پرکاری تیروئید بیماری است که در آن غده تیروئید بیش از حد نرمال هورمون تولید می کند که موجب اختلالات زیادی در بخش های مختلف بدن می شود. راه های گوناگونی برای درمان پرکاری تیروئید وجود دارد که شامل مصرف داروها، انجام جراحی و درمان ید رادیواکتیو می باشند.
آزمایش هورمون تی اس اچ تستی است که برای اندازه گیری سطح هورمون هیپوفیزی تی اس اچ انجام می شود. این هورمون فعالیت تیروئید را تحت کنترل دارد و آزمایش هورمون تی اس اچ در ارزیابی بیماری های تیروئید کمک کننده است.
گواتر ساده وضعیتی است که در آن غده تیروئید متورم، بزرگ و در مواردی دردناک می شود و مشکلاتی در بلع و تنفس ایجاد می کند. در این مقاله علل، علائم و درمان گواتر ساده بررسی می شود.
دیابت بارداری بعد زایمان برطرف می شود. اما در مورد دیابت بارداری بعد زایمان باید به نکاتی توجه داشته باشیم. در این مقاله به دیابت بارداری بعد زایمان می پردازیم.
هایپرگلایسمی همان بالا رفتن سطح قند خون است که اغلب در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک و دو رخ می دهد. هایپرگلایسمی با علائمی همراه است و عدم درمان آن عواقب جدی را به دنبال دارد.
درمان دیابت بارداری در برخی موارد مبتنی بر مصرف انسولین خواهد بود. در این مقاله به نکاتی پیرامون درمان دیابت بارداری با انسولین می پردازیم.
انسولین درمانی شدید یک روش برای درمان دیابت با کنترل قوی بر روی سطح قند خون است. در ادامه با نکاتی پیرامون این روش برای درمان دیابت آشنا می شویم.
علائم دیابت به صورت های مختلف ظاهر می شود و در مواردی ممکن است در مراحل اولیه بیماری ظاهر نشده با بروز عوارض دیابت فرد متوجه وجود دیابت گردد. در این مقاله لیستی از علائم دیابت ارائه می شود.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.