مراقبت های بعد از برداشتن ضایعات پوستی از اهمیت برخوردار است زیر احتمال بروز عفونت وجود خواهد داشت. برای مثال مراقبت از بخیه، شستشوی زخم بخیه، روش تعویض پانسمان بخیه همچنین نحوه شستشوی زخم باز، عدم ضد عفونی زخم با الکل، چسبیدن پانسمان به زخم و روش کندن پانسمان از موارد مهمی است که باید بدان توجه داشت.
با تغییر سطح هورمون ها در دوران یائسگی، میزان رطوبت، چربی و کلاژن پوست نیز کاهش می یابد و بدین ترتیب پوست مستعد خشکی، چروک و افتادگی در سن یائسگی می گردد. شما می توانید با برخی از اقدامات به منظور مراقبت از پوست در یائسگی، برخی از تغییرات پوستی ناشی از افزایش سن را برطرف سازید.
تاثیر آلودگی هوا بر پوست اثری غیر قابل انکار است. آلاینده های مختلفی عامل آلودگی هوا هستند و تاثیر آلودگی هوا بر پوست را توجیه می کنند. در این مقاله با برخی از این آلاینده ها و اثرات آن ها آشنا می شویم.
دکتر خلیل الله حامد پور متخصص پوست، مو و زیبایی توصیه هایی را در مورد عدم مراجعه به افراد غیر متخصص و غیر پزشک و نپذیرفتن درمان های پیشنهادی آنها عنوان می نمایند و توضیحاتی در این باره ارائه می دهند.
بیوتین همان ویتامین ب 7 است که در بدن به شکستن چربی و کربوهیدرات ها کمک می کند و بدین ترتیب در تولید انرژی نقش دارد. در این مقاله با کاربردها و برخی از عوارض بیوتین آشنا می شویم.
جراحت پوستی ممکن است در نواحی مختلف بدن و در شکل و شدت متفاوت ایجاد شود که نحوه پانسمان کردن و مراقبت از آن ها نیز متفاوت خواهد بود. برای بیشتر جراحات پوستی، شما در ابتدا باید برای جدا کردن آلودگی ها جراحت را با آب تمیز کنید و بدین ترتیب احتمال بروز عفونت را کاهش دهید. در ادامه با نکاتی در مورد مراقبت از انواع جراحات پوستی آشنا می شویم.
پماد ها و کرم های موضعی حاوی آلوئه ورا برای درمان سوختگی، شرایط پوستی مانند بیماری پسوریازیس و حتی آکنه به کار می روند. شیرابه آلوئه ورا یک مسهل است که برای درمان یبوست به طور خوراکی مصرف می شود. استفاده از ژل آلوئه ورا به طور مناسب بر روی پوست، ایمن خواهد بود. مصرف خوراکی شیرابه آلوئه ورا و یا عصاره کامل برگ آن ممکن است ایمن نباشد؛ خصوصا اگر در دوز بالا استفاده شود.
تعریق در میزان نرمال، برای عملکرد طبیعی بدن ضروری است. تعریق ناکافی و یا تعریق بیش از حد هر دو سبب بروز مشکلاتی خواهند شد. در ادامه با برخی از عفونت ها و ناراحتی های پوستی که در اثر تعریق بیش از حد در تابستان ظاهر می شوند و البته اقداماتی که در پیشگیری و کنترل این مشکلات موثر هستند آشنا می شویم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه