عمل برداشتن آپاندیس به منظور برداشت آپاندیسی که در اثر عفونت دچار التهاب و تورم شده است انجام می گیرد. در این مقاله علت و نحوه انجام عمل برداشتن آپاندیس به روش های مختلف را بررسی می کنیم.
کوله سیستکتومی لاپاراسکوپیک یک روش جراحی کم تهاجم برای برداشتن کیسه صفرا است. در این روش شکاف های کوچکی بر روی شکم ایجاد می شود و با وارد کردن لاپاراسکوپ و سایر ابزار جراحی، کوله سیستکتومی لاپاراسکوپیک انجام می شود.
جراحی بواسیر به منظور درمان بواسیرهای داخلی و خارجی در مواقعی که روش های دیگر موثر نبوده و یا بواسیر دچار عفونت شده است انجام می گیرد.
هموروئیدکتومی یک روش جراحی برای برداشتن و درمان هموروئیدهای بزرگ است. در ادامه با روش انجام و عوارض هموروئیدکتومی آشنا می شویم.
جراحی واریس جراحی است که به منظور برداشتن وریدهای واریسی در نواحی چون ساق پاها انجام می گیرد. در این مقاله نکاتی را پیرامون علت، روش و دوره ریکاوری عمل جراحی واریس بررسی می کنیم.
جراحی سرطان سینه با اهداف مختلفی انجام می شود. در این مقاله بر اهداف انجام جراحی سرطان سینه متمرکز می شویم.
کیست پیلونیدال یک توده متورم در استخوان دنبالچه و بالای شکاف باسن است که اغلب با درد، قرمزی و ترشح چرک همراه است. کیست پیلونیدال ممکن است در اثر نشستن در زمان های طولانی مانند وضعیتی که برای رانندگان کامیون اتفاق می افتد، ایجاد شود. در ادامه به بررسی علت، علائم کیست پیلونیدال و جراحی آن می پردازیم.
لیپوساکشن چیست؟ لیپوساکشن نوعی جراحی زیبایی می باشد. در این مقاله مروری بر انواع لیپوساکشن خواهیم داشت.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.