کولپوسکوپی چیست؟ کولپوسکوپی چگونه انجام میشود؟ آیا انجام کولپوسکوپی درد دارد؟ عوارض کولپوسکوپی چیست؟ نتایج کولپوسکوپی چگونه تفسیر می شود؟ برای یافتن پاسخ پرسش های مطرح شده مقاله زیر را دنبال کنید.
بیماری تروفوبلاستیک بارداری مجموعی از تومورها می باشد که از سلول های سازنده جفت منشا می گیرند. در مقاله پیش رو به تعریف بیماری تروفوبلاستیک بارداری و انواع بیماری ترفوبلاستیک بارداری می پردازیم.
ای وی اف یا لقاح مصنوعی یکی از موثرترین تکنولوژی های کمک باروری می باشد. دلایل انجام ای وی اف متعدد است. انجام شیمی درمانی یکی از دلایل انجام ای وی اف می باشد. در مقاله پیش رو به علت انجام ای وی اف می پردازیم.
پاپ اسمیر چگونه انجام میشود؟ شرایط انجام تست پاپ اسمیر چیست؟ زمان انجام تست پاپ اسمیر چه موقع است؟ اگر تست پاپ اسمیر مثبت باشد، اقدامات بعدی چه خواهد بود؟
افتادگی رحم در زنان زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه ها و رباط های کف لگن کشیده و ضعیف شده اند و نما توانند حمایت کافی از رحم را انجام دهند. افتادگی رحم در زنان ممکن است در هر سنی اتفاق بیافتد اما عموما در خانم های بعد از سن یائسگی گه چند زایمان انجام داده اند، دیده می شود. دکتر مریم خاکپور متخصص زنان، زایمان و نازایی این گونه به سوالاتی در این باره پاسخ می دهند.
آیا پولیپ رحم خطرناک است؟ پولیپ رحم توده هایی هستند که در داخل رحم وجود دارند و به ندرت خطرناک می باشند. نازایی از عوارض پولیپ رحم می باشد (پولیپ رحم و نازایی)، اما امکان بارداری بعد از برداشتن پولیپ رحمی وجود دارد.
درمان دارویی اندومتریوز شامل داروهای ضد درد، هورمون های کنتراسپتیو، آگونیست و آنتاگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین و دانازول می باشد. در مقاله پیش رو به تشریح گزینه های درمان دارویی اندومتریوز خواهیم پرداخت.
امکان بارداری با اندومتریوز وجود دارد. اندومتریوز اختلالی دردناک و مزمن است که احتمال ناباروری را به دنبال دارد اما باید توجه داشت امکان بارداری با اندومتریوز وجود دارد. در مقاله پیش رو به بررسی گزینه هایی برای تقویت امکان بارداری با اندومتریوز خواهیم پرداخت.
صفحه1 از45

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha