از آن جایی که با افزایش سن قرارگیری در معرض نور خورشید و پرتوهای مضر آن نیز افزایش می یابد، توانایی پوست برای ترمیم کاهش یافته و عروق خونی آسیب پذیر تر شده اند، بدین ترتیب احتمال بروز مشکلات، ضایعات و آسیب های پوستی تحت تاثیر عوامل مختلف نیز در سنین بالا به طور چشمگیری بیشتر می شود. در ادامه به پاسخ این سوال که بالا رفتن سن چه تاثیر روی پوست دارد می پردازیم.
میخچه و پینه عموما بر روی پاها (میخچه پا)، دست ها و انگشتان دست و پا ایجاد می گردند. پینه ها و میخچه های پوستی می توانند ناخوشایند باشند. فشار و اصطکاک ناشی از فعالیت های مکرر موجب ایجاد و رشد میخچه ها و پینه ها می شوند. در صورت داشتن میخچه یا پینه های پوستی، توصیه های پزشک متخصص پوست را در مورد مراقبت مناسب از این عارضه های پوستی دنبال کنید.
عمل ترمیم اسکار برای اسکار پوست که در نتیجه بهبود زخم یا آسیب هایی ایجاد می گردد (جای زخم یا جای بخیه، جای جوش)استفاده می شوداسکار پوست به دلایل مختلفی ایجاد می شود به عنوان مثال آکنه های شدید می تواند اسکار آکنه را به دنبال داشته باشد. برای ترمیم اسکار پوست گزینه های متعددی وجود دارد که از جمله آن می توان به کرم های ترمیم کننده اسکار اشاره کرد.
حلقه های تیره زیر چشم عموما بر تیرگی زیر هر دو چشم شما اشاره دارد. خستگی شایع ترین علت حلقه های سیاه زیر چشم های شما است. حلقه های تیره زیر چشم که خفیف یا متوسط هستند عموما به درمان های ساده و ارزان پاسخ می دهند.
لکه های سفید پوستی دلیلی برای نگرانی نیستند. با این حال، این لکه ها و بی رنگش شدن پوست عموما دلایلی مانند اگزما و سایر تحریکات پوستی، عفونت های قارچی سطحی و بیماری های پوستی مانند بیماری پسوریازیس و ویتیلیگو دارند.
انواع لیزر برای درمان های پوستی: لیزر جای جوش بدن، لیزر موهای زائد و لیزر صورت برای لک از متداول ترین کاربردهای لیزر در پوست می باشد. در مقاله پیش رو به کاربرد لیزر در درمان مشکلات پوستی، انواع دستگاه لیزر مانند انواع دستگاه لیزر الکساندریت همچنین عوارض ناشی از لیزر خواهیم پرداخت.
خشکی پوست معمولا شرایط جدی نمی باشد اما بسیار آزاد دهنده است. علائم و نشانه های خشکی پوست بستگی به فاکتورهای مختلف مانند سن، محل زندگی، وضعیت سلامت و غیره دارد. برای مثال احتمال خشکی پوست در زمستان افزایش می یابد. درمان خشکی پوست عمدتا با تغییراتی در شیوه زندگی انجام می شود. برای برطرف کردن خشکی پوست و خارش می توانیم از شوینده های ملایم و مرطوب کننده های مناسب استفاده کنیم. کوتاه کردن مدت حمام و استفاده از آب ولرم و نه داغ نیز از سایر گزینه هایی است که برای رفع خشکی پوست و خارش می توان در نظر داشت.
مشکلات پوستی ناشی از نور خورشید شامل خشکی پوست، ابتلا به اکتینیک کراتوز، تغییر در کلاژن پوست، پیری زودرس پوست و افزایش احتمال ابتلا به سرطان های پوستی می باشد. نوع درمان آسیب پوستی ناشی از خورشید بستگی به شدت آسیب پوستی دارد. برخی گزینه های درمانی برای بهتر شدن ضایعات اکتینیک کراتوز وجود دارد اما تاثیراتی مانند افزایش ریسک ابتلا به سرطان های پوست از جمله تاثیرات بدون بازگشت آفتاب سوختگی می باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha