مقدار کافی ویتامین دی نقش مهمی در باردار شدن و داشتن فرزند در خانم هایی که سقط جنین داشته اند، دارد. در این مقاله به این موضوع می پردازیم.
لخته خون بعد از زایمان در هفته های اول طبیعی است. در مواردی که شدید یا طولانی شود باید مورد بررسی قرار گیرد.
عوارض بعد از زایمان در هفته های اول رخ می دهند و با مراقبت قابل پیشگیری هستند.
روش های هورمونی پیشگیری از بارداری انواع مختلفی دارند که در اثرگذاری، مدت زمان اثر و نحوه مصرف با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از آن ها را در ادامه مطالعه می کنیم.
در این مقاله دکتر فرانک راسخ جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون تغذیه در بارداری چند قلو پاسخ می دهند.
این مقاله با هدف ارتقاء دانش مطالعه کنندگان پیرامون ارتباط نحوه خوابیدن در بارداری و احتمال مرده زایی تهیه گردیده است.
در این مقاله دکتر محمدرضا چادرباف جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به توضیحاتی پیرامون اینکه زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین، پرداخته اند.
مفهوم مراقبت پیش از بارداری چیست؟ خانمی که قصد بارداری دارد از چه زمانی باید به متخصص زنان مراجعه کند؟ چه آزمایشاتی باید قبل از اقدام به بارداری انجام شود؟ چه داروهایی باید در زمان اقدام به بارداری مصرف شوند؟ در این مقاله دکتر زهرا شاطری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به این سوالات پاسخ می گویند.
صفحه1 از43

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.