اخبار پزشکی

سازمان غذا و دارو آمریکا استفاده درمانی دیگری را برای داروی لاتودا تایید کرده است: درمان حمله های افسردگی ناشی از اختلال دو قطبی در کودکان (بین 13 تا 17 سال). داروی لاتودا یک داروی آنتی سایکوتیک آتیپیک است که…
تحقیق جدید نشان می دهد اگر سیستم ایمنی زن باردار فعال شود رشد مغز کودک او تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
دانشمندان نمونه هایی از قارچ پا را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که همچنان که قارچ تریکوفیتون روبروم برای رشد روی پوست انسان سازگاری پیدا می کند، توانایی انجام تولید مثل جنسی را از دست می…
یک مطالعه جدید گزارش می دهد که هرچه یک خانم فزرندان بیشتری داشته باشد، تعداد دندان های کمتری را در سال های بعدی زندگی خود خواهد داشت.
مطالعه ای جدید نشان می دهد که سوء تغذیه کودکان در ابتدای کودکی، احتمال از دست دادن شنوایی در بزرگسالی را افزایش می دهد.
تحقیقات نشان می دهد هیچ شواهدی وجود دارد که تزریق های معمول واکسن به نحوی سیستم ایمنی کودکان را مختل می کند –استدلال دیگری که توسط گروه های ضد واکسن به کار می رود-.
محققان در اسرائیل می گویند مصرف داروهای ضد قارچ واژن در سه ماه اول بارداری ارتباطی با خطر افزایش یافته سقط جنین ندارد.
بررسی جدید نشان می دهد که احتمال داشتن فرزندان مبتلا به اگزما در مادرانی که از پروبیوتیک در بارداری و شیردهی استفاده کرده اند کمتر از مادرانی است که در این دوران از پروبیوتیک ها استفاده نکرده اند.
در یک مطالعه جدید که بر روی حدودا 1200 خانم انجام شد، دسترسی به خوراکی و آشامیدنی در طول زایمان ایمن به نظر آمد.
طبق تحقیقی جدید، خانم هایی که دوست و یا فامیلی داشته اند که در اثر سرطان سینه جان خود را از دست داده اند، می گویند احتمالا در صورت ابتلا به سرطان، اقدامات پیشگیرانه تهاجمی را انتخاب خواهند کرد.
محققان استرالیایی می گویند مادران کودکان خردسال تا حد زیادی از بزرگترین خطرات سوختگی در کودکان تا کوچک ترین آنها و این که چه گروه سنی بیشتر دچار این سوختگی ها می شوند، آگاهی ندارند.
یائسگی نارضایتی هایی را مانند اختلالات خواب در یائسگی به دنبال دارد. در حال حاضر، محققین معتقدند که گرگرفتگی و افسردگی یائسگی به شدت با مشکلات خواب مرتبط هستند.
اولین روز پیش دبستانی نقطه عطفی در زندگی یک کودک است و والدین می توانند با عادات روزانه خانوادگی صحیح که موجب بهبود محیط خانه می گردند، آمادگی کودک برای رفتن به مدرسه را فراهم کنند.
یک بررسی ملی نشان می دهد در صورت عدم دریافت راهنمایی از یک دندانپزشک، والدین آمریکایی تمایل چندانی به مراقبت از دندان های کودک خود در سال های اولیه زندگی نشان نمیدهند.
یک مطالعه جدید بیان می کند که سکته مغزی در نوزادان موجب عوارض سکته مغزی در بلند مدت مانند آنچه در بزرگسالان اتفاق می افتد، نمی شوند.
صفحه1 از57

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha