سقط جنین به دلایل پزشکی با استفاده از داروهایی انجام می شود که هدف آن خاتمه دادن به بارداری می باشد. خونریزی و عفونت از عوارض پس از سقط جنین محسوب می شود. در شرایطی که فرد مشکوک به داشتن آی یو دی باشد سقط انجام نخواهد شد.
آبله مرغان در بارداری و عوارض آن ممکن است دغدغه بسیاری از خانم ها باشد. در مقاله پیش رو به خطرات ابتلا به آبله مرغان در بارداری، پیشگیری از آبله مرغان در بارداری و واکسن آبله مرغان در بارداری خواهیم پرداخت.
طول سرویکس در بارداری، علت کاهش طول سرویکس، علائم کوتاهی سرویکس در بارداری و درمان کوتاهی طول سرویکس از مواردی است که در مقاله پیش رو بدان خواهیم پرداخت.
اليگوهيدرآمنيوس چيست؟ الیگوهیدروآمنیوس به کاهش مایع دور جنین اشاره دارد. از جمله علل الیگوهیدرآمنیوس می توان به پارگی کامل یا نسبی جفت اشاره کرد. در برخی شرایط آمنیوانفیوژن می تواند به درمان الیگوهیدرآمنیوس کمک کند.
سونوگرافی جنین نوعی تکنیک تصویربرداری می باشد که در آن با استفاده از امواج صوتی تصویری از جنین داخل رحم ایجاد می گردد. نتایج سونوگرافی جنین پزشک را در ارزیابی رشد جنین یاری خواهد داد. سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین نیز کاربرد دارد اما سایر کاربردهای سونوگرافی جنین را در مقاله پیش رو بررسی خواهیم کرد.
آیا می دانید بارداری پر خطر چیست؟ در مقاله پیش رو به تعریف باردرای پر خطر، انواع بارداری پر خطر، علایم بارداری پر خطر، سن بارداری پر خطر و عوارض بارداری پر خطر خواهیم پرداخت.
حاملگی طول کشیده که ممکن است با نام حاملگی پست دیت و یا حاملگی پست ترم شناخته شود و به طولانی شدن بازه بارداری اشاره دارد. حاملگی طول کشیده می تواند عوارضی را برای جنین و مادر همراه داشته باشد.
صرع در بارداری از موضوعات مورد توجه می باشد. خطرات بارداری در افراد مبتلا به صرع عبارت است از ایجاد ناهنجاری در جنین، سقط، مرگ پریناتال و افزایش دفعات حملات صرع در مادر. در مقاله پیش رو سعی شده به نکاتی مانند داروهای صرع و بارداری و نحوه درمان تشنج در بارداری بپردازیم.
صفحه1 از16

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha