مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی متعدد است. تفسیر نتایج حاصل از کارآزمایی هایی که در زمینه مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی به دست آمده دشوار می باشد. در پاراگراف های بعدی به مواردی پیرامون مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی می پردازیم.
خشکی واژن نشانه چیست؟ خشکی واژن در اغلب موارد نشان دهنده کاهش مقدار استروژن در بدن می باشد. استفاده از لوبریکانت ها و استروژن می تواند در درمان خشکی واژن موثر واقع شود.
گرگرفتگی از جمله علائم یائسگی می باشد که با آغاز دوران یائسگی ظاهر می گردد. گرگرفتگی اغلب به صورت بالا رفتن ناگهانی دمای بدن و تعریق شبانه بروز می کند. در این مقاله می خواهیم علائم گرگرفتگی یائسگی، علت و راه های تشخیص و درمان گرگرفتگی یائسگی را مورد بررسی قرار دهیم.
لیزر واژن در رفع علائم یائسگی رویکرد درمانی جدیدی محسوب می شود. لیزر CO2 یا دستگاه لیزر مونالیزا تاچ یکی از دستگاه های مورد توجه در لیزر واژن می باشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.
دوران یائسگی دورانی است که با آغاز آن چرخه قاعدگی به پایان می رسد. در اصطلاح پزشکی، شما زمانی به یائسگی رسیده اید که برای دوازده ماه دچار عادت ماهانه نشوید. خونریزی بعد از یائسگی رویدادی طبیعی نیست و باید توسط پزشک متخصص زنان مورد بررسی قرار گیرد. وجود برخی سرطان ها، فیبروم ها، پولیپ ها و برخی عفونت ها در سیستم تناسلی زنان می توانند عاملی برای بروز خونریزی بعد از یائسگی باشند. دکتر پریسا هاشمی متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی در مورد این مشکل پاسخ می دهند.
گرگرفتگی یک احساس ناگهانی از گرمای شدید در اندام فوقانی یا تمام بدن است که معمولاً با قرمزی صورت، گردن، سینه، پشت و بازوها تظاهر می‌یابد. علت گرگرفتگی کاهش هورمون استروژن در بدن است. درمان قطعی گرگرفتگی و تعریق در دوران یائسگی مصرف هورمون استروژن است. یکی از راهکارهای جایگزین برای درمان گرگرفتگی، استفاده از درمان های گیاهی و سنتی برای گرگرفتگی است. کارایی این درمان ها به طور قطع و در همه مطالعات ثابت نشده ولی غالبا در کاهش علائم یائسگی موثر هستند.
دوران پیش یائسگی به دوران گذار به یائسگی اطلاق می شود و یائسگی به معنای تمام شدن قدرت باروری در خانم ها می باشد. بنابراین جلوگیری از بارداری در یائسگی دیگر الزامی نخواهد داشت. اما امکان بارداری در پیش یائسگی وجود دارد. در مقاله پیش رو به انتخاب های ضد بارداری در پیش یائسگی خواهیم پرداخت.
یائسگی زودرس چیست؟ یائسگی زودرس به بروز یائسگی قبل از سن 45 سالگی اشاره دارد. علل ایجاد یائسگی زودرس چندان روشن نیست اما برخی بیماری ها، استفاده از برخی داروها همچنین انجام برخی درمان ها می تواند در ایجاد یائسگی دخالت داشته باشد. افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و پوکی استخوان از جمله خطرات یائسگی زودرس محسوب می شود. در ادامه به پاسخ برخی پرسش های متداول در مورد یائسگی زودرس خواهیم پرداخت.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.