جراحی پلاستیک اسکار به منظور ترمیم و از بین بردن جای زخم، جای جوش، بخیه یا سوختگی که اصطلاحا به آنها اسکار زخم، اسکار آکنه، اسکار بخیه و اسکار سوختگی گفته می شود، انجام می گیرد. با توجه به نوع و اندازه اسکار روش های جراحی پلاستیک مختلفی برای ترمیم اسکار انجام می شود. در ادامه جزئیات جراحی پلاستیک اسکار را مطالعه نمائید.
دیابت می تواند سبب مشکلات پوست زیادی شود. اغلب مشکلات پوستی بی ضرر هستند اما در بیماران دیابتی مشکلات پوستی می تواند عوارض جدی را در پی داشته باشد. در این مقاله 12 مشکل پوستی که در بیماران مبتلا به دیابت ایجاد می شود را مطالعه نمائید. اگر این مشکلات پوستی در بیماران دیابتی ایجاد شود می تواند نشانه ای از عدم درمان و کنترل مناسب دیابت باشد. همچنین یک متخصص پوست می تواند مشکلات پوستی ناشی از دیابت را شناسایی کرده و به درمان آن کمک کند.
سرطان پوست یکی از شایع ترین سرطان ها می باشد و می تواند مرگ بار باشد ولی اگر به موقع تشخیص داده شود روند درمان موفقیت آمیز خواهد بود بنابراین انجمن سرطان پوست توصیه می کند که افراد ماهانه پوست خود را معاینه کنند و سالانه نیز متخصص پوست این معاینه را انجام دهد. در این مقاله نحوه انجام صحیح معاینه پوست صورت، کف سر و کل بدن آموزش داده شده است و نکاتی نیز جهت پیشگیری از سرطان پوست ذکر شده است.
تزریق فیلر با انواع مختلفی مانند تزریق فیلر زیر چشم، تزریق فیلر برای خط خنده، فیلر لب، فیلر گونه و غیره شناخته می شود و نتیجه تزریق فیلر برجسته شدن لب ها و گونه ها، برطرف شده چین و چروک اطراف چشم و پوست صورت و همچنین محو شدن خط خنده است. فیلرهای پوستی یکی از روش های جوانسازی پوست و زیبایی صورت محسوب می شود. در این مقاله می توانید چگونگی تزریق فیلر، فواید آن و همچنین عوارض تزریق فیلر را مطالعه نمائید.
لایه برداری شیمیایی پوست با عمق کم بافت پوست را تقویت می کند و چروک های صورت را کاهش می دهد. نتایج لایه برداری پوست ابتدا خیلی واضح نیست اما با تکرار درمان مشخص تر خواهد شد. بعد از از لایه برداری شیمیایی پوست تا چند ماه نباید بطور مستقیم در معرض نور خورشید قرار گرفت تا این که پوست جدید به طور کامل نواحی تحت درمان را پوشش دهد و از تیره شدن رنگ پوست جلوگیری شود. اگر لایه برداری شیمیایی پوست با عمق کم انجام می دهید پوست تحت درمان به طور مشهودی بعد از لایه برداری نرم خواهد شد و بعد از لایه برداری عمیق پوست شما پیشرفت چشم گیری را در ظاهر صورت احساس خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که نتایج لایه برداری شیمیایی پوست دائمی نیست و مادامی که سن شما بیشتر می شود و حرکات صورت سبب ایجاد خطوطی در چهره خواهد شد.
لایه برداری پوست با لیزر به منظور بهبود ظاهر پوست، جوانسازی پوست و برطرف کردن برخی نواقص پوستی، مورد استفاده قرار می گیرد. لایه برداری پوست با لیزر ممکن است خطرات و عوارضی نیز داشته باشد مانند: تورم، قرمزی و خارش و زمانی که پوست با لیزر لایه برداری شود، بسیار حساس شده و نیاز به مراقبت های ویژه دارد، به عنوان مثال نباید در معرض آفتاب و نورخورشید قرار گرفت.
ملانوما نوعی تومور پوستی است که به آن تومورهای محتوی سلول های ملانین دار گفته می شود. ظاهری شبیه به خال یا کک و مک دارد ولی نوعی سرطان پوست است و می تواند پیشرفته شود. غربالگری سرطان پوست از نوع ملانوما، روش های تشخیص ملانوما و روش های درمانی مورد استفاده برای درمان ملانوما را در ادامه مطالعه نمائید.
درم ابریژن چیست؟ درم ابریژن روشی فیزیکی برای جوانسازی پوست است که در آن با استفاده دستگاهی چرخنده لایه بیرونی پوست سابیده می شود تا لایه جدید شروع به رشد کند. لایه پوستی جدید، نرم تر خواهد بود. شایع ترین عوارض درم ابریژن تورم و قرمزی است که با گذشت زمان از بین می رود و محو می شود. باید متوجه بود تاثیر درم ابریژن موقتی است و ممکن است در اثر عوامل محیطی مانند نورخورشید تاثیر درم ابریژن معکوس شود.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha