در بیشتر موارد لیفت گردن به عنوان بخشی از جراحی لیفت صورت انجام می شود. جراح پلاستیک در مورد روش مناسب جراحی لیفت گردن با شما صحبت می کند. در ادامه با روش های مورد استفاده در جراحی لیفت گردن و عوارض ناشی از آن ها آشنا می شویم.
انواع ماموپلاستی یا همان جراحی زیبایی سینه در سه دسته قرار می گیرند: ماموپلاستی افزاینده، ماموپلاستی کاهنده ماموپلاستی سینه ترمیمی. در ادامه با موارد استفاده و نحوه انجام هر یک از این روش های ماموپلاستی سینه آشنا می شویم.
جراحی ابدومینوپلاستی: روش ابدومینوپلاستی از جمله روش های جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر شکم انجام می شود. در جراحی ابدومینوپلاستی پوست و چربی اضافی شکم در نواحی اطراف ناف و زیر آن برداشته می شود. در این مقاله علت و عوارض ابدومینوپلاستی و آمادگی های لازم برای آن را مورد بررسی قرار می دهیم.
شکاف کام و لب وجود یک شکاف در لب بالایی و سقف دهان است که خوردن، صحبت کردن، نفس کشیدن و ... را با مشکل روبه رو می کند. شکاف کام و لب در کودکان اغلب یک نقص مادرزادی است که در سنین مشخصی به کمک جراحی شکاف کام و لب قابل ترمیم است. جراحی شکاف کام و لب در بهبود ظاهر و عملکرد لب بالایی و سقف دهان کودک نقش مهمی دارد.
منتوپلاستی یک روش جراحی است که برای تغییر شکل چانه از طریق افزایش اندازه آن به کمک ایمپلنت و کاهش اندازه آن به کمک تراشیدن استخوان، انجام می شود. بسیاری از جراحان پلاستیک به منظور بهبود تناسب صورت، عمل منتوپلاستی را به افرادی که رینوپلاستی یا جراحی بینی انجام داده اند، توصیه می کنند.
روش گونه گذاری روشی است که به منظور افزایش حجم گونه ها و همچنین لیفت آن ها انجام می شود. این روش ممکن است از طریق تزریق چربی به گونه ها و یا قرار دادن ایمپلنت گونه انجام گیرد. در ادامه با جزئیات بیشتری در مورد گونه گذاری آشنا می شویم.
لیفت باسن نوعی جراحی زیبایی می باشد که هدف آن رفع افتادگی باسن می باشد. در مقاله پیش رو به دلایل افتادگی باسن، اقدامات قبل از لیفت باسن، نحوه انجام لیفت باسن، نتایج لیفت باسن و عوارض احتمالی آن خواهیم پرداخت.
جراحی سپتوپلاستی بینی تیغه بینی را از طریق ترمیم، تغییر موقعیت و جایگزینی غضروف، استخوان یا هر دو در داخل بینی، اصلاح می کند. در مورد تاثیرات سپتوپلاستی بینی با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.