در این مقاله دکتر مظفر طالب زاده فوق تخصص گوارش و کبد به سوالاتی پیرامون علائم و عوارض میکروب هلیکوباکتر پیلوری پاسخ می گویند.
این مقاله با هدف ارتقاء دانش مطالعه کنندگان پیرامون علل و علائم زخم گوارشی تهیه شده است.
عوامل عفونی چون باکتری ها، ویروس ها و انگل ها می توانند علل عفونت های گوارشی باشند. در ادامه با انواع این عوامل و البته درمان عفونت های گوارشی آشنا می شویم.
درمان زخم معده بسته به علت آن ممکن است به کمک آنتی بیوتیک ها، مهار کننده های تولید اسید معده و یا ترکیبی از آن ها صورت گیرد. در ادامه با داروهای مورد استفاده در درمان زخم معده آشنا می شویم.
زخم معده زخمی است که در اثر عفونت هلیکوباتر پیلوری یا مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی در پوشش معده ایجاد می گردد. در این مقاله می خواهیم علل و عواقب زخم معده را مورد بررسی قرار دهیم.
خونریزی دستگاه گوارش فوقانی به علل مختلفی روی می دهد. در این مقاله نقش زخم های گوارشی را در خونریزی دستگاه گوارش فوقانی بررسی خواهیم کرد.
درمان بیماری رفلاکس معده به مری از راه های مختلف انجام می شود. در ادامه به بررسی داروها و جراحی مورد استفاده برای درمان بیماری رفلاکس معده به مری می پردازیم.
سوء هاضمه یک مشکل گوارشی است که در آن فرد دچار درد شکمی و احساس پری شکم در حین یا بعد از خوردن مواد غذایی می شود. در این مقاله نکاتی را پیرامون علائم، تشخیص و درمان سوء هاضمه بررسی می کنیم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.