حاملگی مولار چیست؟ حاملگی مولار عارضه بارداری است که به تولد منتج نخواهد شد. روش تشخیص حاملگی مولار معاینه فیزیکی، آزمایش خون و سونوگرافی است. درمان حاملگی مولار شامل اتساع و کورتاژ همچنین هیسترکتومی می باشد.
مروری بر عفونت ادراری زنان با هدف ارتقا دانش بیماران از علائم عفونت ادراری زنان، تشخیص عفونت ادراری زنان و درمان عفونت ادراری زنان تدوین گردیده است.
آیا می دانید تبخال تناسلی از چه راهی منتقل می شود؟ در مقاله پیش رو قصد داریم به عامل تبخال تناسلی، راههای انتقال تبخال تناسلی، فواید درمان سریع تبخال تناسلی و راههایی برای کاهش درد تبخال تناسلی بپردازیم.
کیست رحم در اثر علل گوناگون و اغلب در جدار داخلی رحم ایجاد می شود که در بیشتر موارد با سونوگرافی قابل تشخیص است. کیست تخمدان نیز در سونوگرافی ها به صورت کیسه پر از مایع در بافت تخمدان دیده می شود. در ادامه دکتر مریم شهبازی متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون کیست رحم و کیست تخمدان پاسخ داده اند.
مشکلات پوستی در دوران بارداری از جمله تغییر رنگ پوست در بارداری یا ایجاد لکه هایی روی پوست (مانند ملاسما) می تواند از مواردی باشد که خانم های باردار را درگیر می کند. در مقاله پیش رو به مواردی از تغییرات پوستی در بارداری و برخی مشکلات پوستی در بارداری اشاره خواهیم کرد.
آمپول گنادوتروپین یکی از گزینه هایی است که در درمان ناباروری زنان نقش دارد و سبب افزایش احتمال بارداری می شود. در مقاله پیش رو به نقش آمپول گنادوتروپین در درمان ناباروری زنان می پردازیم.
درمان دارویی فیبروم رحم با هدف ارتقا دانش بیماران در مورد گزینه هایی که به منظور کنترل علائم فیبروم وجود دارد تدوین گردیده است.
مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی متعدد است. تفسیر نتایج حاصل از کارآزمایی هایی که در زمینه مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی به دست آمده دشوار می باشد. در پاراگراف های بعدی به مواردی پیرامون مزایا و عوارض هورمون درمانی در یائسگی می پردازیم.
صفحه1 از56

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.