شوره سر یا همان درماتیت سبورئیک شرایط پوستی است احاطه کننده پوست سر است که موجب پوسته پوسته شدن یا ایجاد فلس هایی در پوست سر شما می شود. شپش سر انگل های مسری هستند، از خون انسان تغذیه می کند و اغلب نزدیک به پوست سر دیده می شود. علل شپش سر و شوره سر با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین راه های درمان شپش با شوره سر نیز متفاوت است.
بیماری اگزما وضعیت پوستی است که در آن پوست خشک، خارش دار، قرمز و ترک ترک می شود. این عارضه پوستی یک کودک از هر پنج کودک را درگیر می کند. اگزما در نوزادان برای اولین بار اغلب در سنین زیر دو سال بروز می کند. بیشترین نواحی که در اگزما نوزادان درگیر می شوند دست ها، صورت، گردن، آرنج ها و پشت زانوها هستند. اگزما در نوزادان قابل درمان نیست اما با در نظر داشتن برخی راهکارها می توان آن را کنترل کرد. در ادامه دکتر علیرضا محبوبیان فر متخصص پوست مو و زیبایی نکاتی را پیرامون اگزما در کودکان ارائه می دهند.
جراحی بینی چیست؟ روش انجام جراحی بینی چیست؟ خطرات جراحی بینی و عوارض جراحی بینی چیست؟ مشاوره قبل از جراحی بینی بر چه اساسی صورت می گیرد؟ خطرات بیهوشی در جراحی بینی چیست؟
زگیل های تناسلی نیز مانند سایر انواع زگیل، دراثر ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می شوند. زگیل تناسلی اغلب بافت های نرم اطراف ناحیه تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد. روش الکتروکوتر روشی است که از گرمای ناشی از الکتریسیته برای برداشتن زگیل ها مانند زگیل تناسلی استفاده می کند.
سرطان پوست چیست؟ سرطان پوست، رشد غیر طبیعی سلول های پوست است که اغلب بر روی پوست هایی که بیشتر در معرض آفتاب است، دیده می شود. در این مقاله سعی بر آن شده است که تعریف جامعی از سرطان پوست، انواع سرطان پوست، علائم آن و پیشگیری از سرطان پوست شود. هر شخصی باید پوست خود را به طور منظم بررسی کرده و به محض مشاهده تغییرات در پوست خود سریعا به متخصص پوست مراجعه کند. قابل ذکر است که هر تغییرات پوستی، سرطان پوست را شامل نمی شود.
پروتز سینه چیست؟ پروتز سینه یا (جراحی زیبایی سینه) که نام دیگر آن ماموپلاستی است یک روش جراحی زیبایی برای افزایش سایز سینه هاست. در طی پروتز سینه، ایمپلنت هایی در زیر بافت سینه قرار می گیرند. در مقاله پیش رو نکاتی درباره عمل پروتز سینه ذکر شده است. عمل پروتز سینه باعث بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس فرد می گردد البته باید انتظارات واقع بینانه راجع به این نوع جراحی زیبایی سینه داشت. همچنین این موضوع را باید مدنظر قرار دهید که با افزایش و کاهش وزن، ممکن است تغییر شکل سینه ها ایجاد گردد بنابراین ممکن است مجددا نیاز به عمل پروتز سینه ایجاد شود.
اتوپلاستی چیست؟ اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) روشی است که به وسیله آن می توان شکل، موقعیت یا اندازه گوش را تغییر داد. اتوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که باعث اصلاح ظاهری گوش ها می شود و توسط جراح زیبایی انجام خواهد شد. در این مقاله سعی بر آن شده که تعریف و توضیحی از اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) ارائه گردد.
پسوریازیس پوست سر به صورت نواحی قرمز و خارش دار به همراه پوسته های براق ظاهر می شود. پزشکان معتقدند که وجود اختلال در سیستم ایمنی موجب تولید بیش از حد سلول های پوستی و تشکیل پچ های های فلس مانند در پسوریازیس پوست سر می شود. درمان پسوریازیس پوست سر مشکل است چرا که خاراندن پوست شرایط را تشدید می کند و وجود مو از رسیدن داروی کافی به پوست سر جلوگیری می کند. در این مقاله به بررسی برخی نکات برای بهترین درمان پسوریازیس پوست سر می پردازیم.
صفحه1 از14

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha