همچنان که سن افزایش می یابد، پلک های شما کشیده می شوند و ماهیچه های حمایت کننده آن ها تضعیف می گردند. در جراحی بلفاروپلاستی پوست، ماهیچه و چربی اضافی برداشته می شود. در مورد عوارض بلفاروپلاستی با متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید. در ادامه به مطالبی در مورد روش انجام بلفاروپلاستی و مراقبت بعد از عمل بلفاروپلاستی می پردازیم
روش مزوتراپی تکنیکی است که در آن ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی به منظور جوانسازی پوست و سفت کردن آن به پوست تزریق می شوند. مزوتراپی یک جایگزین برای روش لیپوساکشن است که بدون نیاز به جراحی، چربی های اضافی بدن را برمی دارد. در برخی موارد، برای دستیابی به درمان مورد نظر مزوتراپی در چند جلسه (بین 3 تا 15 جلسه) انجام می شود.
روش های متعددی به منظور جوانسازی پوست در دسترس هستند. روش های جوانسازی پوست بدون نیاز به جراحی به علت اثر گذاری و دوری ریکاوری سریع تر و این که در محیط هایی به غیر از بیمارستان ها قابل انجام هستند، در سال های اخیر بسیار مورد توجه بیماران قرار گرفته اند. لیفت صورت با نخ از جمله این روش ها برای جوانسازی پوست صورت است.
اسکلروتراپی به عنوان روشی استاندارد برای درمان مشکلات واریسی شناخته شده است. روش اسکلروتراپی مبتنی بر تزریق دارویی در محل ایجاد واریس می باشد. داروی تزریق شده به رفع واریس در طول زمان کمک خواهد کرد. انجام اسکلروتراپی واریس پا برای همه افراد مناسب نیست. از جمله عوارض اسکلروتراپی می توان به خارش، تورم و قرمزی در محل تزریق داروی اسکلروتراپی اشاره کرد. از اسکلروتراپی برای درمان عروق پشت دست و صورت نیز استفاده می شود.
تزریق فیلر به لب یکی از روش های پرطرفداری است که برای برجسته سازی لب ها استفاده می شود. انواع فیلر لب وجود دارد که معمولا بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده است. اثرات تزریق فیلر به لب بعد از بهبود لب سریعا قابل دریافت خواهد بود. عوارض بعد از تزریق ژل به لب موقتی است و تنها چند روز به طول می انجامد.
تزریق چربی برای جوانسازی بصورت تزریق چربی از بدن به صورت انجام گیرد. اغلب کسانی که تزریق چربی داشته اند از نتایج آن بسیار راضی بوده اند. ماندگاری تزریق چربی در صورت به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. تورم بعد از تزریق چربی چندان نگران کننده نیست؛ زیرا در مدت کوتاهی برطرف می گردد.
آر اف چیست؟ عملکرد دستگاه آر اف مبتنی بر استفاده از امواج رادیویی برای سفت شدن پوست و جوانسازی پوست می باشد. انجام آر اف در افرادی که دارای ایمپلنت می باشند و یا در بدن خود دستگاه های تنظیم کننده ضربان قلب دارند ممنوع می باشد. از عوارض دستگاه آر اف می توان به ایجاد قرمزی و تورم اشاره کرد.
لیفت صورت با نخ جذبی یکی از روش های متداول برای لیفت و جوانسازی صورت می باشد اما نتایج آن در مقایسه با لیفت صورت که با استفاده از جراحی انجام می شود، کمتر است. مراقبت بعد از لیفت با نخ از اهمیت زیادی برخوردار است. از عوارض لیفت با نخ می توان به بروز عفونت اشاره کرد. از معایب لیفت با نخ نیزمی توان به بروز مشکلاتی مانند جابه جا شدن نخ اشاره کرد.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha