جراحی پلاستیک اسکار به منظور ترمیم و از بین بردن جای زخم، جای جوش، بخیه یا سوختگی که اصطلاحا به آنها اسکار زخم، اسکار آکنه، اسکار بخیه و اسکار سوختگی گفته می شود، انجام می گیرد. با توجه به نوع و اندازه اسکار روش های جراحی پلاستیک مختلفی برای ترمیم اسکار انجام می شود. در ادامه جزئیات جراحی پلاستیک اسکار را مطالعه نمائید.
دیابت می تواند سبب مشکلات پوست زیادی شود. اغلب مشکلات پوستی بی ضرر هستند اما در بیماران دیابتی مشکلات پوستی می تواند عوارض جدی را در پی داشته باشد. در این مقاله 12 مشکل پوستی که در بیماران مبتلا به دیابت ایجاد می شود را مطالعه نمائید. اگر این مشکلات پوستی در بیماران دیابتی ایجاد شود می تواند نشانه ای از عدم درمان و کنترل مناسب دیابت باشد. همچنین یک متخصص پوست می تواند مشکلات پوستی ناشی از دیابت را شناسایی کرده و به درمان آن کمک کند.
سرطان پوست یکی از شایع ترین سرطان ها می باشد و می تواند مرگ بار باشد ولی اگر به موقع تشخیص داده شود روند درمان موفقیت آمیز خواهد بود بنابراین انجمن سرطان پوست توصیه می کند که افراد ماهانه پوست خود را معاینه کنند و سالانه نیز متخصص پوست این معاینه را انجام دهد. در این مقاله نحوه انجام صحیح معاینه پوست صورت، کف سر و کل بدن آموزش داده شده است و نکاتی نیز جهت پیشگیری از سرطان پوست ذکر شده است.
تزریق فیلر با انواع مختلفی مانند تزریق فیلر زیر چشم، تزریق فیلر برای خط خنده، فیلر لب، فیلر گونه و غیره شناخته می شود و نتیجه تزریق فیلر برجسته شدن لب ها و گونه ها، برطرف شده چین و چروک اطراف چشم و پوست صورت و همچنین محو شدن خط خنده است. فیلرهای پوستی یکی از روش های جوانسازی پوست و زیبایی صورت محسوب می شود. در این مقاله می توانید چگونگی تزریق فیلر، فواید آن و همچنین عوارض تزریق فیلر را مطالعه نمائید.
لایه برداری شیمیایی پوست با عمق کم بافت پوست را تقویت می کند و چروک های صورت را کاهش می دهد. نتایج لایه برداری پوست ابتدا خیلی واضح نیست اما با تکرار درمان مشخص تر خواهد شد. بعد از از لایه برداری شیمیایی پوست تا چند ماه نباید بطور مستقیم در معرض نور خورشید قرار گرفت تا این که پوست جدید به طور کامل نواحی تحت درمان را پوشش دهد و از تیره شدن رنگ پوست جلوگیری شود. اگر لایه برداری شیمیایی پوست با عمق کم انجام می دهید پوست تحت درمان به طور مشهودی بعد از لایه برداری نرم خواهد شد و بعد از لایه برداری عمیق پوست شما پیشرفت چشم گیری را در ظاهر صورت احساس خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که نتایج لایه برداری شیمیایی پوست دائمی نیست و مادامی که سن شما بیشتر می شود و حرکات صورت سبب ایجاد خطوطی در چهره خواهد شد.
لیپوساکشن نوعی جراحی است که طی آن چربی اضافه بدن که در قسمت هایی مانند شکم، پهلوها، ران، باسن و غیره تجمع یافته، خارج می شود. متداول ترین نوع این جراحی لیپوساکشن شکم و پهلوها و لیپوساکشن ران می باشد. توصیه می شود افراد مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند لیپوساکشن انجام ندهند. از جمله خطرات و عوارض لیپوساکشن می توان به عفونت،بی حسی موقتی با دائم، ناهموار شدن و تغییر شکل پوست، افتادگی و شل شدن پوست و غیره اشاره کرد. نتایج لیپوساکشن معمولا دائمی است مگر اینکه وزن بدن تغییر کند و اضافه وزن ایجاد شود.
اسکار آکنه یا جای جوش در بعضی موارد بسیار برای فرد آزار دهنده است و تاثیر زیادی در زیبایی پوست صورت و بدن دارد. باید توجه داشت که آکنه حتما باید درمان شود تا از اسکار آکنه جلوگیری شود. در این مقاله انواع اسکار آکنه و روش های درمان اسکار آکنه مانند لیزر درمانی، تزریق دارو، سفت کردن پوست، جراحی برای رفع اسکار آکنه، لایه برداری شیمیایی پوست و غیره بطور کامل توضیح داده شده است. همچنین می توانید توصیه متخصصین پوست را در مورد پیشگیری از اسکار آکنه مطالعه نمائید.
میکرودرم ابریژن روشی برای جوانسازی و زیبایی پوست است. در واقع میکرودرم ابریژن نوعی لایه برداری پوست است که البته لایه سطحی پوست تحریک می شود و بنابراین تولید کلاژن نوعی پروتئین در پوست که عامل شادابی و جوانی پوست است افزایش می یابد بنابراین بعد از انجام میکرودرم ابریژن پوست شما ظاهری شاداب و جوان پیدا خواهد کرد. در این مقاله به فواید و عوارض میکرودرم ابریژن اشاره می شود.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha