یائسگی زودرس ورود به دوره یائسگی سریعتر از سن نرمال تحت تاثیر عوامل محیطی و ژنتیکی است.
بی اختیاری ادرار بارداری در اثر عوامل مختلف ایجاد می شود که اغلب بعد از زایمان برطرف می گردد.
رژیم غذایی آندومتریوز شامل افزایش و همچنین کاهش مصرف برخی از انواع مواد غذایی است که در نهایت به کنترل درد و التهاب ناشی از این بیماری کمک کنند.
بستن لوله های رحم و عوارض آن از مواردی است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت. بستن لوله های رحم در زنان روشی دائمی برای پیشگیری از بارداری می باشد. عمل بستن لوله های رحم در حین سزارین نیز انجام می شود.
ولوواژینیت التهاب ولوو و واژن است که در اثر عوامل متعددی ایجاد می شود.
بیوپسی اندومتر نمونه برداری بافتی از اندومتر پوشاننده داخل رحم است که به منظور یافتن علت انواع خونریزی های غیر طبیعی رحم انجام می گیرد. در این مقاله با روش انجام، خطرات، دوره ریکاوری و نتایج حاصل از بیوپسی اندومتر آشنا می شویم.
بیماری آندومتریوز یک بیماری التهابی در لگن و اندام های آن است که فاکتورهای مختلف محیطی و ژنتیکی موجب بروز آن می شوند. در این مقاله می خواهیم فاکتورهای محیطی و ژنتیکی به همراه مطالعات انجام شده بر روی عوامل ژنتیکی را بررسی کنیم.
سونوگرافی لگن یک تست تشخیصی غیرتهاجمی است که تصاویری را ایجاد می کند که می توان جهت بررسی ارگان ها و ساختارهای داخل لگن زنان از آنها بهره برد. در این مقاله کاربرد سونوگرافی لگن در بیماری های زنان بررسی شده است.
صفحه1 از116

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.