دکتر نازفر تولایی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالی پیرامون دهانه رحم در بارداری پاسخ داده و توضیحاتی ارائه نموده اند.
غربالگری سه ماهه اول بارداری شامل مجموعه ای از تست ها می باشد. یکی از تست هایی که در غربالگری سه ماهه اول انجام می شود سونوگرافی Nuchal translucency نام دارد که به اختصار NT خوانده می شود. در این مقاله به این نوع تست غربالگری سه ماهه اول می پردازیم.
هایپرهیدروزیس تعریق بیش از حد است که لزوما به گرما یا ورزش کردن مرتبط نیست. در هایپرهیدروزیس، فرد ممکن است در حدی دچار تعریق شود که لباس او کاملا خیس شده و عرق از دست های او بچکد. علاوه بر اختلال در فعالیت ای نرمال روزانه، تعریق بیش از حد می تواند موجب اضطراب در فرد نیز بشود. درمان هایپرهیدروزیس از راه های مختلفی امکان پذیر است. دکتر مسلم صفرپور متخصص پوست و مو به سوالاتی پیرامون درمان هایپرهیدروزیس پاسخ می دهد.
مشکلات مداوم و برگشت پذیر در پاسخ جنسی، میل، ارگاسم یا درد که شما را آشفته می سازند و یا کشش شما برای تماس جنسی با شریک جنسی تان را تحت تاثیر قرار میدهند مجموعه ای از مشکلات هستند که سرد مزاجی زنان نام می گیرند. بسیاری از خانم ها در دوره ای از زندگی و برخی دیگر در تمام طول عمر مشکلات ناشی از سرد مزاجی را تجربه میکنند. سرد مزاجی زنان در هر مرحله ای از زندگی رخ میدهد. این حالت ممکن است تنها در برخی از موقعیت های جنسی یا در تمام آن ها ایجاد گردد. پاسخ جنسی شامل یک برهم کنش پیچیده از فیزیولوژی، احساسات، تجربیات، اعتقادات، سبک زندگی و روابط است. اختلال در هر یک از این عوامل میل یا رضایت جنسی را تحت تاثیر قرار میدهد. در ادامه دکتر مهتاب مرجانی متخصص زنان و زایمان به سوالاتی پیرامون درمان سرد مزاجی زنان پاسخ میدهند.
فیلم زایمان سزارین. در ادامه فیلم زایمان سزارین توسط دکتر لیلا شکری را مشاهده خواهید کرد.
لخته خون در بارداری سبب بروز مشکلات و عوارضی برای مادر و جنین می گردد. در این مقاله به عوارض لخته خون در بارداری می پردازیم.
تغذیه در بارداری نکته ی است که خانم های باردار باید بدان توجه داشته باشند. در این مقاله مروری بر تغذیه در بارداری و مخصوصا مصرف آهن در بارداری خواهیم داشت.
هایپرتیروئیدیسم بیماری است که در آن تولید هورمون های تیروئیدی به علل متعددی افزایش یافته و اختلالاتی را در بدن موجب گردیده است. در ادامه با علائم و علت هایپرتیروئیدیسم یا تیروئید بیش فعال آشنا می شویم.
صفحه1 از112

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.