دکتر غفور سلگی در این مقاله به سوالاتی پیرامون تنگی دریچه آئورت در کودکان پاسخ می گویند.
در این مقاله دکتر بهاره یحیائی متخصص کودکان و نوزادان به پرسش هایی درباره استفراغ در کودکان، راه های جلوگیری ، رژیم غذایی مناسب و درمان استفراغ پاسخ داده و مطالبی را عنوان می دارند که به آنها می پردازیم.
دکتر سید مهدی موسوی موحد متخصص کودکان و نوزادان به سوالاتی پیرامون آبله مرغان در کودکان پاسخ داده و توضیحاتی ارائه می نمایند.
در این مقاله دکتر محمدرضا درخشان متخصص کودکان و نوزادان به ارائه توضیحاتی در مورد سرماخوردگی کودکان، عوارض آن و درمان آن پرداخته اند.
پوست نوزاد تازه متولد شده بی عیب و دست نخورده و البته حساس است و به تدریج به محیط خارج از رحم عادت می کند. بیشتر عارضه های پوستی بر روی پوست نوزاد در طول زمان از بین می روند. در ادامه با برخی نکات به منظور پیشگیری از آسیب به پوست حساس نوزادان آشنا می شویم.
علل سردرد در کودکان و تشخیص آن ها در انتخاب روند درمان بسیار اهمیت دارد.
فشار خون کودکان وضعیتی است که در آن اعداد فشار خون بیش از حالت نرمال خوانده می شود. میزان فشار خون در کودکان براساس سن، جنس و قد آن ها تعیین می شود.
مننژیت در کودکان یک بیماری عفونی است که تحت تاثیر عوامل باکتریایی یا ویروسی ایجاد شده و می تواند خطرناک باشد. در ادامه نکاتی را پیرامون علت، علائم و درمان مننژیت در کودکان بررسی می کنیم.
صفحه1 از20

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.