واکسیناسیون کودکان باید بر اساس جدیدترین برنامه واکسیناسیون کشوری صورت پذیرد. با مراجعه به مراکز بهداشتی می توانید برنامه واکسن کودکان را دنبال کرده و کارت واکسیناسیون دریافت کنید. کارت واکسیناسیون اطفال شامل سابقه ای از واکسن های دریافتی، تاریخ دریافت واکسن و دوز آن می باشد.
واکسن ام ام آر مخفف سه بیماری سرخک، سرخجه و اوریون می باشد. واکسن سرخک سرخجه اوریون در دو نوبت به کودکان تزریق می گردد. احتمال بروز خطرات واکسن MMR از جمله حساسیت به واکسن MMR اندک است.
واکسیناسیون کودکان از اقدامات اساسی می باشد که آن ها را از ابتلا به بیماری های خطرناک در امان می دارد. لازم است بدانیم تحقیق اصلی که احتمال وجود ارتباط میان اوتیسم و واکسن را نشان می داد سال ها پیش رد شده است. باید به خاطر داشت عوارض واکسیناسیون در کودکان در مقایسه با ابتلا به بیماری ها بسیار ناچیز می باشد. بنابراین رعایت زمان واکسیناسیون دوران کودکی از اهمیت برخوردار است.
نقاط عطف در رشد نوزاد چهار ماهه تا شش ماهه شامل غلت خوردن، به هم زدن دست ها و ایجاد آواهایی شبیه به حرف زدن می باشد. در این مرحله از رشد نوزاد در ماه چهارم تا ششم با انجام برخی اقدامات ساده می توانید به رشد نوزاد تا شش ماهگی کمک کنید.
نقاط عطف در رشد کودکان 10 ماهه تا 12 ماهه شامل تقویت مهارت های حرکتی و هماهنگی چشم و دست در کودکان می باشد. در این دوران می توانید با اقداماتی مانند ایجاد محیطی امن به منظور تقویت احساس کنجکاوی کودک همچنین کتاب خواندن برای کودکان روند رشد را تقویت سازید.
تب سنج دیجیتالی نوزاد چگونه عمل می کند؟ طرز استفاده از تب سنج دیجیتالی چیست؟ اندازه گیری تب از زیر بغل چگونه است؟ درجه حرارت بدن نوزاد چه زمانی نگران کننده است؟ یا دمای بدن نوزاد چقدر باید باشد؟ مقاله پیش رو شما را در یافتن پاسخ پرسش های مطرح شده یاری می سازد.
نکاتی پیرامون میزان خواب روزانه نوزاد می تواند به آرامش و رشد مناسب او کمک کند. برای مثال خواب نوزاد 4 ماهه تا یک ساله معمولا یک بار در صبح و یک بار در اوایل بعد از ظهر می باشد. باید توجه داشت تنظیم خواب نوزاد ممکن است کمی زمان بر باشد.
در این مقاله به پوزیشن های صحیح شیردهی پرداخته می شود. یادآور خواهیم شد مکیدن سینه توسط نوزاد مبتنی بر غرائز نوزاد خواهد بود و شما تنها باید آرامش خاطر او را فراهم کنید. همچنین به علائم و نشانه های نحوه صحیح شیردهی می پردازیم.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha