تاثیر آلودگی هوا بر پوست اثری غیر قابل انکار است. آلاینده های مختلفی عامل آلودگی هوا هستند و تاثیر آلودگی هوا بر پوست را توجیه می کنند. در این مقاله با برخی از این آلاینده ها و اثرات آن ها آشنا می شویم.
دکتر خلیل الله حامد پور متخصص پوست، مو و زیبایی توصیه هایی را در مورد عدم مراجعه به افراد غیر متخصص و غیر پزشک و نپذیرفتن درمان های پیشنهادی آنها عنوان می نمایند و توضیحاتی در این باره ارائه می دهند.
بیوتین همان ویتامین ب 7 است که در بدن به شکستن چربی و کربوهیدرات ها کمک می کند و بدین ترتیب در تولید انرژی نقش دارد. در این مقاله با کاربردها و برخی از عوارض بیوتین آشنا می شویم.
جراحت پوستی ممکن است در نواحی مختلف بدن و در شکل و شدت متفاوت ایجاد شود که نحوه پانسمان کردن و مراقبت از آن ها نیز متفاوت خواهد بود. برای بیشتر جراحات پوستی، شما در ابتدا باید برای جدا کردن آلودگی ها جراحت را با آب تمیز کنید و بدین ترتیب احتمال بروز عفونت را کاهش دهید. در ادامه با نکاتی در مورد مراقبت از انواع جراحات پوستی آشنا می شویم.
پماد ها و کرم های موضعی حاوی آلوئه ورا برای درمان سوختگی، شرایط پوستی مانند بیماری پسوریازیس و حتی آکنه به کار می روند. شیرابه آلوئه ورا یک مسهل است که برای درمان یبوست به طور خوراکی مصرف می شود. استفاده از ژل آلوئه ورا به طور مناسب بر روی پوست، ایمن خواهد بود. مصرف خوراکی شیرابه آلوئه ورا و یا عصاره کامل برگ آن ممکن است ایمن نباشد؛ خصوصا اگر در دوز بالا استفاده شود.
تعریق در میزان نرمال، برای عملکرد طبیعی بدن ضروری است. تعریق ناکافی و یا تعریق بیش از حد هر دو سبب بروز مشکلاتی خواهند شد. در ادامه با برخی از عفونت ها و ناراحتی های پوستی که در اثر تعریق بیش از حد در تابستان ظاهر می شوند و البته اقداماتی که در پیشگیری و کنترل این مشکلات موثر هستند آشنا می شویم.
هیالورونیک اسید چیست؟ هیالورونیک اسید ترکیبی است که به فراوانی در بدن و از جمله پوست یافت می شود. هیدراسیون قوی از خواص هیالورونیک اسید در پوست محسوب می شود. هیالورونیک اسید در پوست با قدرت بسیار بالایی با آب جذب شده و ماده ای ژلاتینی را تولید می کند که در شادابی پوست تاثیر دارد. امروزه فیلرهای پوستی حاوی هیالورونیک اسید به منظور بهبود چروک های پوستی مورد استفاده قرار دارد.
مواد تشکیل دهنده کرم مرطوب کننده در انتخاب ما تاثیر می گذارد. انتخاب کرم مرطوب کننده باید متناسب با نوع پوست باشد. برای مثال بهترین کرم دست و صورت برای پوست خشک باید حاوی پایه ای از وازلین باشد. کرم آبرسان برای پوست چرب اغلب حاوی پایه سبک می باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.