هایپرهیدروزیس تعریق بیش از حد است که لزوما به گرما یا ورزش کردن مرتبط نیست. در هایپرهیدروزیس، فرد ممکن است در حدی دچار تعریق شود که لباس او کاملا خیس شده و عرق از دست های او بچکد. علاوه بر اختلال در فعالیت ای نرمال روزانه، تعریق بیش از حد می تواند موجب اضطراب در فرد نیز بشود. درمان هایپرهیدروزیس از راه های مختلفی امکان پذیر است. دکتر مسلم صفرپور متخصص پوست و مو به سوالاتی پیرامون درمان هایپرهیدروزیس پاسخ می دهد.
فیلرهای پوستی ترکیباتی هستند که برای پر کردن حفره ها، خطوط و چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرند. فیلرهای پوستی در انواع گوناگونی وجود دارند که در ادامه با انواع، نحوه اثرگذاری و پایداری اثر آن ها آشنا می شویم.
اگر شما به بیماری پسوریازیس مبتلا هستید و متوجه تغییراتی در ناخن ها خود شده اید، راه های زیادی برای درمان آن وجود دارد. پسوریازیس ناخن ظاهر ناخن های انگشتان دست و پای شما را تغییر می دهد. در پسوریازیس ناخن، ناخن ها ضخیم تر دیده می شوند، دچار فرورفتگی هایی شده و رنگ و شکل آن ها تغییر می کند. همچنین لکه ای سفید رنگی در زیر ناخن دیده می شوند که می توانند دردناک باشند. راه هایی برای درمان پسوریازیس ناخن وجود دارد که اغلب درمان هایی که برای بیماری پسوریازیس انجام می گیرند در درمان پسوریازیس ناخن نیز کاربرد دارند. در ادامه دکتر محمد رضا شهسواری متخصص پوست و مو و زیبایی به سوالاتی پیرامون سپوریازیس ناخن پاسخ می دهند.
اگزما یک عارضه پوستی مزمن است که اغلب در اثر واکنش سیستم ایمنی به سلول های خود بدن ایجاد می شود. درمان قطعی برای اگزمای پوستی وجود ندارد اما برخی روش های موضعی و سیستمیک می توانند در درمان اگزما و پیشگیری از عود آن تاثیر گذار باشند. قرار میگیرد.
تیرگی زیر چشم حالت شایعی در میان افراد مختلف است. حلقه های سیاه زیر چشم ممکن به صورت موقت ظاهر شوند، با افزایش سن آشکار گردند و یا علامتی از کم خوابی باشند. در ادامه با علل تیرگی زیر چشم و درمان حلقه های سیاه دور چشم آشنا می شویم.
بوتاکس لب از جمله روش های زیبایی است که برای افزایش حجم لب، رفع خطوط و چروک های لب و سایر راهکارهای برای بهبود ظاهر لب ها به کار گرفته می شود. در ادامه برخی از موارد کاربرد بوتاکس لب آشنا می شویم.
پسوریازیس یک بیماری خودایمنی پوستی است که موجب رشد بیش از حد سلول های لایه بالایی پوست می شود. عوامل ژنتیکی و محیطی نیز در بروز و تشدید بیماری پسوریازیس نقش دارند. دراین مقاله می خواهیم علل پسوریازیس و انواع پسوریازیس را مورد بررسی قرار دهیم.
تیرگی پلک حالتی است که در آن رنگ پوست بالای چشم تیره تر از سایر نواحی پوست می گردد. تیرگی پلک چشم علل متعددی دارد و برخی فاکتورها بروز آن را تشدید می کنند. در ادامه به برخی از این فاکتورها و روش های درمان تیرگی پلک اشاره می کنیم.
صفحه1 از17

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.