بیماری تروفوبلاستیک بارداری مجموعی از تومورها می باشد که از سلول های سازنده جفت منشا می گیرند. در مقاله پیش رو به تعریف بیماری تروفوبلاستیک بارداری و انواع بیماری ترفوبلاستیک بارداری می پردازیم.
مراقبت های سه ماهه سوم بارداری و غربالگری سه ماهه سوم بارداری شامل انجام تست استرپتوکوک گروه B ،انجام معاینه دهانه واژن و سونوگرافی برای یافتن موقعیت جنین می باشد.
علائم پاره شدن کیسه آب شامل احساس خیس شدن در واژن می باشد. شناسایی علائم پاره شدن کیسه آب، زمان پاره شدن کیسه آب و اقدامات بعد از پاره شدن کیسه آب به شما کمک می کند تا روند زایمان را به نحو بهتری پیش برید.
تمرینات ورزش در بارداری در پیشبرد مناسب و مطلوب بارداری نقش بسزایی دارد. در مقاله پیش رو به برخی حرکات کششی مناسب به عنوان تمرینات ورزش در بارداری می پردازیم.
ابتلا به لیستریا در بارداری عفونتی خطرناک محسوب می شود زیرا می تواند منجر به بروز سقط و مرده زایی شود. تشخیص آزمایشگاهی لیستریا در بارداری با استفاده از آزمایش خون صورت می گیرد. درمان لیستریا در بارداری مبتنی بر استفاده به موقع و زودهنگام آنتی بیوتیک می باشد.
دنبال کردن مراحل رشد جنین انسان از موضوعات مورد توجه خانم های باردار می باشد. در مقاله پیش رو به مراحل رشد جنین انسان در سه ماهه سوم می پردازیم.
زایمان در آب روش نوینی برای زایمان می باشد که مزایایی را برای مادر و جنین در پی دارد. در مقاله پیش رو به مزایا و خطرات زایمان در آب همچنین موارد منع انجام زایمان در آب می پردازیم.
تست های دوران بارداری یا تست های پریناتال شامل تست هایی مانند اندازه گیری فشار خون و تست ادرار می باشد که به دفعات در دوران بارداری انجام می شود. آزمایشات حین بارداری همچنین شامل سونوگرافی های دوران بارداری و برخی آزمایشات خون مخصوص می باشد که در زمان مشخصی از بارداری و یا به دلیل وجود برخی فاکتور های خطر انجام می گیرد. برخی تست های زمان بارداری به شما نشان می دهد آیا فرزند شما به برخی مشکلات ژنتیکی دچار است یا خیر. پزشک متخصصص زنان و زایمان تشخیص خواهد داد که انجام کدام یک از تست های دوران بارداری برای شما ضروری خواهد بود.
صفحه1 از18

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha