جراحی اصلاح فک به منظور رفع ناهنجاری های فک مانند عقب بودن چانه یا بیرون زدگی فک پایین انجام می شود. قبل از جراحی، دندان ها به کمک ارتودنسی مرتب می شوند.
عفونت کلامیدیا عفونت مقاربتی است که عامل باکتریایی دارد و در بیشتر موارد علائمی ظاهر نمی سازد. در این مقاله می خواهیم مطالبی را پیرامون علائم و عواقب این عفونت مطالعه کنیم.
نکاتی در درمان اچ ای وی به مواردی می پردازد که بیماران مبتلا به این بیماری در روند درمان اچ ای وی باید به آن توجه داشته باشند. امروزه درمان اچ آی وی با توجه به کشف داروهای جدید با تاثیر و کیفیت بسیار بهتری نسبت به گذشته انجام می‌شود. اچ‌ آی‌ وی اکنون یک بیماری لاعلاج نیست و درمان‌ های موثری دارد.
کیست کلیه ساده کیسه پر شده از مایع در کلیه است که در صورت بروز علائم نیاز به درمان دارد.
بیماری آندومتریوز یک بیماری التهابی در لگن و اندام های آن است که فاکتورهای مختلف محیطی و ژنتیکی موجب بروز آن می شوند. در این مقاله می خواهیم فاکتورهای محیطی و ژنتیکی به همراه مطالعات انجام شده بر روی عوامل ژنتیکی را بررسی کنیم.
سونوگرافی لگن یک تست تشخیصی غیرتهاجمی است که تصاویری را ایجاد می کند که می توان جهت بررسی ارگان ها و ساختارهای داخل لگن زنان از آنها بهره برد. در این مقاله کاربرد سونوگرافی لگن در بیماری های زنان بررسی شده است.
سونوگرافی استفاده از امواج صوتی جهت تشکیل تصویر از اندام های داخلی بدن است. در این مقاله کاربرد سونوگرافی در بیماری های زنان و بارداری و انواع سونوگرافی های زنان بررسی شده است.
سرطان پوست از سرطان های شایع در جهان است که به دو دسته ملانوم و غیر ملانوم تقسیم می شود. سرطان پوست غیر ملانوم شامل دو نوع سرطان پوست اصلی است که در این مقاله مورد مطالعه قرار می گیرند.
صفحه1 از220

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.