هایپرتیروئیدیسم بیماری است که در آن تولید هورمون های تیروئیدی به علل متعددی افزایش یافته و اختلالاتی را در بدن موجب گردیده است. در ادامه با علائم و علت هایپرتیروئیدیسم یا تیروئید بیش فعال آشنا می شویم.
فشار خون بالا از جمله مشکلات مزمنی است که بعد از سال ها علائم را ظاهر می سازد. به همین دلیل در بیشتر افراد درمان فشار خون بالا زمانی آغاز می شود که اندام ها و بافت های دیگر را دچار مشکل کرده است. در این مقاله با برخی خطرات فشار خون بالا آشنا می شویم.
داروهای ضد تیروئید عبارت است از متی مازول و پروپیل تیواوراسیل. در مقاله پیش رو به مواردی مانند داروهای ضد تیروئید در بارداری و شیردهی همچنین عوارض جانبی داروهای ضد تیروئید می پردازیم.
شاخص های گوناگونی در خون تعیین کننده وجود بیماری قلبی و یا خطر ابتلا به آن ها هستند. سنجش این شاخص ها در آزمایش خون تشخیص بیماری قلبی در کنار بررسی سایر فاکتورهای خطر نقش مهمی در تشخیص و پیگیری روند درمان بیماری های قلبی ایفا می کند.
هیپوگلیسمی دیابتی عوارض خطرناکی را به دنبال خواهد داشت. عناوینی مانند علائم هیپوگلیسمی دیابتی، علت هیپوگلایسمی دیابتی و درمان هیپوگلیسمی دیابتی را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.
سندرم متابولیک بیماری نیست ولی افراد را مستعد ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی می سازد. در مقاله پیش رو به مواردی مانند تعریف سندرم متابولیک، تشخیص و درمان سندرم متابولیک با ایجاد اصلاحاتی در شیوه زندگی می پردازیم.
مراقبت از پای دیابتی بسیار اهمیت دارد زیرا تضعیف گردش خون و آسیب عصبی ممکن است بروز زخم هایی را به همراه داشته باشد. در این مقاله به مبانی مراقبت از پای دیابتی می پردازیم.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.