رحم اجاره ای چیست؟ در روش رحم اجاره ای با استفاده از آی وی اف تخمک و اسپرم با هم ترکیب شده سپس رویان حاصل به درون رحم فرد دیگری انتقال داده می شود. بارداری با رحم اجاره ای می تواند به عنوان یک گزینه در افرادی در نظر گرفته شود که رحم آن ها با مشکلاتی مواجه است.
بیماری آفیبرینوژنمی نوعی بیماری ارثی خونی می باشد. افراد مبتلا به بیماری آفیبرینوژنمی به علت کمبود فیبرینوژن، در فرایند انعقاد خون مشکلاتی دارند، در نتیجه این افراد از خونریزی های شدید رنج می برند. ابتلا به بیماری آفیبرینوژن در خانم ها مشکلات بیشتری را به همراه دارد که از جمله آن می توان به خونریزی های شدید ماهانه و خونریزی شدید پس از زایمان اشاره کرد.
دوش واژینال به معنای شستن بخش داخلی واژن می باشد. دوش واژینال با سرکه و دوش واژینال با جوش شیرین از روش های معمول شستن داخل واژن می باشد. به خاطر داشته باشید مصرف دوش واژینال تعادل باکتری های واژن را بر هم ریخته و اسیدیته آن را از بین می برد در نتیجه ابتلا به عفونت ها از جمله ضررهای دوش واژینال می باشد.
آر اف چیست؟ عملکرد دستگاه آر اف مبتنی بر استفاده از امواج رادیویی برای سفت شدن پوست و جوانسازی پوست می باشد. انجام آر اف در افرادی که دارای ایمپلنت می باشند و یا در بدن خود دستگاه های تنظیم کننده ضربان قلب دارند ممنوع می باشد. از عوارض دستگاه آر اف می توان به ایجاد قرمزی و تورم اشاره کرد.
بسیاری از غذاها که به داشتن پوست سالم کمک می کنند، در بهبود سلامتی کلی بدن نیز تاثیر گذار هستند. آب رسانی مناسب در سلامت عمومی شما اهمیت دارد، اما این که نوشیدن آب زیاد آبرسانی پوست را در افراد سالم تحت تاثیر قرار می دهد یا خیر، واضح نیست. در ادامه به برخی از خوراکی و اقدامات فردی اشاره می کنید که در داشتن پوست سالم تاثیر چشمگیری دارند.
شپش سر چیست؟ شپش سر حشرات کوچکی هستند که از خون در پوست سر تغذیه می کنند. شپش شدید و مقاوم شهش های معمول سر هستند که مقاومت بیشتری به مواد موثره موجود در بسیاری از درمان های شپش سر نشان می دهند. عدم استفاده صحیح از دارو شپش سر، تشخیص نادرست و آلودگی مجدد از دلایل بروز شپش سر مقاوم به درمان هستند.
مراجعه به دندانپزشکی در بارداری ممکن است دغدغه خیلی از خانم های باردار باشد. باید توجه داشت انجام کارهای دنداپزشکی در بارداری نه تنها خطری در پی ندارد بلکه بسیار مورد توجه نیز قرار دارد. سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای دریافت خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری می باشد اما به طور کلی بهتر است کارهای غیر اورژانسی مانند سفید کردن دندان ها را به بعد از تولد نوزاد موکول کرد.
عمل ترمیم اسکار برای اسکار پوست که در نتیجه بهبود زخم یا آسیب هایی ایجاد می گردد (جای زخم یا جای بخیه، جای جوش)استفاده می شوداسکار پوست به دلایل مختلفی ایجاد می شود به عنوان مثال آکنه های شدید می تواند اسکار آکنه را به دنبال داشته باشد. برای ترمیم اسکار پوست گزینه های متعددی وجود دارد که از جمله آن می توان به کرم های ترمیم کننده اسکار اشاره کرد.
صفحه1 از44

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha