درمان خانگی یائسگی با هدف ارائه نکات و تغییراتی پیرامون شیوه زندگی تدوین گردیده که در تخفیف علائم یائسگی موثر می باشد.
عوارض هورمون درمانی در یائسگی چندان روشن نیست. در این مقاله به بررسی نتایج حاصل از دو کارآزمایی بالینی می پردازیم که در بخشی از آن عوارض هورمون درمانی در یائسگی مورد مطالعه قرار گرفته است.
درمان خونریزی بعد از یائسگی وابسته به علت خونریزی می باشد. در این مقاله مروری بر گزینه های درمان خونریزی بعد از یائسگی خواهیم داشت.
درمان یائسگی، گزینه های غیر هورمونی با هدف ارائه اطلاعاتی پیرامون روش های غیر هورمونی و کم خطر در درمان یائسگی (علائم یائسگی) تدوین شده است.
ارتباط هورمون درمانی یائسگی و سلامت قلبی از موضوعات پیچیده ای است که به تحقیقات بیشتر نیاز دارد. احتمال بروز مشکلات قلبی از عوارض هورمون درمانی یائسگی محسوب می شود اما نکاتی برای پیشگیری از عوارض هورمون درمانی یائسگی وجود دارد.
بیشتر خانم ها گرگرفتگی دوران یائسگی را تجربه می کنند. گرگرفتگی دوران یائسگی به صورت احساس گرمای ناگهانی توصیه می شود که به نظر می رسد از یک نقطه شروع شده و در سراسر بدن انتشار می یابد. شما ممکن است تعریف زیاد، تپش قلب و گرگرفتگی صورت را نیز تجربه کنید. برخی خانم ها تنها دچار گرگرفتگی گاه و بیگاه می شوند که برای آن ها آزارد دهنده نیست اما برخی دیگر اوقات بسیاری در روز دچار این حالت شده و احساس ناراحتی و خجالت می کنند. گرگرفتگی دوران یائسگی می تواند چند ماه یا سال قبل از متوقف شدن چرخه قاعدگی بروز کند و معمولا برای چن سال بعد از توقف چرخه قاعدگی ادامه می باید. در ادامه دکتر پرویندخت حیدری متخصص زنان زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون گرگرفتگی دوران یائسگی پاسخ می دهند.
گرگرفتگی یائسگی مشکلی شایع در بین زنان می باشد. به طور میانگین علائم گرگرفتگی بیش از 7 سال ادامه می یابد. درمان قطعی گرگرفتگی وجود ندارد اما استفاده از استروژن و داروهای آنتی دپرشنت می تواند در درمان گرگرفتگی موثر واقع شود.
مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی متعدد است. تفسیر نتایج حاصل از کارآزمایی هایی که در زمینه مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی به دست آمده دشوار می باشد. در پاراگراف های بعدی به مواردی پیرامون مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی می پردازیم.
صفحه1 از5

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.