حاملگی مولار چیست؟ حاملگی مولار عارضه بارداری است که به تولد منتج نخواهد شد. روش تشخیص حاملگی مولار معاینه فیزیکی، آزمایش خون و سونوگرافی است. درمان حاملگی مولار شامل اتساع و کورتاژ همچنین هیسترکتومی می باشد.
مشکلات پوستی در دوران بارداری از جمله تغییر رنگ پوست در بارداری یا ایجاد لکه هایی روی پوست (مانند ملاسما) می تواند از مواردی باشد که خانم های باردار را درگیر می کند. در مقاله پیش رو به مواردی از تغییرات پوستی در بارداری و برخی مشکلات پوستی در بارداری اشاره خواهیم کرد.
علت خونریزی در بارداری چیست؟ یا خونریزی در بارداری نشانه چیست؟ در مقاله پیش رو به نکاتی در مورد بررسی علت خونریزی در بارداری، انواع خونریزی در بارداری و تشخیص خونریزی در بارداری می پردازیم.
دکتر مریم سلیم نژاد متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالات متداول بانوان پیرامون مصرف قرص های پریناتال در بارداری و مکمل هایی مانند اسید فولیک در بارداری و حتی مصرف قرص های پریناتال در شیردهی پاسخ داده اند و نکات قابل توجهی را ارائه نموده اند.
دکتر سکینه قربانی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالات متداول بیماران در زمینه زایمان طبیعی پاسخ داده اند و توضیحاتی در رابطه با مراحل زایمان طبیعی، فواید زایمان طبیعی، بی حسی در زایمان طبیعی و غیره ارائه نمودند.
سونوگرافی در بارداری تنها برای تعیین جنسیت جنین انجام نمی شود. در مقاله پیش رو قصد داریم به ارزش تشخیص سونوگرافی در بارداری بپردازیم.
ارتباط بیماری های قلبی و بارداری چیست؟ علائم بیماری قلبی در بارداری چگونه است؟ بارداری در بیماران قلبی به چه مراقبت ها و ملاحظاتی نیاز دارد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله زیر را دنبال کنید.
فشار خون در بارداری مشکلی شایع است. نکاتی پیرامون تعریف فشار خون در بارداری و انوع فشار خون در بارداری از مواردی است که در این مقاله بدان می پردازیم.
صفحه1 از21

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.