در این مطلب سعی کردیم به تمامی نکات مهم و کاربردی در مورد بوتاکس معده بپردازیم و همچنین به سراغ دکتر مسعود شریفیان رضوی، تنها فوق تخصص گوارش که بوتاکس معده در مشهد انجام می­دهند، رفتیم و در طی یک مصاحبه اختصاصی با ایشان به جواب­های علمی برای سوالاتمان رسیدیم.
کیست های کبدی کیسه های غیرطبیعی در کبد بوده که شامل مایع یا توده ای جامد از سلول ها هستند. کیست های کبد معمولا علائمی را آشکار نکرده و به درمان نیز نیازی ندارند. در این مقاله به علائم، علل ایجاد و درمان کیست های کبدی می پردازیم.
پانکراتیت مزمن التهاب طولانی مدت لوزالمعده است که ساختار و عملکرد طبیعی این اندام را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله علائم و روش تشخیص این بیماری مورد بررسی قرار می گیرد.
بیماری یرقان بیماری است که در آن سطح بیلی روبین خون به عنوان یک ماده دفعی به علل گوناگونی افزایش یافته و موجب زرد شدن رنگ پوست و سفیدی چشم ها می شود.
درد مقعدی حالتی که در آن اطراف مقعد و ناحیه پرینال رکتوم دچار درد می شوند. درد مقعدی علل گوناگونی دارد که بسته به آن ها می تواند راهی برای درمان درد مقعدی برگزید. در ادامه با علل درد مقعدی آشنا می شویم.
برای تشخیص یبوست راه های مختلف وجود دارد از جمله راه های تشخیص یبوست میتوان به بررسی سابقه خانوادگی، تست های آزمایشگاهی و معاینه فیزیکی اشاره کرد که توسط پزشک حاذق انجام خواهد شد.
خون در مدفوع، دلایل خون در مدفوع و تست های تشخیصی که برای درک علت خون در مدفوع انجام می گردد موضوع مورد بحث ما در این مقاله می باشد.
زخم معده یک بیماری گوارشی شایع است که در اثر عفونت هلیکوباکتر پیلوری یا مصرف مزمن داروهای ضد التهاب بروز می کند. در این مقاله می خواهیم علائم، علل، درمان و عواقب زخم معده را مطالعه کنیم.
صفحه1 از15

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه