راه هایی برای کمک به انجام زایمان وجود دارند که در ادامه برخی از این روش های کمکی بررسی شده است. روش های پزشکی بسیاری از مصرف داروها تا روش های زایمان اورژانسی برای کمک به تولد نوزاد به کار گرفته می شوند. زایمان طبیعی رایج ترین نوع زایمان است. در صورت لزوم، روش هایی برای کمک به زایمان به کار گرفته می شود. با این که زایمان می تواند فرآیندی ساده و بدون عارضه باشد، این فرآیند ممکن است به کمک کادر پزشکی نیاز داشته باشد.
روش های هورمونی پیشگیری از بارداری موجب تجمع آب در بدن و افزایش وزن موقت می گردند که برخی اقدامات به کنترل این وضعیت کمک می کنند.
کوتاهی سرویکس و نارسایی آن عاملی برای باز شدن زودهنگام دهانه رحم و بروز زایمان زودرس است.
قرص ضد بارداری از جمله روش های هورمونی برای پیشگیری از بارداری هستند. در این مقاله عوارض قرص ضد بارداری بررسی می شود.
برخی عوامل، خطر بروز خونریزی شدید بعد از زایمان را افزایش می دهد که مهم ترین آنها در ادامه بررسی شده است.
چرخه قاعدگی و اختلالات آن بر روی باروری فرد اثر می گذارند که برخی از آنها در ادامه بررسی شده است.
بهترین سن مناسب بارداری چیست؟ بارداری در سن پایین زیر 18 سال همچنین بارداری در سن بالای 40 سال مشکلات فراوانی را به دنبال دارد. سن مناسب بارداری در زنان دهه سوم زندگی (20 تا 30 سالگی) آن ها می باشد. در این سنین بدن به لحاظ بیولوژیکی بهترین آمادگی را برای باردار شدن خواهد داشت.
از جمله اقدامات و مراقبت های قبل از بارداری توجه به واکسن های قبل از بارداری می باشد. در این مطلب دکتر شیدا دلفان کریمی متخصص زنان و زایمان به سوالاتی پیرامون واکسن های قبل از بارداری پاسخ داده اند.
صفحه1 از44

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه