فشار خون کودکان وضعیتی است که در آن اعداد فشار خون بیش از حالت نرمال خوانده می شود. میزان فشار خون در کودکان براساس سن، جنس و قد آن ها تعیین می شود.
مننژیت در کودکان یک بیماری عفونی است که تحت تاثیر عوامل باکتریایی یا ویروسی ایجاد شده و می تواند خطرناک باشد. در ادامه نکاتی را پیرامون علت، علائم و درمان مننژیت در کودکان بررسی می کنیم.
جراحی بیماریهای مادرزادی قلب مجموعه ای از روش های جراحی است به منظور رفع یا درمان نقایص مادرزادی قلب انجام می گیرند. در این مقاله برخی از این جراحی ها به تفصیل بررسی می شوند.
تغذیه نوزاد یک ماهه تا سه ماهه تنها به کمک شیر مادر یا شیر خشک انجام می گیرد. در این جا می خواهیم نکاتی را پیرامون مقدار و نحوه تغذیه نوزاد از این دو منبع بررسی کنیم.
در این مقاله به مسمومیت در کودکان و پیشگیری از مسمومیت در کودکان می پردازیم.
رفلاکس معده در نوزاد بالا آوردن بخشی از چیزی است که نوزاد بلعیده است و با استفراغ متفاوت است. حال می خواهیم علائم، علت، تشخیص و درمان رفلاکس معده در اطفال را بررسی کنیم.
عفونت های قارچی در کودکان از جمله بیماری های عفونی هستند که اغلب پوست نواحی مختلف بدن کودک همانند زیر بغل، ناحیه پوشک و ... را درگیر می کنند. در این مقاله علائم عفونت های قارچی در کودکان و درمان و پیشگیری از آن ها را بررسی می کنیم.
غذای جامد نوزاد معمولا در سنین 4 تا 7 ماهگی آغاز می شود؛ زمانی که کودک به خوردن غذا تمایل نشان می دهد و می تواند بنشیند. در ادامه نکاتی را پیرامون شروع غذای جامد نوزاد مطالعه می کنیم.
صفحه1 از20

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.