"درمان کولیت اولسراتیو، دارو درمانی" با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون روش های درمان کولیت اولسراتیو با استفاده از دارو تدوین شده است.
انسداد روده نوعی بیماری مرتبط با سیستم گوارشی است. در این مقاله علت بروز انسداد روده و روش های تشخیص انسداد روده را مطالعه خواهیم کرد.
درمان دارویی سندرم روده تحریک پذیر بر اساس علائم انجام می شود. در این مقاله مروری بر درمان دارویی سندرم روده تحریک پذیر خواهیم داشت.
سیگموئیدوسکوپی قابل انعطاف یک روش تشخیصی درمانی است که در آن امکان مشاهده رکتوم و بخشی از روده بزرگ به نام سیگموئید فراهم می شود.
خونریزی روده کوچک بروز خونریزی از پوشش روده باریک است. علل گوناگونی موجب بروز خونریزی روده کوچک می شوند. در ادامه می خواهیم علل، علائم، فاکتورهای خطر، تشخیص و درمان خونریزی روده کوچک را بررسی کنیم.
آزمایش خون مخفی در مدفوع آزمایشی برای نمونه مدفوع است که وجود خون در آن را مشخص می کند. وجود خون در مدفوع نشانه خونریزی از بخش های مختلف دستگاه گوارش خواهد بود.
درمان سنگ کیسه صفرا می تواند به کمک برخی داروها و انواع روش های جراحی انجام گیرد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.
بیماری کرون یک بیماری التهابی روده است که نواحی مختلف سیستم گوارش از دهان تا مقعد را درگیر می کند. عواقب، علل و علائم بیماری کرون در این مقاله بررسی می شوند.
صفحه1 از12

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.