دکتر خلیل الله حامد پور متخصص پوست، مو و زیبایی تدابیر درمانی در لک صورت (ملاسما) را عنوان می دارند که در این مقاله به آنها می پردازیم.
عفونت پوستی کاندیدا تحت تاثیر رشد بیش از حد قارچ کاندیدا در پوست ایجاد می شود و نواحی مختلفی از بدن را درگیر می کند. در ادامه نکاتی پیرامون علل و درمان عفونت پوستی کاندیدا بررسی می شود.
لکه های تیره صورت یا هیپرپیگمنتاسیون نواحی تیره ایجاد شده در قسمت هی مختلف پوست صورت هستند که تحت تاثیر عواملی چون آفتاب سوختگی، اسکار آکنه یا تغییرات هورمونی ایجاد می شوند. در این مقاله روش های موجود برای درمان لکه های تیره صورت مورد مطالعه قرار می گیرد.
هیرسوتیسم وضعیتی است که در آن سرعت رشد موهای بدن افزایش یافته و موها در نواحی که موهای اندکی رشد می کنند و یا هرگز رشد نمی کنند، ظاهر می شوند. علل گوناگونی موجب بروز هیرسوتیسم یا رشد زیاد موهای زائد می گردند. در این مقاله علل هیرسوتیسم و برخی از راه های درمان آن مورد بررسی قرار می گیرند.
عفونت های پوستی در اثر عوامل عفونی چون باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و انگل ها ایجاد شده و پوست را درگیر می کنند. در این مقاله به نکاتی پیرامون انواع عفونت های پوستی، علائم، علل و درمان عفونت های پوستی می پردازیم.
کهیر یک ناراحتی پوستی است که به صورت برآمدگی های قرمز و خارش دار و در اثر عوامل گوناگون ظاهر می شود. راه هایی برای درمان کهیر مزمن، حاد یا فیزیکی وجود دارد. در این مقاله با راه های تشخیص کهیر و درمان آن آشنا می شویم.
تیرگی زیر چشم حالت شایعی در میان افراد مختلف است. حلقه های سیاه زیر چشم ممکن به صورت موقت ظاهر شوند، با افزایش سن آشکار گردند و یا علامتی از کم خوابی باشند. در ادامه با علل تیرگی زیر چشم و درمان حلقه های سیاه دور چشم آشنا می شویم.
تیرگی پلک حالتی است که در آن رنگ پوست بالای چشم تیره تر از سایر نواحی پوست می گردد. تیرگی پلک چشم علل متعددی دارد و برخی فاکتورها بروز آن را تشدید می کنند. در ادامه به برخی از این فاکتورها و روش های درمان تیرگی پلک اشاره می کنیم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.