نقرس یک بیماری التهابی مفاصل است که تغییر در رژیم غذایی و مصرف دارو برای درمان نقرس بکار میروند، در ادامه این مقاله به مواد غذایی موثر و همچنین داروهای مورد استفاده برای درمان نقرس پرداخته می شود
پوکی استخوان از جمله بیماری هایی می باشد که می توان با رعایت نکاتی از مبتلا شدن به آن پیشگیری کرد. در این مقاله دکتر آرش اصلیان فوق تخصص روماتولوژی به سوالات رایج بیماران در رابطه با پوکی استخوان پاسخ می دهند.
تزریق هیدروکورتیزون تزریق یک داروی کورتیکواستروئیدی به داخل مفصلی است که دچار درد و تورم شده است. این تزریق به طور مستقیم انجام شده و اثرات آن برای چند ماه باقی می ماند.
متوترکسات در روماتولوژی با هدف ارتقا دانش بیماران مبتلا به دردهای مفصلی تدوین گردیده است.
روماتیسم مفصلی که با نام آرتریت روماتوئید خوانده می شود. کم بودن اشتها و انرژی از جمله علائم روماتیسم مفصلی هستند در این مقاله انواع درمان دارویی این بیماری نیز بررسی شده است.
درمان پوکی استخوان به کمک رژیم غذایی مناسب و دریافت برخی از انواع داروها انجام می گیرد. در این مقاله بعضی از داروهای درمان پوکی استخوان بررسی می شود.
عفونت مفصلی عفونتی است که تحت تاثیر عوامل میکروبی (باکتریایی یا ویروسی) در مفاصل دست ها و پاها ایجاد می گردد. در این مقاله به انواع عفونت های مفصلی پرداخته می شود.
سنجش تراکم استخوان با استفاده از برخی روش ها و به منظور بررسی قدرت استخوان ها انجام می شود. در این مقاله مروری بر سنجش تراکم استخوان، نحوه انجام سنجش تراکم استخوان و نتایج سنجش تراکم استخوان خواهیم داشت.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه