تزریق چربی برای جوانسازی بصورت تزریق چربی از بدن به صورت انجام گیرد. اغلب کسانی که تزریق چربی داشته اند از نتایج آن بسیار راضی بوده اند. ماندگاری تزریق چربی در صورت به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. تورم بعد از تزریق چربی چندان نگران کننده نیست؛ زیرا در مدت کوتاهی برطرف می گردد.
آر اف چیست؟ عملکرد دستگاه آر اف مبتنی بر استفاده از امواج رادیویی برای سفت شدن پوست و جوانسازی پوست می باشد. انجام آر اف در افرادی که دارای ایمپلنت می باشند و یا در بدن خود دستگاه های تنظیم کننده ضربان قلب دارند ممنوع می باشد. از عوارض دستگاه آر اف می توان به ایجاد قرمزی و تورم اشاره کرد.
لیفت صورت با نخ جذبی یکی از روش های متداول برای لیفت و جوانسازی صورت می باشد اما نتایج آن در مقایسه با لیفت صورت که با استفاده از جراحی انجام می شود، کمتر است. مراقبت بعد از لیفت با نخ از اهمیت زیادی برخوردار است. از عوارض لیفت با نخ می توان به بروز عفونت اشاره کرد. از معایب لیفت با نخ نیزمی توان به بروز مشکلاتی مانند جابه جا شدن نخ اشاره کرد.
تزریق بوتاکس معمولا به منظور رفع چروک های صورت انجام می شود. پس از تزریق بوتاکس شما می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید. پس از چند روز تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس مشخص می شود. برای حفظ این تاثیرات به تزریقات منظم بوتاکس نیاز خواهید داشت. بوتاکس اولین دارویی است که با استفاده از توکسین بوتولیوم ایجاد شده است. دیسپورت یکی دیگر از نام های تجاری معروف حاصل از این توکسین می باشد. تزریق توکسین بوتولیوم سیگنال های شیمیایی حاصل از اعصاب را بلاک می کند. این سیگنال ها عمدتا سبب انقباض ماهیچه ای می گردد.
دستگاه درماپن دستگاهی برای انجام میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست می باشد. دستگاه درماپن دارای سوزن های قابل تنظیم و قابل تعویض می باشد. تاثیر درماپن بر پوست ناشی از تحریک کلاژن سازی است.
میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ پوست به عنوان القای کلاژن نیز شناخته می شود روشی کم تهاجمی برای جوان سازی پوست محسوب می شود. دستگاه میکرونیدلینگ پوست روی پوست سوراخی ایجاد می کند که منجر به ایجاد زخمی بسیار کوچک روی پوست می شود. این آسیب های کنترل شده با تولید کلاژن ها و الاستین جدید پر می شود و باعث جوانسازی پوست می شود. یکی از عمده ترین موارد انجام میکرونیدلینگ برای چروک و میکرونیدلینگ برای جای جوش می باشد. نیدلینگ پوست می تواند به صورت سرپایی در مراکز درمانی، مطب و کلینیک توسط متخصص پوست انجام شود.
درمان بیولوژیک روش درمانی است که در آن از ارگانیسم های زنده یا مشتقات آنان برای درمان برخی بیماری ها استفاده می شود. برای مثال درمان بیولوژیک سرطان بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و از برخی واکسن ها یا باکتری ها برای درمان سرطان و یا درمان عوارض سرطان مانند شیمی درمانی و غیره استفاده می شود بدین ترتیب که با کمک باکتری ها سیستم ایمنی بدن تحریک می شود تا علیه سلول های سرطانی عمل کنند. سایر درمان های بیولوژیک سرطان شامل استفاده از مواد ژنتیکی مانند DNA یا آنتی بادی ها است که مستقیما سلول های سرطانی را هدف بگیرند و باعث درمان اختصاصی سرطان شوند. در این مقاله روش های مختلف درمان بیولوژیک سرطان و همچنین فواید و عوارض درمان بیولوژیک شرح داده می شود.
در لیزر موهای زائد بدن از نور تک موج برای آسیب به فولیکول مو و مهار رشد آن استفاده می شود. لیزر موهای زائد بدن عدم رشد کامل موهای زائد را تضمین نمی کند و به درمان نگهدارنده دوره ای نیاز خواهد بود. رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد. تحریک پوست و تغییراتی در رنگدانه پوست یا تغییر رنگ پوست از شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد می باشد.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha