اخبار پزشکی

بیماران مبتلا به سرطان ریه قبل از ابتلا به یائسگی و آغاز شیمی درمانی باید اطلاعات لازم پیرامون خطر آمنوره ناشی از شیمی درمانی و سایر مشکلات یائسگی داشته باشند.
کنگره درماتولوژی 2019 یک فرصت فوق العاده برای محققین، پژوهشگران، متخصصین پوست، جراحان پلاستیک، دانشجویان و استادان است که ایده های جدید خود را ارائه دهند و پیرامون نوآوری ها، گرایش ها و نگرانی های اخیر در زمینه درماتولوژی و…
از آن جایی که بیماری هپاتیت سی برای سال های طولانی عامل آسیب کبدی بوده است، دستورالعمل های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری انجام غربالگری هپاتیت c را در افراد بین سنین 53-73 توصیه کرده است.
دانشمندان معتقدند که با فهم نحوه عملکرد ایزوترتینوئین، امکان تولید یک داروی مشابه یا اثرگذاری بیشتر و بدون عوارض جانبی وجود دارد.
: محققین می خواهند اطلاعات بیشتری پیرامون این که خانم های باردار با سابقه خانوادگی آلرژی تا چه حد از مصرف برخی غذاها پرهیز می کنند تا از بروز آلرژی در فرزندان شان پیشگیری نمایند، به دست آورند.
سازمان غذا و دارو آمریکا دارو انتروزانت را برای درمان سرطان سینه و سرطان معده بدخیم ناشی از بیان بیش از حد HER2 یا آدنوکارسینوم محل اتصال معده و مری در بیمارانی که داروی دیگری برای درمان بدخیمی دریافت نکرده…
بیستمین کنگره درماتولوژی میزبان کنفرانس های متعدد است؛ جایی که تبادل دانش از طریق بحث ها، جلسات، سخنرانی های پوستری، کارگاه ها، نشست ها و نمایشگاه ها انجام می گیرد.
هفته کودکان 2019 یک گردهمایی جذاب برای ملاقات محققین در زمینه تحقیقات خواهد بود و بنابراین فرصتی فوق العاده برای ملاقات محققان جوان و سخنرانان برجسته فراهم می کند.
یافته های جدید نشان می دهند که با این که آلرژی به شیر نسبتا در نوزادی شایع است، این آلرژی در بسیاری از کودکان برطرف می شود.
محققین دریافتند که با فعال کردن یک مسیر سیگنال دهی خاص که ارتباط بین سلول های فیبروبلاست را ممکن می کند، امکان رشد مجدد موها در نواحی آسیب دیده پوست وجود دارد.
مکمل گیاهی کراتوم می تواند نقشی در وابستگی اپیوئید داشته باشد اما در حال حاضر داده های محدودی پیرامون نحوه اثرگذاری آن وجود دارد.
دسترسی راحت به روش های لایه برداری و تزریقات پوستی موجب شده است که افراد در سن کمتر استفاده از این روش ها را آغاز کنند حتی قبل از این که واقعا نیازی به آن ها داشته باشند.
کنفرانس انگل شناسی 2019 به دنبال مشارکت برای آخرین بحث ها در زمینه انگل ها، رشد آن ها و شیوع هم زمان بیماری های عفونی و درمان آن ها است.
داروی هرزوما یک آنتاگونیست گیرنده HER2/neu است که مشابه زیستی داروی هرپستین محسوب می شود که برای درمان سرطان سینه ناشی از بیان بیش از حد HER2 به کار می رود.
داروی بریهالی یک کورتیکواستروئید جدید بسیار قوی در پایه لوسیون است که ایمنی آن برای استفاده در هشت هفته به منظور درمان پسوریازیس پلاکی تایید شده است.
صفحه1 از64

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.