معاینه مقعدی یک روش تشخیصی در پزشکی است که برای بررسی ناهنجاری ها در ناحیه مقعد و رکتوم انجام می شود. در این مقاله جزنیاتی را پیرامون آنوسکوپی بررسی می کنیم.
سنگ کیسه صفرا یک توده جامد در کیسه صفرا است که اغلب از میزان بالای کلسترول در کیسه تولید می شود. در این مقاله می خواهیم علائم و علل سنگ کیسه صفرا را مطالعه کنیم.
پولیپ روده بزرگ توده ای در دیواره روده بزرگ (کولون و رکتوم) است که امکان سرطانی شدن آن البته نه در همه مواقع وجود دارد. در ادامه با علل و انواع پولیپ روده بزرگ آشنا می شویم.
بیوپسی یک تست تشخیصی در پزشکی است که در آن نمونه بافتی از قسمت های مختلف بدن گرفته می شود. در این مقاله می خواهیم انواع بیوپسی و موارد استفاده آن را بررسی کنیم.
دکتر سید علاء کاظمینی فوق تخصص گوارش و کبد توضیحاتی در مورد نحوه انتقال هپاتیت سی، علایم هپاتیت سی، تشخیص هپاتیت سی، درمان هپاتیت سی، روش های درمانی و عوارض بیماری هپاتیت سی مزمن ارائه می نمایند.
فیشر مقعدی پارگی است که در مقعد یا کانال مقعدی ایجاد شده و موجب درد و خونریزی می گردد. در بیشتر موارد عواملی چون یبوست موجب ایجاد فیشر مقعدی می شوند اما برخی بیماری ها نیز ممکن است نقش داشته باشند. در ادامه علل، علائم، فاکتورهای خطر و راه های تشخیص فیشر مقعدی را بررسی می کنیم.
تست های تشخیص اچ پیلوری در تعیین علت بروز برخی علائم گوارشی موثر می باشد. در این مقاله بر تست های تشخیص اچ پیلوری متمرکز خواهیم شد.
سیروز کبدی یک بیماری کبدی است که در اثر ایجاد اسکار در بافت کبد ایجاد می شود. علل گوناگونی موجب بروز سیروز کبدی می شوند؛ این بیماری با عواقب جدی همراه است که در این مقاله به ذکر آن ها می پردازیم.
صفحه1 از9

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.