رحم اجاره ای چیست؟ در روش رحم اجاره ای با استفاده از آی وی اف تخمک و اسپرم با هم ترکیب شده سپس رویان حاصل به درون رحم فرد دیگری انتقال داده می شود. بارداری با رحم اجاره ای می تواند به عنوان یک گزینه در افرادی در نظر گرفته شود که رحم آن ها با مشکلاتی مواجه است.
بیماری آفیبرینوژنمی نوعی بیماری ارثی خونی می باشد. افراد مبتلا به بیماری آفیبرینوژنمی به علت کمبود فیبرینوژن، در فرایند انعقاد خون مشکلاتی دارند، در نتیجه این افراد از خونریزی های شدید رنج می برند. ابتلا به بیماری آفیبرینوژن در خانم ها مشکلات بیشتری را به همراه دارد که از جمله آن می توان به خونریزی های شدید ماهانه و خونریزی شدید پس از زایمان اشاره کرد.
دوش واژینال به معنای شستن بخش داخلی واژن می باشد. دوش واژینال با سرکه و دوش واژینال با جوش شیرین از روش های معمول شستن داخل واژن می باشد. به خاطر داشته باشید مصرف دوش واژینال تعادل باکتری های واژن را بر هم ریخته و اسیدیته آن را از بین می برد در نتیجه ابتلا به عفونت ها از جمله ضررهای دوش واژینال می باشد.
مراجعه به دندانپزشکی در بارداری ممکن است دغدغه خیلی از خانم های باردار باشد. باید توجه داشت انجام کارهای دنداپزشکی در بارداری نه تنها خطری در پی ندارد بلکه بسیار مورد توجه نیز قرار دارد. سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای دریافت خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری می باشد اما به طور کلی بهتر است کارهای غیر اورژانسی مانند سفید کردن دندان ها را به بعد از تولد نوزاد موکول کرد.
افسردگی دوران یائسگی می تواند به دلیل تغییرات هورمونی این دوران اتفاق بیفتد. خانم هایی که در دوران جوانی به سندرم پیش از قاعدگی مبتلا بوده اند، نسبت به افسردگی در دوران یائسگی آسیب پذیرترند. استفاده از داروهای ضد افسردگی و قرص های ضد بارداری هورمونی انتخاب های دارویی افسردگی دوران یائسگی را تشکیل می دهد.
آیا سقط باعث نازایی میشود؟ این پرسش ممکن است ذهن افرادی که سابقه انجام سقط را داشته اند درگیر کرده باشد. باید یادآوری کرد ارتباط بین سقط جنین و نازایی اثبات نشده است. اما ممکن است احتمال بروز برخی مشکلات اعم از زایمان زودرس و یا وزن اندک نوزاد به هنگام تولد در بارداری های بعدی وجود داشته باشد.
پیشگیری از بیماری های مقاربتی از جمله موارد حائز اهمیتی است که باید بدان پرداخته شود. برای مثال استفاده از کاندوم به عنوان راه جلوگیری از ایدز و سایر بیماری های مقاربتی شناخته می شود. سوزاک و کلامیدیا از جمله خطرناک ترین بیماریهای مقاربتی شناخته می شوند.
چکاپ دوره ای زنان در ارتباط با مشکلات ژنیکولوژیک در بازه 40 تا 60 سالگی شامل غربالگری سرطان پستان، سرطان دهانه رحم (تست پاپ اسمیر و تست ویروس پاپیلومای انسانی) و تست سنجش تراکم استخوان به منظور ارزیابی ریسک شکستگی استخوان، می باشد.
صفحه1 از28

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha