ادرار در خواب مشکلی شایع در کودکان است. شب ادراری اغلب در کودکان زیر 7 سال اتفاق می افتد و بدون نیاز به درمان در طول زمان رفع می گردد. در این مقاله برخی از علل شب ادراری کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.
بوتولیسم در نوزادان یک مشکل گوارشی نادر اما خطرناک است که در اثر هاگ های باکتری لاستریدیوک بوتولینوم ایجاد می شود. منبع عامل بوتولیسم نوزادان ممکن است عسل باشد اما بوتولیسم در نوزادان در اثر قرارگیری در معرض خاک آلوده به باکتری های عامل نیز ایجاد می شود.
فرزند پروری سالم شامل اصول و قواعدی است که به والدین در داشتن کودکانی سالم (روانی، جسمی) و شاد کمک می کند. فرزند پروری یک مهارت است که با تمرکز بر روی اصول آن می تواند آن را فرا گرفت.
نقص سپتوم بین دهلیزی یک بیماری مادرزادی است که در آن حفره ای در دیواره بین دهلیزی وجود دارد. در مواردی ممکن است این حفره قلب در کودکی به خودی خود برطرف شود. در غیر این صورت از روش های ذکر شده در این مقاله برای درمان حفره قلب استفاده می شود.
تغذیه نوزاد تازه متولد شده یک برنامه غذایی پر اهمیت است که می تواند در مورد نوزادان مختلف متفاوت باشد. تغذیه نوزاد تازه متولد شده علاوه بر تامین نیاز نوزاد به غذا و کمک به رشد و تکامل او، فرصتی برای برقراری ارتباط میان نوزاد و مادر است. در این مقاله به بررسی اصولی پیرامون تغذیه نوزاد تازه متولد شده می پردازیم.
برفک دهان در کودکان یک عفونت قارچی است که ممکن است دیواره و سقف دهان، گلو، زبان، لب ها و حتی لوزه ها را درگیر کند. این عفونت اغلب به صورت لکه های سفید در این نواحی ظاهر می شود و با درد همراه است. در این مقاله علائم برفک دهان در کودکان، علت و درمان برفک دهان در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.
بند ناف نوزاد ساختاری است که جنین در حال رشد را به جفت متصل کرده و بدین ترتیب اکسیژن و مواد غذایی را به جنین منتقل می کند. بعد از تولد بند ناف خشک شده و می افتد؛ زیرا نوزاد دیگر برای تغذیه نیازی به آن ندارد. افتادن بند ناف نوزاد که بدون درد است معمولا 2-3 هفته بعد از تولد اتفاق می افتد. در این مقاله به نکاتی پیرامون مراقبت از بند ناف نوزاد و علائم عفونت بند ناف نوزاد می پردازیم.
آهن در کودکان نقش مهمی در رشد و تکامل مناسب آن ها دارد. کمبود آهن در کودکان که ممکن است خفیف و یا شدید باشد (آنمی) رشد و تکامل آن ها را دچار اختلال می کند. در ادامه به سوالاتی چون آیا کودک شما آهن کافی را از رژیم غذایی خود دریافت می کند؟ پاسخ می دهیم.
صفحه1 از9

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.