شایع ترین بیماری های مقاربتی مواردی مانند کلامیدیا و سوزاک را شامل می شود. در این مقاله مروری بر شایع ترین بیماری های مقاربتی خواهیم داشت.
عفونت های مقاربتی در زنان طیفی از بیماری ها را شامل می گردد. در این مقاله تمرکز بر عفونت های مقاربتی در زنان باردار می باشد.
درمان دارویی واژینوز باکتریال با کلیندامایسین و مترونیدازول انجام می شود. در این مقاله مروری بر درمان دارویی واژینوز باکتریال خواهیم داشت.
عفونت سوزاک چیست؟ عفونت سوزاک نوعی عفونت مقاربتی است که در اثر عامل باکتریایی به نام نایسریا گنوره ایجاد می شود.
عفونت کلامیدیا در زنان عوارض بلند مدتی را برای آن ها در پی دارد. در این مقاله مروری بر عفونت کلامیدیا در زنان و عوارض عفونت کلامیدیا در زنان خواهیم داشت.
علائم ویروس پاپیلومای انسانی ممکن است شامل زگیل تناسلی باشد اما در اغلب موارد شاهد علائم ویروس پاپیلومای انسانی نیستیم. در این مقاله به علائم ویروس پاپیلومای انسانی می پردازیم.
غربالگری بیماری های مقاربتی در بارداری از عناوین بسیار مهمی است که باید بدان توجه نمود. ابتلا به بیماری های مقاربتی در بارداری عوارضی را برای جنین در پی خواهد داشت که از جمله آن می توان به نابینایی و ناشنوایی اشاره کرد. در مقاله پیش رو به نکاتی پیرامون بیماری های مقاربتی در بارداری اشاره خواهیم کرد.
راههای انتقال تبخال تناسلی چیست؟ راههای انتقال تبخال تناسلی عمدتا از طریق نزدیکی می باشد. در ادامه بیشتر به جزئیات راههای انتقال تبخال تناسلی می پردازیم.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.