کولپوسکوپی چیست؟ کولپوسکوپی چگونه انجام میشود؟ آیا انجام کولپوسکوپی درد دارد؟ عوارض کولپوسکوپی چیست؟ نتایج کولپوسکوپی چگونه تفسیر می شود؟ برای یافتن پاسخ پرسش های مطرح شده مقاله زیر را دنبال کنید.
شوره سر یا همان درماتیت سبورئیک شرایط پوستی است احاطه کننده پوست سر است که موجب پوسته پوسته شدن یا ایجاد فلس هایی در پوست سر شما می شود. شپش سر انگل های مسری هستند، از خون انسان تغذیه می کند و اغلب نزدیک به پوست سر دیده می شود. علل شپش سر و شوره سر با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین راه های درمان شپش با شوره سر نیز متفاوت است.
بیماری تروفوبلاستیک بارداری مجموعی از تومورها می باشد که از سلول های سازنده جفت منشا می گیرند. در مقاله پیش رو به تعریف بیماری تروفوبلاستیک بارداری و انواع بیماری ترفوبلاستیک بارداری می پردازیم.
ای وی اف یا لقاح مصنوعی یکی از موثرترین تکنولوژی های کمک باروری می باشد. دلایل انجام ای وی اف متعدد است. انجام شیمی درمانی یکی از دلایل انجام ای وی اف می باشد. در مقاله پیش رو به علت انجام ای وی اف می پردازیم.
پاپ اسمیر چگونه انجام میشود؟ شرایط انجام تست پاپ اسمیر چیست؟ زمان انجام تست پاپ اسمیر چه موقع است؟ اگر تست پاپ اسمیر مثبت باشد، اقدامات بعدی چه خواهد بود؟
بیماری اگزما وضعیت پوستی است که در آن پوست خشک، خارش دار، قرمز و ترک ترک می شود. این عارضه پوستی یک کودک از هر پنج کودک را درگیر می کند. اگزما در نوزادان برای اولین بار اغلب در سنین زیر دو سال بروز می کند. بیشترین نواحی که در اگزما نوزادان درگیر می شوند دست ها، صورت، گردن، آرنج ها و پشت زانوها هستند. اگزما در نوزادان قابل درمان نیست اما با در نظر داشتن برخی راهکارها می توان آن را کنترل کرد. در ادامه دکتر علیرضا محبوبیان فر متخصص پوست مو و زیبایی نکاتی را پیرامون اگزما در کودکان ارائه می دهند.
آیا شیردهی مادر به کودک در بروز اگزما نقش دارد؟ و یا غذاهای جامد در بروز این عارضه پوستی موثر هستند؟ تغذیه از شیر مادر از حساسیت سیستم ایمنی کودک می کاهد. این اثر شیر مادر در پیشگیری از اگزما در نوزادان موثر است. وجود برخی مواد غذایی در رژیم غذایی مادر شیرده ممکن است موجب بروز مشکلاتی مانند اگزما در کودک شود. بهتر است والدین که کودک مبتلا به اگزما دارند در یک مقطع زمانی یک نوع غذا به کودک بدهند تا بتوانند عامل بروز اگزما در نوزاد را شناسایی کنند.
اگر کودک شما بیشتر اوقات از مشکلات معده خود شکایت داشته باشد، او ممکن است به یک اختلال گوارشی مبتلا باشد. تشخیص علت علائم گوارشی، راهکارهایی را برای راحتی بیشتر کودک ارائه می دهد. در مقاله زیر به بررسی برخی اختلالات گوارشی در کودکان که شایع و شدید هستند، می پردازیم.
صفحه1 از71

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha