هدف از ژورنال زنان و زایمان آمریکا (AJOG) یا "ژورنال خاکستری" انتشار آخرین مقالات مربوط به تحقیقات و بررسی ها در زمینه زنان و زایمان، نظرات متخصصین، کلیپ های علمی و مصاحبه ها است تا از این طریق بر عملکرد متخصصین در رابطه با بیماری ها و سلامت زنان سهم بسزایی داشته باشد. تمرکز اصلی روی پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های حوزه زنان و زایمان است. این مجله توسط Elsevier منتشر می گردد.

ژورنال منوپوز یک ژورنال علمی کارشناسی است که به انجمن منوپوز آمریکای شمالی تعلق دارد و به صورت ماهانه توسط Lippincott Williams & Wilkins (LWW) منتشر می گردد. این ژورنال به یک مرجع گسترده جهانی برای مقالات علمی درباره منوپوز تبدیل شده است. ژورنال منوپوز در لیست برترین ژورنال های علمی جهان قرار دارد و از 79 ژورنال پزشکی رتبه 10 را به خود اختصاص داده است.

ژورنال زنان و زایمان (Obstetric & Gynecology) که به ژورنال سبز نیز معروف است یک منبع ارزشمند برای تمامی متخصصین زنان و زایمان است. این ژورنال کارشناسی علمی معتبرترین ژورنال در زمینه سلامت و بهداشت زنان می باشد و به صورت ماهانه توسط Lippincott Williams & Wilkins (LWW) منتشر می گردد و در هر شماره خوانندگان خود را در جریان برترین تحقیقات بالینی اخیر قرار می دهد. ژورنال سبز دومین ژورنال برتر در بین 79 ژورنال پزشکی است.

ژورنال باروری و نازایی (Fertility & Sterility) یک ژورنال بین المللی برای متخصصین زنان، متخصصین اورولوژی، متخصصین غدد جنسی و تمامی متخصصینی است که در زمینه درمان و بررسی مشکلات ناباروری و اختلالات تولید مثل، فعالیت دارند. در این ژورنال مقالات علمی مربوط به آخرین تحقیقات و دستاورد های بالینی و آزمایشگاهی در حوزه غدد جنسی، ارولوژی، بارداری، منوپوز، ژنتیک، ایمونولوژی و... ارائه می گردد. ژورنال باروری و نازایی (Fertility & Sterility) به صورت ماهانه توسط Elsevier منتشر می گردد.

ژورنال Best Practice & Research Clinical Obstetrics & Gynaecology تحقیقات و بررسی های جامعی را که توسط متخصصین زنان و زایمان در رابطه با عملکردهای بالینی انجام می شود، جمع آوری می کند، تمامی بخش ها توسط تیم های بین المللی از کارشناسان و افراد صاحب نظر تشکیل شده است و سرپرست تیم تمامی اقدامات بالینی انجام شده را بصورت عملی شرح خواهد داد تا بتوان از این راهکار ها بر روی بیماران استفاده نمود.

ژورنال سرطان پستان (Clinical Breast Cancer) یک ژورنال علمی کارشناسی است که هر 2 ماه یک بار توسط Elsevier منتشر می گردد و شامل مقالاتی است که جنبه های مختلف آخرین تحقیقات بالینی در رابطه با سرطان پستان را بررسی می کنند. این مقالات موضوعاتی مانند تشخیص، پیشگیری و درمان سرطان پستان را پوشش می دهند. تاکید اصلی این ژورنال روی آخرین دستاورد های بالینی در تمامی زمینه های سرطان پستان است.

ژورنال بیماری های مقاربتی (Sexually Transmitted Diseases) ژورنال رسمی انجمن بیماری های مقاربتی جنسی می باشد که مقالات بازبینی شده و اورجینالی را در زمینه های بالینی، آزمایشگاهی، ایمونولوژیک، اپیدمیولوژیک، رفتاری، بهداشت عمومی و موضوعات تاریخی مرتبط و سایر زمینه های مربوطه را منتشر می کند. گزارش های حاصله از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) و موسسه ملی بهداشت (NIH) اطلاعات دقیق و به روزی را ارائه می دهد. هیئت تحریریه این ژورنال متشکل از دانشمندان برجسته ای است که در زمینه دستاوردهای علمی مرتبط با بیمارهای مقاربتی جنسی بسیار پیشرو می باشند.

ژورنال Investigative Dermatology یا JID متشکل از مقالات تحقیقی در مورد تمام جنبه های بیولوژی پوست و بیماری های پوستی می باشد. عناوین پوشش داده شده در این ژورنال عبارت است از بیوشیمی، بیوفیزیک، کارسینوژنزیس، تنظیم سلول، رشد، ساختار پوست، ماتریکس خارج سلولی، ژنتیک، ایمونولوژی، بیولوژی ملانوسیت، میکروبیولوژی، بیولوژی سلولی و مولکولی، پاتولوژی، فیزیولوژی، فارماکولوژی، فوتوبیولوژی، جذب پوستی، تحقیقات بالینی، اپیدمیولوژی و سایر تحقیقات مبتنی بر جمعیت. مقالات اورجینال، مقالات مروری، ابلاغیه ها و نامه ها به سردبیر از ویژگی های استاندارد برخوردار است.

نشریه رسمی آکادمی درماتولوژی آمریکا به نیازهای آموزشی مستمر و بالینی جامعه درماتولوژیست اختصاص داده شده است و از این نظر در سطح بین الملل به عنوان ژورنالی پیشرو شناخته شده است. مقالات بازبینی شده و اورجینالی که در این نشریه به چاپ می رسد تحقیقات بالینی، درمان ها، تکنیک های تشخیصی جدید و سایر عناوین مرتبط به پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات پوستی را پوشش می دهد. هم چنین این نشریه حاوی مقالات CME می باشد که مبتنی بر برنامه آموزشی آکادمی درماتولوژی آمریکا می باشد.

تاکید مخصوص این نشریه پیشرو بر مطالعات بالینی، تحقیقی و جمعیتی، ارائه خدمات بهداشتی درمانی و کیفیت درمان، درمان هایی با کیفیت بالا، مقرون به صرفه و نوآورانه، تکنیک های تشخیصی جدید و سایر عناوین مرتبط با پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات پوست،مو و ناخن می باشد.

Infancy، ژرونال رسمی کنگره بین المللی مطالعات نوازدان می باشد و بر تحقیقات با کیفیتی که بر رشد طبیعی و غیر طبیعی نوزاد در دو سال اول زندگی او تمرکز دارد. تحقیقات بالینی انسانی و حیوانی در این ژورنال پوشش داده می شود. این ژورنال علاوه بر مقالات تحقیقی و گزارشات کوتاه (مشتمل بر 3000 لغت) شامل مقالات درخواستی همراه با مجموعی از تفسیرها، داده ها و گردآوری های موضوعی می باشد که شامل سه تا پنج خلاصه تحقیقی با موضوع مشترک است وهر یک از تحقیقات به طور مستقل در لابراتوارهای متفاوت انجام شده و دارای تفسیرهای منحصر به فرد می باشد.

ژورنال Infant and Child Development در تلاش است تا بهترین تحقیقات بروز را در زمینه روانشناسی رشد از دیدگاه تجربی و تئوری ارائه دهد و تمرکز آن بر توسعه روانشناختی از دوره پریناتال تا دوره نوجوانی می باشد. این ژورنال شامل گزارشات تجربی کوتاه (در حدود 3000 لغت)، گزارشات طولانی تر در مورد تحقیقات متوالی، مقالات مروری و تئوری (در حدود 8000 لغت) می باشد. این ژورنال با همکاری محققینی در زمینه روانشناسی رشد و متخصصین اطفال بر انتشار تحقیقاتی متمرکز است که به رشد تاپیکال و آتاپیکال در زمینه رفتار انسانی، رشد زبانی، حرکتی، ادراکی، شناختی و اجتماعی-عاطفی می پردازد. این ژورنال مشتاق به انتشار تحقیقاتی می باشد که به روشن شدن فرایندهای رشد و چالش های مربوط به راه های پذیرفته شده تفکر کمک می کند.

ژورنال Pediatric Health Care ژورنال رسمی انجمن ملی پرستاران و پزشکان حوزه اطفال می باشد و هدف آن ارائه اطلاعات بالینی و تحقیقاتی است که در زمینه مراقبت های بهداشتی از زمان نوزادی تا اوایل بزرگسالی متمرکز بوده و محتوای آن خانواده محور می باشد. این ژورنال رویکردهای چند رشته ای را در زمینه عملکرد مبتنی بر شواهد، سیاست های در حال ظهور همچنین موضوعات آموزشی انتشار می دهد، موضوعاتی که برای دست اندرکاران زمینه سلامت و بهداشت کودکان و خانواده های آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

ژورنال اروپایی طب داخلی ژورنال رسمی شورای بین المللی پزشکی داخلی یا EFIM می باشد. این ژورنال متمرکز بر پیشبرد علم و عمل در زمینه طب داخلی در اروپا است. در راستای این هدف مقالات اورجینال علمی، سرمقالات، داده هایی در زمینه طب داخلی، دستاوردهای نوظهور، فلش کارت ها و سایر اطلاعات توسط این ژورنال منتشر می گردد. این ژورنال همچنین اخبار و مقالات مرتبط با فعالیت ها  یا سیاست های فدراسیون همین طور موارد مرتبط با انجمن های ملی طب داخلی را نیز منتشر می سازد.

ژورنال ORS

ژورنال JB&JS

ژورنال Clinical Orthopaedics & Related Research

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه