استامینوفن دارویی است که به وفور برای در رفع درد و درمان تب در کودکان به کار می رود. تنظیم صحیح دوز استامینوفن برای کودکان بسیار اهمیت دارد. در ادامه مقدار دوز مناسب از استامینوفن در اشکال مختلف برای کودکان بر اساس وزن آن ها مشخص شده است.
تغییر شکل سر نوزاد در بیشتر موارد مسئله نگران کننده ای نیست و در اثر نحوه قرارگیری سر نوزاد حین خوابیدن ایجاد می شود. در زیر مطالبی را پیرامون علت بدشکل شدن سر نوزاد و راه هایی برای درمان شکل سر نوزاد می مطالعه می کنیم.
پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که در روده انسان حضور دارند و به تخمیر و هضم غذا کمک می کنند. در صورت برهم خوردن تعادل باکتری های مفید و مضر روده، مشکلات گوارشی بروز می کنند. بنابراین پروبیوتیک برای کودکان می تواند با برقراری این تعادل به رفع برخی مشکلات گوارشی کمک کند.
فاکتورهای خطر بیماری های قلبی کودکان عبارت است از اضافه وزن، فشار خون بالا در کودکان، سابقه بیماری های قلبی در اعضای خانواده و سابقه ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری کاوازاکی. در این مقاله به مواردی پیرامون رفع فاکتورهای خطر بیماری های قلبی کودکان می پردازیم.
استفراغ در کودکان به دلایل متعددی بروز می کند. در بیشتر مواقع استفراغ کودکان خطرناک نیست. در ادامه با علل استفراغ کودکان و راهکارهایی برای پیشگیری از آن آشنا می شویم.
عفونت ادراری از جمله بیماری های عفونی است که عموما در کودکان زیر دوسال شیوع بیشتری دارد. در صورت مشاهده نشانه ای از عفونت ادراری، به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید.
عفونت گوش یا اوتیت مدیا یک التهاب دردناک در گوش میانی است. از آن جایی که کودکان لوله استاش باریک تر و کوتاه تری دارند و این لوله اغلب حالت افقی دارد، احتمال بروز عفونت گوش در کودکان و انسداد لوله بیشتر است.
وجود خون در ادرار یا هماچوری در کودکان از مواردی است که توسط متخصص کلیه کودکان مورد ارزیابی قرار می گیرد. از شایع ترین مواردی که در علت هماچوری در کودکان عنوان می شود می توان به عفونت های کلیه و مثانه اشاره کرد. در مقاله پیش رو به علت هماچوری در کودکان و تشخیص آن می پردازیم.
صفحه1 از7

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.