واکسن های کودکان طبق برنامه مشخصی از زمان تولد در اختیار کودک قرار می گیرند که در این مقاله برنامه واکسن های کودکان در ماه های مختلف را بررسی می کنیم.
درمان آسم کودکان ممکن است به کمک داروهای استنشاقی یا خوراکی انجام گیرد که در ادامه با برخی از آن ها آشنا می شویم.
برفک دهان نوزادان یک عفونت ناشی از قارچ کاندیدا آلبیکنز است که به صورت رخم های سفید در دهان و بر روز زبان ظاهر می شود. این قارچ به طور طبیعی در بدن زیست می ند اما ضعیف بودن سیستم ایمنی نوزادان امکان تکثیر بیش از حد این قارچ و بروز برفک دهان نوزادان را فراهم می کند.
فشار خون بالا در کودکان همانند فشار خون در بزرگسالان است که ممکن است بدون دلیل مشخص (اولیه) و یا در اثر برخی شرایط (ثانویه) ایجاد شود. در این مقاله نکاتی را پیرامون فشار خون در کودکان مطالعه می کنیم.
رشد نوزاد شامل انواع و البته مراحل مختلف است که در این مقاله رشد حسی، زبانی و رفتاری او را بررسی می کنیم.
خونریزی بینی در کودکان علل گوناگونی دارد و عوامل مختلفی موجب بروز آن می گردند. در بیشتر موارد خونریزی بینی در کودکان نگران کننده نیست و علت خطرناکی ندارد. در این مقاله علل و درمان خونریزی بینی در کودکان را مطالعه می کنیم.
مراقبت های ویژه کودکان بخشی در یک بیمارستان است که کودکان با بیماری های شدید و خطرناک به منظور دریافت مراقبت های بیشتر و دقیق تر در آن بستری می شوند.
التهاب لوزه در کودکان یا تونسیلیت وضعیتی است که در آن لوزه ها در اثر یک عامل عفونی (باکتری یا ویروس) ملتهب می گردند. التهاب لوزه در کودکان با علائمی همچون مشکل در بلع و امتناع از خوردن همراه است. در ادامه علائم و راه های تشخیص التهاب لوزه در کودکان را مورد بررسی قرار می دهیم.
صفحه1 از18

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.