اخبار پزشکی

طبق یک تحقیق جدید خانم هایی که از اندازه سینه های خود رضایت ندارند – بسیار بزرگ یا بسیار کوچک- ممکن است تست های فردی برای بررسی علائم سرطان پستان را کمتر انجام دهند
تعداد زیادی از خانم ها از آی یو دی به عنوان یک روش ایمن و قابل اعتماد برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند. اما در مواردی نادر که علی رغم استفاده از آی یو دی بارداری اتفاق می افتد،…
آیا کودکی مبتلا به آبله مرغان دارید؟ نگران نباشید. شما می توانید کارهای زیادی را برای مراقبت از کودک تان و درمان خارش آبله مرغان و تب ناشی از آن انجام دهید.
تحقیق جدیدی نشان می دهد خانم هایی که روش جراحی هیسترکتومی انجام می دهند در معرض خطر بیشتری برای بیماری قلبی و سایر مشکلات هستند حتی اگر تخمدان های خود را نگه داشته باشند.
یک مطالعه جدیدی نشان می دهد که مصرف فولیک اسید و مولتی ویتامین ها در دوران بارداری خطر ابتلا به اوتیسم را در کودک شما کاهش می دهد.
مطالعه نشان می دهد که پیوند سلول های بنیادی خونی اتولوگ میلئوبلاستی تا 87 درصد باعث بهبود زنده ماندن در بیماران مبتلا به فرم مهلک اسکلرودرمی در مقایسه با بهبود 51 درصدی دریافت کنندگان سیکلوفسفامید می شود.
افزایش وزن زیاد در بارداری مسئله ای است که بسیاری از خانم های باردار با آن درگیر هستند. بر طبق مطالعات انجام شده اگر شما این اضافه وزن را جبران نکنید در بارداری های بعدی دچار مشکلاتی خواهید شد.
استفاده از کرم فلورواوراسیل در بیمارانی که با شکل های رایجی از سرطان پوست مبارزه کرده اند تا حد زیادی احتمال بازگشت بیماری را کاهش می دهد.
بسیاری از انسان ها به دنبال تغییر در سبک زندگی خود و نزدیک تر شدن به شیوه زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب هستند. اما دقیقا چه باید کرد؟
تحقیق جدیدی نشان می دهد که پانسمان اوکتاسولفات ساکارز می تواند گزینه ای برای درمان زخم های پا نوروایسکمی دیابتی باشد.
با اینکه پیوند اندام ها زندگی بیماران مبتلا به بیماری های کلیوی، قلبی و کبدی را نجات می دهد، درمان مزمنی که به منظور مهار سیستم ایمنی صورت می گیرد خطر ابتلا به سرطان مانند سرطان پوست و لنفوما را…
یافته های به دست آمده بر رابطه تیروئید و ناباروری اشاره دارد و میزان تیروئید در کمینه نرمال خود می تواند توجیهی برای برخی از ناباروری ها با علت نامشخص باشد.
بررسی آزمایشات چند گانه تصادفی و بررسی های مجدد محققان چینی از نقش مصرف مکمل کلسیم و یا کلسیم به همراه ویتامین دی به منظور کاهش خطر شکستگی ها در هیچ نوع از آن ها در بزرگسالان سالم حمایت نمی…
مصرف کنندگان هیدروکلروتیازید در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پوست قرار دارند. هیدروکلروتیازید آسیب پذیری پوست را در مقابل اشعه فرابنفش خورشید بیشتر می کند. مصرف کنندگان باید مراقبت بیشتری را از پوست خود در مقابل خورشید داشته…
بررسی صورت گرفته بر روی نمونه های ادرار از 300 هزار زن در کالیفرنیا نشان می دهد که بیش از 7 درصد آن ها در دوران بارداری ماری جوانا مصرف می کنند.
صفحه1 از52

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha