افسردگی دوران یائسگی می تواند به دلیل تغییرات هورمونی این دوران اتفاق بیفتد. خانم هایی که در دوران جوانی به سندرم پیش از قاعدگی مبتلا بوده اند، نسبت به افسردگی در دوران یائسگی آسیب پذیرترند. استفاده از داروهای ضد افسردگی و قرص های ضد بارداری هورمونی انتخاب های دارویی افسردگی دوران یائسگی را تشکیل می دهد.
مرحله پیش یائسگی به دوران قبل از یائسگی اشاره دارد. الگوی خونریزی نزدیک یائسگی تغییر می کند و این از علایم دوران پیش یائسگی محسوب می شود. در این دوران برای رفع علائم آزاردهنده برای مثال درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی می توانید به پزشک مراجعه کنید.
چرا بعد از یائسگی چاق می شویم؟ چگونه در دوران یائسگی لاغر شویم؟ رژیم لاغری دوران یائسگی بر چه اساسی است؟ چه غذای برای یائسگی بهتر است؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله زیر را دنبال کنید.
خشکی واژن در یائسگی یکی از شایع ترین مشکلات می باشد. علت خشکی واژن بعد از دوران یائسگی کاهش مقدار استروژن در بدن توضیح داده شده است. از جمله علائم خشکی واژن درد در طول نزدیکی می باشد. استفاده از لوبریکانت ها و یا استروژن های موضعی به عنوان گزینه کمکی در درمان خشکی واژن در برخی بیماران توصیه می شود. به تازگی درمان خشکی واژن با لیزر مورد توجه بسیاری از بیماران و پزشکان متخصص قرار گرفته است.
تاثیر ورزش در یائسگی انکار نشدنی است و برای تقویت استخوان ها توجه به نقش ورزش در یائسگی بسیار اهمیت دارد. انجام ورزش هفتگی هر بار به مدت حداقل 45 دقیقه، سه بار در هفته می تواند ریسک شکستگی را در شما کاهش دهد. به خاطر داشته باشید قطع ناگهانی ورزش در یائسگی می تواند به تخریب بیشتر استخوان ها بیانجامد. بنابراین بهترین توصیه داشتن ورزش منظم و مستمر در دوران یائسگی می باشد.
افسردگی دوران یائسگی می تواند به دلیل تغییرات هورمونی این دوران اتفاق بیفتد. خانم هایی که در دوران جوانی به سندرم پیش از قاعدگی مبتلا بوده اند، نسبت به افسردگی دوران یائسگی آسیب پذیرترند. استفاده از داروهای ضد افسردگی و قرص های ضد بارداری هورمونی انتخاب های دارویی افسردگی دوران یائسگی را تشکیل می دهند.
خشکی واژن در یائسگی از مشکلات شایع زنان یائسه می باشد. درمان خشکی واژن در یائسگی مبتنی بر استفاده از کرم های مرطوب کننده واژن، لوبریکانت ها و کرم استروژن واژینال و لیزر واژینال می باشد. در این مقاله به بررسی گزینه های درمان خشکی واژن در زنان یائسه خواهیم پرداخت که به تایید دکتر زهره کریمی متخصص زنان رسیده است.
ریسک ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در خانم های یائسه بالا می باشد. شاید نقش استروژن بر حفظ سلامت قلبی عروقی در این میان مطرح است. اما به طور کلی باید توجه داشت علائم حمله قلبی در خانم ها متفاوت از مردان می باشد و همین امر می تواند درمان به موقع در آن ها را مختل کند. درد قفسه سینه، درد در گردن، بازو و تعریق غیر معمول می تواند از علائم حمله قلبی در خانم ها باشد.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha