درماتیت آتوپیک در کودکان نوعی از بیماری اگزما است که اغلب به صورت قرمزی، خارش و پوسته ریزی پوست بروز می کند. درماتیت آتوپیک در کودکان اغلب با سایر بیماری های آلرژیک مانند آسم و تب یونجه همراه است.
توکسوپلاسموز در بارداری عوارض خطرناکی را برای جنین در پی خواهد داشت. در این مقاله به توکسوپلاسموز در بارداری می پردازیم.
پی آی دی در زنان یا بیماری التهابی لگن در صورت عدم درمان منجر به عوارضی مانند دشواری در باردار شدن می گردد. در این مقاله مروری بر پی آی دی در زنان خواهیم داشت.
بزرگی خوش خیم پروستات شرایطی است که بر غده پروستات در مردان تاثیر می گذارد که با نام هیپرپلازی خوش خیم پروستات نیز خوانده می شود. در این مقاله مروری بر بزرگی خوش خیم پروستات خواهیم داشت.
درمان حاملگی نابجا با استفاده متوترکسات و یا انجام جراحی صورت می پذیرد. در این مقاله بر درمان حاملگی نابجا متمرکز خواهیم شد.
لیزر موی زائد از جمله روش های لیزری است که برای رفع موهای زائد بدن انجام می گیرد. در این مقاله نکاتی پیرامون روش لیزر موی زائد را بررسی کنیم.
مروری بر عفونت سوزاک با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون عفونت سوزاک تدوین شده است.
جراحی کم تهاجمی مانند لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از جمله روش هایی هستند که دوره ریکاوری کوتاهی دارند. در این مقاله مروری بر تعریف جراحی کم تهاجمی خواهیم داشت.
صفحه1 از153

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.