مننژیت ویروسی نوعی از بیماری مننژیت است که ویروس ها عامل بروز آن هستند. این بیماری عفونی موجب التهاب بافت اطراف مغز و نخاع می شود. در ادامه به بررسی علت، علائم و درمان مننژیت ویروسی می پردازیم.
دکتر سید کاوه شفایی تنکابنی متخصص بیماری های عفونی و تب دار به سوالاتی پیرامون زخم پای دیابتی پاسخ داده و توضیحاتی ارائه نموده اند.
تشخیص پنومونی و روش های تشخیص پنومونی را در این مقاله مورد بحث قرار خواهیم داد.
بیماری آنفلوانزای مرغی یک بیماری ویروسی است که اغلب پرندگان را درگیر می کند. در صورت تماس انسان با پرنده بیمار امکان انتقال بیماری وجود دارد. این بیماری در میان کودکان و نوجوانان شیوع بیشتری دارد. آنفلوانزا پرندگان ممکن است با علائمی شبیه به سرماخوردگی ظاهر شود. در ادامه با علائم آنفلوانزای پرندگان، درمان آن و آنفلوانزا در بارداری آشنا می شویم.
پنومونی یک عفونت باکتریایی است که مجاری تنفسی را درگیر می کند. عفونت پنومونی ممکن است به عنوان یک عارضه شدید بعد از عفونت آنفلوانزا ظاهر شود. دریافت واکسن پنوموکوک بهترین راه در پیشگیری از پنومونی است. در این مقاله با دریافت واکسن پنوموکوکال در محدوده های سنی مختلف آشنا می شویم.
عفونت زخم جراحی عفونتی که به دنبال انجام جراحی و در محل زخم ناشی از برش پوست ایجاد می شود. عفونت زخم جراحی با علائمی همچون ترشح چرک و قرمزی همراه است. در ادامه علت عفونت زخم جراحی و راه های درمان آن را بررسی می کنیم.
انتقال هپاتیت سی از طریق راه های گوناگونی صورت می گیرد. هپاتیت سی یک بیماری التهابی کبدی است. ویروس هپاتیت سی عامل این بیماری عفونی است. در این مقاله برخی از راه های انتقال هپاتیت سی را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم.
واکسن آنفلوانزا راهکاری موثر در پیشگیری از آنفلوانزا است. بیماری آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که سیستم تنفسی را درگیر می کند. این بیماری می تواند در افراد مسن و کودکان عواقب جدی به دنبال داشته باشد. در ادامه به سوالاتی در مورد واکسن تزریقی آنفلوانزا پاسخ می دهیم

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.