جراحی سرطان معده جراحی است که با برداشت تمام با بخشی از معده، گره های لنفاوی یا سایر اندام های اطراف به درمان سرطان معده کمک می کند. جراحی سرطان معده اغلب به همراه سایر روش ها برای درمان سرطان معده به کار می رود.
عمل سرطان معده جراحی است که منظور برداشت بافت سرطانی، بخشی از معده را تمام آن و گره های لنفاوی درگیر بیماری انجام می گیرد. در این مقاله می خواهیم نکاتی را پیرامون عمل سرطان معده بررسی کنیم.
طبقه بندی زخم بستر در چهار مرحله انجام می شود. در این مقاله مروری بر طبقه بندی زخم بستر خواهیم داشت.
اسپلنکتومی یک روش جراحی برای برداشت طحال است. این جراحی عموما در موارد ترکیدگی یا عفونی شدن طحال انجام می گیرد.
جراحی لاپاراسکوپی جراحی است که منظور تشخیص و درمان بیماری های شکمی و لگنی انجام می شود. در این مقاله می خواهیم علت و روش انجام و نتایج حاصل از عمل جراحی لاپاراسکوپی را بررسی کنیم.
نمونه برداری از سینه یک روش تشخیصی برای سرطان پستان است. که انجام آن در مواردی که نتایج تست های دیگر مشکوک بوده اند توصیه می شود.
لاپاراسکوپی لگن یک روش جراحی به منظور تشخیص و درمان بیماری های اندام های لگنی است. علت انجام، روش انجام، خطرات و مراقبت های بعد از لاپاراسکوپی لگن در این مقاله مطالعه می شوند.
اسفنکتروتومی یک روش جراحی برای درمان فیشرهای مقعدی است که در آن شکافی بر روی اسفنکتر داخلی مقعد ایجاد می شود که با کاهش فشار وارده بر آن امکان درمان فیشر مقعدی فراهم آید. در ادامه می خواهیم نکاتی را پیرامون جراحی اسفنکتروتومی بررسی کنیم.
صفحه1 از5

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.