خشکی پوست معمولا شرایط جدی نمی باشد اما بسیار آزاد دهنده است. علائم و نشانه های خشکی پوست بستگی به فاکتورهای مختلف مانند سن، محل زندگی، وضعیت سلامت و غیره دارد. برای مثال احتمال خشکی پوست در زمستان افزایش می یابد. درمان خشکی پوست عمدتا با تغییراتی در شیوه زندگی انجام می شود. برای برطرف کردن خشکی پوست و خارش می توانیم از شوینده های ملایم و مرطوب کننده های مناسب استفاده کنیم. کوتاه کردن مدت حمام و استفاده از آب ولرم و نه داغ نیز از سایر گزینه هایی است که برای رفع خشکی پوست و خارش می توان در نظر داشت.
دیابت می تواند سبب مشکلات پوست زیادی شود. اغلب مشکلات پوستی بی ضرر هستند اما در بیماران دیابتی مشکلات پوستی می تواند عوارض جدی را در پی داشته باشد. در این مقاله 12 مشکل پوستی که در بیماران مبتلا به دیابت ایجاد می شود را مطالعه نمائید. اگر این مشکلات پوستی در بیماران دیابتی ایجاد شود می تواند نشانه ای از عدم درمان و کنترل مناسب دیابت باشد. همچنین یک متخصص پوست می تواند مشکلات پوستی ناشی از دیابت را شناسایی کرده و به درمان آن کمک کند.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha