هرپس تناسلی یک عفونت ویروسی است که موجب بروز زخم های تبخال مانند در نواحی تناسلی (واژن، مقعد) می گردد. روش هایی برای تشخیص و درمان هرپس تناسلی وجود دارند که در این مقاله به آنها می پردازیم.
در این مقاله دکتر زهرا شاطری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی توضیحاتی درباره ارتباط بین شنا کردن در استخرهای عمومی و انتقال بیماری های مقاربتی داده و نکاتی را ذکر نموده اند.
دکتر زهرا شاطری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون هرپس تناسلی در بارداری پاسخ داده و به ارائه نکاتی در مورد ابتلا به هرپس تناسلی در بارداری پرداخته اند.
ویروس پاپیلومای انسانی چیست؟ ویروس پاپیلومای انسانی چگونه منتقل می شود؟ چه گزینه هایی برای پیشگیری ویروس پاپیلومای انسانی وجود دارد؟ در این مقاله به پاسخ این پرسش ها می پردازیم.
شایع ترین بیماری های مقاربتی مواردی مانند کلامیدیا و سوزاک را شامل می شود. در این مقاله مروری بر شایع ترین بیماری های مقاربتی خواهیم داشت.
عفونت های مقاربتی در زنان طیفی از بیماری ها را شامل می گردد. در این مقاله تمرکز بر عفونت های مقاربتی در زنان باردار می باشد.
درمان دارویی واژینوز باکتریال با کلیندامایسین و مترونیدازول انجام می شود. در این مقاله مروری بر درمان دارویی واژینوز باکتریال خواهیم داشت.
عفونت سوزاک چیست؟ عفونت سوزاک نوعی عفونت مقاربتی است که در اثر عامل باکتریایی به نام نایسریا گنوره ایجاد می شود.
صفحه1 از5

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه