درد مقعدی حالتی که در آن اطراف مقعد و ناحیه پرینال رکتوم دچار درد می شوند. درد مقعدی علل گوناگونی دارد که بسته به آن ها می تواند راهی برای درمان درد مقعدی برگزید. در ادامه با علل درد مقعدی آشنا می شویم.
برای تشخیص یبوست راه های مختلف وجود دارد از جمله راه های تشخیص یبوست میتوان به بررسی سابقه خانوادگی، تست های آزمایشگاهی و معاینه فیزیکی اشاره کرد که توسط پزشک حاذق انجام خواهد شد.
کولیت اولسراتیو بیماری التهابی روده است که خود بیماری و همچنین روش های درمان آن عواقبی را به به دنبال دارند.
اسهال دفع مکرر مدفوع رقیق است که در اثر عفونت یا مصرف دارو بروز کرده و سبب کم آبی بدن میگردد.
اسپاسم روده بزرگ حالتی است که در آن عضلات دیواره کولون بیش از حد نرمال منقبض می شوند و با مشکلاتی همچون درد، اسهال یا یبوست و نفخ همراه است. در این جا می خواهیم علائم اسپاسم روده بزرگ، علت و راه های درمان اسپاسم روده بزرگ را مورد بررسی قرار دهیم.
دکتر عبدالحسین پور خواجه فوق تخصص گوارش و کبد به سوالاتی درباره عوارض یبوست مزمن و علائم آن پاسخ داده اند که به آنها می پردازیم.
"درمان کولیت اولسراتیو، دارو درمانی" با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون روش های درمان کولیت اولسراتیو با استفاده از دارو تدوین شده است.
درمان دارویی سندرم روده تحریک پذیر بر اساس علائم انجام می شود. در این مقاله مروری بر درمان دارویی سندرم روده تحریک پذیر خواهیم داشت.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه