جراحی ابدوممینوپلاستی سبب برداشت چربی ها و پوست اضافی در ناحیه شکم می شود. در نتیجه انجام عمل ابدومینوپلاستی فرد شکمی متناسب تر با نوع بدن خود خواهد داشت. مراقبتهای بعد از ابدومینوپلاستی در راستای کاهش ورم بعد از عمل آبدومینوپلاستی می باشد. اسکار از جمله عوارض ابدومینوپلاستی محسوب می شود.
لیفت سینه چیست؟ جراحی لیفت سینه که مستوپکسی نامیده می شود عبارت است از ایجاد برش هایی در نواحی سینه ها و برداشتن پوست اضافی و شکل دادن مجدد سینه ها. در دوران نقاهت بعد از لیفت سینه باید مدتی پانسمان مناسب داشته و از اعمال فشار بر روی برش های ایجاد شده اجتناب کنید. از خطرات لیفتینگ سینه می توان به عوارض بیهوشی، خونریزی و احتمال ایجاد عفونت اشاره کرد.
روش برداشتن خال عمدتا به دو صورت انجام می شود. برداشتن خال با لیزر نیز در مورد برخی خال ها در نظر گرفته می شود. متخصص پوست بر اساس نوع و عمق خال روش برداشتن خال را انتخاب خواهد کرد. احتمال ایجاد اسکار و در برخی موارد عفونت از عوارض برداشتن خال محسوب می شود.
لیفت صورت با نخ جذبی یکی از روش های متداول برای لیفت و جوانسازی صورت می باشد اما نتایج آن در مقایسه با لیفت صورت که با استفاده از جراحی انجام می شود، کمتر است. مراقبت بعد از لیفت با نخ از اهمیت زیادی برخوردار است. از عوارض لیفت با نخ می توان به بروز عفونت اشاره کرد. از معایب لیفت با نخ نیزمی توان به بروز مشکلاتی مانند جابه جا شدن نخ اشاره کرد.
هایپرهیدروزیس چیست؟ هایپرهیدروزیس یا تعریق شدید مشکل خطرناکی نیست اما بر کیفیت زندگی افراد تاثیر می گذارد. علت تعریق شدید در برخی موارد مشخص نیست. درمان هایپرهیدروزیس چندان مشخص نیست، اما یکی از گزینه های متداول برای رفع تعریق شدید تزریق بوتاکس برای توقف موقت فعالیت غدد تعریق می باشد.
بیماری توبروس اسکلروزیس بیماری ژنتیکی است که در اثر جهش در ژن های TSC1 یا TSC2 ایجاد می شود. بیماری توبروس اسکلروز عمدتا در طفولیت مشخص می شود. علائم توبروس اسکلروزیس شامل تومورها یا ضایعات خوش خیم در بخش های مختلف بدن از جمله پوست می باشد. بسته به محل تومور و ایجاد ضایعات و اندازه آن ها، عوارض توبروس اسکلروز می تواند شدید باشد. درمان بیماری توبروس اسکلروز مشخص نیست اما میتوان به کنترل علائم کمک کرد.
تزریق بوتاکس معمولا به منظور رفع چروک های صورت انجام می شود. پس از تزریق بوتاکس شما می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید. پس از چند روز تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس مشخص می شود. برای حفظ این تاثیرات به تزریقات منظم بوتاکس نیاز خواهید داشت. بوتاکس اولین دارویی است که با استفاده از توکسین بوتولیوم ایجاد شده است. دیسپورت یکی دیگر از نام های تجاری معروف حاصل از این توکسین می باشد. تزریق توکسین بوتولیوم سیگنال های شیمیایی حاصل از اعصاب را بلاک می کند. این سیگنال ها عمدتا سبب انقباض ماهیچه ای می گردد.
دستگاه درماپن دستگاهی برای انجام میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست می باشد. دستگاه درماپن دارای سوزن های قابل تنظیم و قابل تعویض می باشد. تاثیر درماپن بر پوست ناشی از تحریک کلاژن سازی است.
صفحه1 از5

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha