علائم اوتیسم در کودکان چیست؟ در این مقاله قصد داریم علائم اوتیسم در کودکان را مطالعه کنیم.
اختلالات یادگیری در کودکان مجموعه ای از ناتوانی ها هستند که مهارت خواندن، نوشتن، تکلم و ... را در کودکان تحت تاثیر قرار می دهند. تشخیص اختلالات یادگیری در کودکان دشوار است و به بررسی برخی علائم در او و انجام تست هایی توسط متخصص اطفال نیاز دارد. در این مقاله علت اختلالات یادگیری در کودکان، علائم و انواع اختلالات یادگیری در کودکان بررسی می شوند.
آندوسکوپی در کودکان یک روش تشخیصی درمانی است که برای تشخیص برخی مشکلات گوارشی و نمونه برداری از بافت دستگاه گوارش فوقانی در کودکان انجام می گیرد.
آنمی کودکان بیماری است که در آن عدم وجود آهن کافی موجب کاهش تعداد گلبول های قرمز خون شده و بدین ترتیب اکسیژن رسانی به بافت ها با مشکل رو به رو شده است. در ادامه نکاتی را پیرامون آنمی شیرخواران بررسی می کنیم.
درمان چاقی کودکان بر اساس سن و سایر شرایط کودک تعیین می شود. برای درمان چاقی کودکان باید تغییراتی در عادات غذایی و میزان فعالیت بدنی کودک ایجاد کرد. در این مقاله به مواردی مانند تشخیص چاقی کودکان و راه های موثر در درمان چاقی کودکان می پردازیم.
داروهای ممنوع در کودکان داروهایی هستند که مصرف آن ها برای سنین خاص و یا به طول کلی کودکان ممنوعیت دارد. در این مقاله به برخی از داروهای ممنوعه کودکان که مصرف آن ها عواقب جدی را به دنبال دارد اشاره می کنیم.
داروی ایبوپروفن بر روی کاهش تب، درد های بدن و درد ناشی از پروستاگلاندین ها و همچنین التهاب تاثیرگذار است. داروی استامینوفن در کودکان نیز می تواند تب، درد های ماهیچه ای و به طور کلی احساس درد را کاهش دهد اما تاثیری بر روی کاهش التهاب ندارد. گاهی اوقات والدین ممکن است با استفاده کردن از وسایل اندازه گیری نادرست، موجب اوردوز اتفاقی دارویی خاص همچون این دو دارو در کودک خود شوند.
گلودرد استرپتوکوکی در کودکان یک بیماری عفونی شایع در این گروه سنی است که اغلب با تب، قرمزی و التهاب گلو و بی قراری کودک همراه است. در این مقاله می خواهیم علائم گلودرد استرپتوکوکی در کودکان و زمان مراجعه به متخصص اطفال و درمان این عفونت را مورد بررسی قرار دهیم.
صفحه1 از13

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.