غربالگری سه ماهه اول بارداری شامل مجموعه ای از تست ها می باشد. یکی از تست هایی که در غربالگری سه ماهه اول انجام می شود سونوگرافی Nuchal translucency نام دارد که به اختصار NT خوانده می شود. در این مقاله به این نوع تست غربالگری سه ماهه اول می پردازیم.
فیلم زایمان سزارین. در ادامه فیلم زایمان سزارین توسط دکتر لیلا شکری را مشاهده خواهید کرد.
لخته خون در بارداری سبب بروز مشکلات و عوارضی برای مادر و جنین می گردد. در این مقاله به عوارض لخته خون در بارداری می پردازیم.
تغذیه در بارداری نکته ی است که خانم های باردار باید بدان توجه داشته باشند. در این مقاله مروری بر تغذیه در بارداری و مخصوصا مصرف آهن در بارداری خواهیم داشت.
سونوگرافی بارداری با هدف بررسی وضعیت و موقعیت جنین انجام می شود. در این مقاله به بررسی عملکرد سونوگرافی، موارد کاربرد سونوگرافی در بارداری و محدودیت های سونوگرافی در بارداری می پردازیم.
عوارض پره اکلامپسی در مادر عبارت است از اختلال در عملکرد ارگان ها، مرده زایی، تشنج، احتمال بروز سکته و غیره. در این مقاله به عوارض پره اکلامپسی در بارداری و عوارض پره اکلامپسی بعد زایمان می پردازیم.
لکه بینی در بارداری مشکلی شایع است که در برخی موارد علل جدی را به دنبال دارد. در این مقاله به علل لکه بینی در بارداری می پردازیم.
بیماری رزوس چیست؟ بیماری رزوس در اثر فاکتور rh در جنین ایجاد می شود. بیماری رزوس در صورت عدم درمان می تواند عوارض خطرناکی را در پی داشته باشد. در این مقاله به بیماری رزوس می پردازیم.
صفحه1 از25

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.