میکرونیدلینگ یک روش درمانی ساده اما موثر است که طی آن منافذ میکرومتری به طور موقت در اپیدرم و درم پاپیلاری پوست ایجاد می‌شود. کاربردهای درمانی میکرونیدلینگ کاربردهای درمانی میکرونیدلینگ به طور فزاینده ای در حال افزایش است. در حال حاضر از این روش در درمان طیف وسیعی از اختلالات پوستی مانند موارد زیر استفاده می شود. اسکارهای آتروفیک چین و چروک استرچ مارک آلوپسی آره‌آتا آلوپسی آندروژنتیک میکرونیدلینگ بر نئوکلاژنز (ساخت کلاژن جدید) و نئوواسکولاریزاسیون (نورگزایی) متکی است و با تحریک رهایش فاکتورهای رشد منجر به بازسازی بافت می شود. به علاوه، میکرونیدلینگ روشی توانمند در انتقال موثر داروها به صورت ترنس درمال به شمار می رود. بر همین اساس، در مطالعات اخیر، از میکرونیدلینگ به عنوان روشی ایمن و موثر برای بهبود نفوذ پذیری و اثربخشی داروهای ویتیلیگو استفاده شده است. یکی از داروهای مورد استفاده در درمان ویتیلیگو، 5-فلورویوراسیل[1] (5-FU) است. کاربرد اصلی این داور در شیمی…
کاربرد میکرونیدلینگ در درمان انواع اسکار: مطالعه‌ای گسترده با فالوآپ طولانی مدت وجود اسکار در صورت یا بدن پیامدهای جسمی، روانی و اجتماعی نامطلوبی برای بیماران دارد. طیف گسترده ای از تکنیک های جراحی و غیرجراحی برای درمان یا بهبود وضعیت اسکارها ابداع شده است. با این حال، دسترسی به برخی از روش های درمانی به دلیل هزینه های بالای درمان دشوار است و برخی از درمان ها نیز خطراتی را برای بیمار ایجاد می کنند که ممکن است منجر به بدتر شدن وضعیت اسکار شود. درمان اسکار در بیماران با پوست تیره پیچیده تر است چرا که ریسک دیسپیگمنتیشن پوست در این بیماران، به ویژه در صورت استفاده از لیزر، به مراتب بالاتر از بیماران با رنگ پوست روشن است. در دو دهه اخیر میکرونیدلینگ به طور فزاینده ای در درمان بسیاری از اختلالات و ضایعات درماتولوژیک از جمله اسکارها به کار گرفته شده است. میکرونیدلینگ از طریق ایجاد…
راه هایی برای کمک به انجام زایمان وجود دارند که در ادامه برخی از این روش های کمکی بررسی شده است. روش های پزشکی بسیاری از مصرف داروها تا روش های زایمان اورژانسی برای کمک به تولد نوزاد به کار گرفته می شوند. زایمان طبیعی رایج ترین نوع زایمان است. در صورت لزوم، روش هایی برای کمک به زایمان به کار گرفته می شود. با این که زایمان می تواند فرآیندی ساده و بدون عارضه باشد، این فرآیند ممکن است به کمک کادر پزشکی نیاز داشته باشد.
درد شدید در ناحیه ساق پا معمولا از ضربه زدن های مکرر ایجاد می شود که می تواند همراه با تورم و درد در ناحیه جلویی ساق پا و بالای مچ پا باشد.
در فایل صوتی زیر دکتر سوزان پیروان جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در تهران به سوالاتی پیرامون آندومتریوز پاسخ می دهند.
روش های هورمونی پیشگیری از بارداری موجب تجمع آب در بدن و افزایش وزن موقت می گردند که برخی اقدامات به کنترل این وضعیت کمک می کنند.
غربالگری سرطان دهانه رحم به منظور تشخیص بیماری در افراد بدون علامت و تشخیص برای بررسی بیماری در بیمار دارای علائم انجام می گیرد.
کوتاهی سرویکس و نارسایی آن عاملی برای باز شدن زودهنگام دهانه رحم و بروز زایمان زودرس است.
صفحه1 از234

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه