کهیر یک عارضه پوستی است که به صورت ضایعات متورم، قرمز و خارش دار ظاهر می شود. کهیر به صورت حاد، مزمن و فیزیکی بروز می کند و عوامل گوناگونی موجب بروز انواع کهیر می شوند. در این مقاله انواع کهیر را مورد بررسی قرار می دهیم.
اگزمای پوستی در اثر وجود یک مشکل در سیستم ایمنی ایجاد می شود. زمانی که راه هایی که غدد چربی را به منافذ کوچک موجود در سطح پوست متصل می کنند، مسدود می شوند یک جوش یا آکنه شکل می گیرد. متخصص پوست با معاینه پوست شما و اطلاعات از سابقه خانوادگی می تواند تفاوت آکنه و اگزما را مشخص کند.
لب ها فاقد غدد تولید کننده چربی هستند و تقریبا همیشه در معرض عناصر محیطی قرار دارند. بنابراین باید بدانیم که لب ها برای پیشگیری از ترک لب ها همیشه به مراقبت نیاز دارد. در ادامه به برخی اقدامات لازم برای مراقبت از لب ها می پردازیم.
آب و هوای گرم و مرطوب، تعریق بیش از حد، رشد بیشتر برخی گیاهان و پیدایش حشرات بیشتر در فصل تابستان از عواملی هستند که زمینه را برای تحریک پوستی بیشتر در این فصل فراهم می کنند. در ادامه با برخی شرایط، گیاهان و حشراتی آشنا می شویم که می توانند موجب تحریکات و حساسیت های پوستی در فصل تابستان شوند.
تاول چیست؟ یک کیسه کوچک است که به صورت ناحیه برآمده ای در لایه بالایی پوست ظاهر می شود و با مایع (چرک، خون، سرم خون) پر شده است. این ضایعات پوستی اغلب آزار دهنده، دردناک و ناراحت کننده هستند. اما در بیشتر موارد، کیسه های کوچک نشانه ای از مشکلات جدی نیستند و بدون درمان خاصی برطرف می شوند. پوشیدن کفش نامناسب شایع ترین علت ایجاد تاول محسوب می شود. در ادامه با نکاتی پیرامون کمک های اولیه تاول آشنا می شویم.
سوختگی ها ممکن است به صورت مشکلات خفیف پوستی و یا وضعیت های اورژانسی و مهلک اتفاق بیافتند. درمان سوختگی ها بسته به محل و شدت، ممکن است در خانه و یا مراکز درمانی انجام گیرد. با این حال، آگاهی از اقدامات اولیه در سوختگی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
از آن جایی که با افزایش سن قرارگیری در معرض نور خورشید و پرتوهای مضر آن نیز افزایش می یابد، توانایی پوست برای ترمیم کاهش یافته و عروق خونی آسیب پذیر تر شده اند، بدین ترتیب احتمال بروز مشکلات، ضایعات و آسیب های پوستی تحت تاثیر عوامل مختلف نیز در سنین بالا به طور چشمگیری بیشتر می شود. در ادامه به پاسخ این سوال که بالا رفتن سن چه تاثیر روی پوست دارد می پردازیم.
میخچه و پینه عموما بر روی پاها (میخچه پا)، دست ها و انگشتان دست و پا ایجاد می گردند. پینه ها و میخچه های پوستی می توانند ناخوشایند باشند. فشار و اصطکاک ناشی از فعالیت های مکرر موجب ایجاد و رشد میخچه ها و پینه ها می شوند. در صورت داشتن میخچه یا پینه های پوستی، توصیه های پزشک متخصص پوست را در مورد مراقبت مناسب از این عارضه های پوستی دنبال کنید.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.