برداشت موهای زائد با لیزر یکی از رایج ترین روش های زیبایی پوست محسوب می شود. در روش برداشت موهای زائد با لیزر، پرتوهای بسیار متمرکز لیزر بر فولیکول های مو تابانده می شوند. پرتوهای لیزری برای برداشت موهای زائد صورت، ساق پا، بازو، زیر بغل و ناحیه تناسلی و سایر قسمت های بدن به کار گرفته می شوند.
در صورت وجود سلول های سرطانی در بافت خال، پزشک فورا آن را برمی دارد. در مواردی به علت ظاهر یا حس ناخوشایندی که با وجود خال ایجاد می شود، شما ممکن است بخواهید برداشت خال را انجام دهید. در ادامه با نحوه جراحی خال و برداشت خال گوشتی آشنا می شویم.
در عمل بای پس معده، بخشی از معده به صورت کیسه ای کوچک جدا شده و به طور مستقیم به روده کوچک متصل می شود؛ مواد غذایی نیز با ورود به این کیسه جدید مستقیما به روده کوچک می ریزند. بدین ترتیب ظرفیت معده برای نگه داری مواد خوراکی کاهش یافته و امکان کاهش وزن سریع فراهم می گردد. در ادامه با روش انجام جراحی بای پس معده، عوارض و مراقبت های بعد از بای پس معده آشنا می شویم.
فیلرها یا ژل ها ترکیباتی هستند که به منظور بهبود حجم در صورت مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال تزریق فیلر برای خط خنده یکی از کاربردهای این ترکیبات می باشد. در تزریق انواع ژل تزریقی صورت سعی کنید ژلی را انتخاب کنید که مورد تایید اف دی ای باشد.
شکاف کام و لب وجود یک شکاف در لب بالایی و سقف دهان است که خوردن، صحبت کردن، نفس کشیدن و ... را با مشکل روبه رو می کند. شکاف کام و لب در کودکان اغلب یک نقص مادرزادی است که در سنین مشخصی به کمک جراحی شکاف کام و لب قابل ترمیم است. جراحی شکاف کام و لب در بهبود ظاهر و عملکرد لب بالایی و سقف دهان کودک نقش مهمی دارد.
انواع فیلرهای پوستی در ماده مورد استفاده، پایداری اثر و میزان اثرگذاری با یکدیگر متفاوت هستند. متخصص پوست بسته به ناحیه و اثرات مورد نظر شما، فیلر پوستی مناسب را انتخاب می کند. در ادامه با برخی از رایج ترین فیلرهای پوستی آشنا می شویم.
عمل جراحی کولکتومی به منظور برداشتن کامل (کولکتومی توتال) یا بخشی از روده بزرگ انجام می شود. کولکتومی به منظور درمان بیماری ها و شرایط متعددی به کار گرفته می شود. عمل کولکتومی می تواند به صورت باز و یا لاپاروسکوپیک انجام شود.
جراحی چانه یا منتوپلاستی یک روش جراحی است که برای تغییر شکل چانه از طریق افزایش اندازه آن به کمک ایمپلنت و کاهش اندازه آن به کمک تراشیدن استخوان، انجام می شود. بسیاری از جراحان پلاستیک به منظور بهبود تناسب صورت، عمل منتوپلاستی را به افرادی که رینوپلاستی یا جراحی بینی انجام داده اند، توصیه می کنند.
صفحه1 از17

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.