بیماری توبروس اسکلروزیس بیماری ژنتیکی است که در اثر جهش در ژن های TSC1 یا TSC2 ایجاد می شود. بیماری توبروس اسکلروز عمدتا در طفولیت مشخص می شود. علائم توبروس اسکلروزیس شامل تومورها یا ضایعات خوش خیم در بخش های مختلف بدن از جمله پوست می باشد. بسته به محل تومور و ایجاد ضایعات و اندازه آن ها، عوارض توبروس اسکلروز می تواند شدید باشد. درمان بیماری توبروس اسکلروز مشخص نیست اما میتوان به کنترل علائم کمک کرد.
تزریق بوتاکس معمولا به منظور رفع چروک های صورت انجام می شود. پس از تزریق بوتاکس شما می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید. پس از چند روز تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس مشخص می شود. برای حفظ این تاثیرات به تزریقات منظم بوتاکس نیاز خواهید داشت. بوتاکس اولین دارویی است که با استفاده از توکسین بوتولیوم ایجاد شده است. دیسپورت یکی دیگر از نام های تجاری معروف حاصل از این توکسین می باشد. تزریق توکسین بوتولیوم سیگنال های شیمیایی حاصل از اعصاب را بلاک می کند. این سیگنال ها عمدتا سبب انقباض ماهیچه ای می گردد.
درمان زگیل تناسلی با لیزر در حال حاضر بهترین روش درمان زگیل تناسلی می باشد. درمان زگیل با لیزر در مطب پزشک، کلینیک یا بیمارستان به صورت سرپایی انجام می شود. درمان زگیل تناسلی با لیزر در مواقعی که دارو درمانی موثر نبوده، زگیل گسترده است و در دوران بارداری توصیه می شود. درد، تورم یا خارش، ترشحاتی از واژن یا آلت تناسلی مردانه و زخم هایی در ناحیه تحت درمان از عوارض مهم بعد از درمان زگیل تناسلی با لیزر هستند.
ساب سیژن چیست؟ ساب سیژن نوعی جراحی پوستی می باشد که برای برطرف کردن جای جوش، چروک و یا رفع اسکار فرو رفته پوست انجام می شود، از جمله مراقبتهای بعد از ساب سیژن استفاده از کیسه یخ برای جلوگیری از خونریزی می باشد و یکی از عوارض ساب سیژن درد در ناحیه درمان است.
میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ پوست به عنوان القای کلاژن نیز شناخته می شود روشی کم تهاجمی برای جوان سازی پوست محسوب می شود. دستگاه میکرونیدلینگ پوست روی پوست سوراخی ایجاد می کند که منجر به ایجاد زخمی بسیار کوچک روی پوست می شود. این آسیب های کنترل شده با تولید کلاژن ها و الاستین جدید پر می شود و باعث جوانسازی پوست می شود. یکی از عمده ترین موارد انجام میکرونیدلینگ برای چروک و میکرونیدلینگ برای جای جوش می باشد. نیدلینگ پوست می تواند به صورت سرپایی در مراکز درمانی، مطب و کلینیک توسط متخصص پوست انجام شود.
با استفاده از لیفت صورت یا لیفتینگ صورت، پوست صورت کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود. با استفاده از لیفت صورت، چهره جوان تر به نظر می رسد. لیفت صورت برای درمان چین و چروک های سطحی و عوارض مخرب آفتاب استفاده نمی شود. به هنگام لیفت صورت از بی حس کننده های موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده می شود. تکنیک های مختلفی برای انجام انواع لیفت صورت وجود دارد. نتایج حاصل از لیفت صورت دائمی نیست و با توجه به عواملی مانند تغییر وزن و یا افزایش سن تغییر خواهد کرد.
کرایوسرجری روشی است که در آن از نیتروژن مایع استفاده می شود تا بافت های غیرنرمال از بین برود. کرایوسرجری پوست برای درمان تومورهای خارجی مانند تومورها و ضایعات پوستی استفاده می شود. کرایوسرجری در مقایسه با جراحی کمتر تهاجمی می باشد. در نتیجه درد، خونریزی و سایر مشکلات ناشی از جراحی به حداقل می رسد.
درمان بیولوژیک روش درمانی است که در آن از ارگانیسم های زنده یا مشتقات آنان برای درمان برخی بیماری ها استفاده می شود. برای مثال درمان بیولوژیک سرطان بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و از برخی واکسن ها یا باکتری ها برای درمان سرطان و یا درمان عوارض سرطان مانند شیمی درمانی و غیره استفاده می شود بدین ترتیب که با کمک باکتری ها سیستم ایمنی بدن تحریک می شود تا علیه سلول های سرطانی عمل کنند. سایر درمان های بیولوژیک سرطان شامل استفاده از مواد ژنتیکی مانند DNA یا آنتی بادی ها است که مستقیما سلول های سرطانی را هدف بگیرند و باعث درمان اختصاصی سرطان شوند. در این مقاله روش های مختلف درمان بیولوژیک سرطان و همچنین فواید و عوارض درمان بیولوژیک شرح داده می شود.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha