درمان دارویی واژینوز باکتریال با کلیندامایسین و مترونیدازول انجام می شود. در این مقاله مروری بر درمان دارویی واژینوز باکتریال خواهیم داشت.
عفونت سوزاک چیست؟ عفونت سوزاک نوعی عفونت مقاربتی است که در اثر عامل باکتریایی به نام نایسریا گنوره ایجاد می شود.
عفونت کلامیدیا در زنان عوارض بلند مدتی را برای آن ها در پی دارد. در این مقاله مروری بر عفونت کلامیدیا در زنان و عوارض عفونت کلامیدیا در زنان خواهیم داشت.
علائم ویروس پاپیلومای انسانی ممکن است شامل زگیل تناسلی باشد اما در اغلب موارد شاهد علائم ویروس پاپیلومای انسانی نیستیم. در این مقاله به علائم ویروس پاپیلومای انسانی می پردازیم.
غربالگری بیماری های مقاربتی در بارداری از عناوین بسیار مهمی است که باید بدان توجه نمود. ابتلا به بیماری های مقاربتی در بارداری عوارضی را برای جنین در پی خواهد داشت که از جمله آن می توان به نابینایی و ناشنوایی اشاره کرد. در مقاله پیش رو به نکاتی پیرامون بیماری های مقاربتی در بارداری اشاره خواهیم کرد.
راههای انتقال تبخال تناسلی چیست؟ راههای انتقال تبخال تناسلی عمدتا از طریق نزدیکی می باشد. در ادامه بیشتر به جزئیات راههای انتقال تبخال تناسلی می پردازیم.
سرویسیت چیست؟ سرویسیت التهاب دهانه رحم می باشد که ممکن است به دلیل ابتلا به عفونت هایی مانند کلامیدیا ایجاد شود. در برخی موارد سرویسیت فاقد علایم بالینی می باشد. در مقاله پیش رو به عناوینی مانند علایم سرویسیت، سرویسیت کلامیدیایی، تشخیص سرویسیت و سرویسیت و درمان همچنین نکاتی برای پیشگیری از ابتلا به سرویسیت خواهیم پرداخت.
عفونت کلامیدیا یک بیماری عفونی شایع و البته مقاربتی است که باکتری ها عامل ایجاد آن هستند. افراد مبتلا به کلامیدیا اغلب در مراحل اولیه بیماری علائمی را ظاهر نمی کنند. عفونت کلامیدیا می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد؛ اختلال در باروری و به خطر انداختن بارداری ها از جمله عوارض کلامیدیا هستند. درمان عفونت کلامیدیا به کمک آنتی بیوتیک های خوراکی (در چند دوز یا به صورت تک دوز) انجام می شود. افراد مبتلا به عفونت کلامیدیا باید برای هفت روز بعد از مصرف اولین دوز آنتی بیوتیک از داشتن تماس جنسی بپرهیزند. در ادامه دکتر آزیتا درآبادی متخصص زنان و زایمان به سوالاتی پیرامون درمان عفونت کلامیدیا پاسخ می دهند.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.