بیماران کمی می توانند درمان هپاتیت سی مزمن را در طولانی مدت تا زمانی که ویروس ریشه کن شود، تحمل کنند و دوره درمان را کامل کنند. متخصصین داخلی عفونت هپاتیت سی مزمن را با داروهای ضد ویروس درمان می کنند. با توجه به پیشرفت هایی که اخیرا رخ داده است، دستورالعمل ها برای درمان هپاتیت سی مزمن به سرعت در حال تغییر می باشد.
دیورتیکولا کیسه های کوچک و برجسته ای هستند که در پوشش سیستم گوارشی ایجاد می شوند که با عفونی یا ملتهب شدن دیورتیکولیت را موجب می گردند. موارد خفیف از بیماری دیورتیکولیت عموما با تجویز آنتی بیوتیک و رژیم غذایی دیورتیکولیت توسط متخصص گوارش درمان می شوند که این رژیم غذایی شامل مایعات رقیق و غذاهای با فیبر کم است.
عمل ازوفاژکتومی یک روش جراحی مهم برای سرطان مری است. عمل ازوفاژکتومی به منظور برداشتن بافت سرطانی یا برطرف کردن علائم در سرطان مری به کار می رود. ازوفاژکتومی یک روش جراحی برای برداشتن لوله موجود در حد فاصل دهان و معده یعنی مری و سپس بازسازی کردن آن با بخشی از اندام دیگر (معمولا معده) است. در ادامه با علل عمل ازوفاژکتومی، آمادگی، خطرات و نحوه انجام جراحی ازوفاژکتومی بیشتر آشنا می شویم.
در طول آزمایش سیگموئیدوسکوپی انعطاف پذیر، یک لوله نازک و منعطف به نام سیگموئیدوسکوپ وارد رکتوم بیمار می شود. یک دوربین کوچک در نوک لوله یا همان سیگموئیدوسکوپ امکان مشاهده درون رکتوم و بیشتر قسمت های سیگموئید روده بزرگ را برای پزشک فراهم می کند. در ادامه، با علل انجام سیگموئیدوسکوپی انعطاف پذیر، خطرات، آمادگی برای آن و نحوه انجام سیگموئیدوسکوپی انعطاف پذیر بیشتر آشنا می شویم.
دو هفته تا شش ماه بعد از ورود ویروس هپاتیت سی به بدن فرد مرحله حاد عفونت هپاتیت سی شناخته می شود. طبق تخمین ها، بیماری تنها در حدود 30 درصد از افرادی که به هپاتیت سی حاد مبتلا هستند پیشروی نکرده و به مرحله مزمن بیماری یعنی هپاتیت سی مزمن نمی رسد. عفونت هپاتیت سی حاد در همه مواقع منجر به عفونت هپاتیت سی مزمن نمی شود. اما بیشتر افراد مبتلا به عفونت هپاتیت سی حاد به هپاتیت سی مزمن دچار می شوند.
بیماری کرون یک بیماری مزمن است که در آن روده دچار التهاب و زخم می گردد. بیماری کرون خود شامل پنج نوع می باشد که هر یک دارای علائم مشخصی هستند. انواع بیماری کرون بسته به قسمت یا قسمت هایی از مجاری گوارشی که درگیر می کنند علائم متفاوتی را ظاهر می سازند.
باکتری ها، انگل ها، ویروس ها، توکسین ها و مواد شیمیایی می توانند با تکثیر بیش از حد غذاها را آلوده کرده و موجب بروز بیماری های ناشی از مواد غذایی شوند. بیماری های غذایی عموما علائم گوارشی چون اسهال، تهوع، استفراغ و درد شکمی را ظاهر می کنند. در ادامه با گروه هایی که در خطر بالای ابتلا به بیماری مسمومیت غذایی قرار دارند و اقدامات لازم حین ابتلا آشنا می شویم.
فیبرهای غذایی شامل بخش هایی از غذاهای گیاهی هستند که سیستم گوارش قادر به هضم یا جذب آن ها نیست. فیبرهای غذایی (در میوه های، سبزیجات، غلات و حبوبات یافت می شوند) نقش مهمی در رفع یبوست دارند و حفظ وزن متعادل و پایین آوردن خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی تاثیر گذار خواهند بود.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha