دکتر عبدالحسین پور خواجه فوق تخصص گوارش و کبد به سوالاتی درباره عوارض یبوست مزمن و علائم آن پاسخ داده اند که به آنها می پردازیم.
"درمان کولیت اولسراتیو، دارو درمانی" با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون روش های درمان کولیت اولسراتیو با استفاده از دارو تدوین شده است.
درمان دارویی سندرم روده تحریک پذیر بر اساس علائم انجام می شود. در این مقاله مروری بر درمان دارویی سندرم روده تحریک پذیر خواهیم داشت.
درمان کولیت اولسراتیو شامل دارو درمانی و انجام جراحی می باشد. در این مقاله مروری بر گزینه های درمان کولیت اولسراتیو خواهیم داشت.
هموروئید تورم وریدهای موجود در ناحیه مقعد و انتهای رکتوم هستند که موجب درد، خارش و خونریزی می گردند. در این مقاله می خواهیم راهکارهای تشخیص و درمان هموروئید را بررسی نماییم.
پولیپ روده (پولیپ کولون و رکتوم) توده هایی هستند که در ناحیه کولون و رکتوم ایجاد می شوند. در این مقاله مروری بر عوامل خطر ایجاد پولیپ روده و تشخیص پولیپ روده خواهیم داشت.
کولیت اولسراتیو بیماری است که دیواره کولون (روده بزرگ) را درگیر می سازد و سبب التهاب این ناحیه و ایجاد زخم هایی می گردد که منجر به خونریزی و اسهال می شود. در این مقاله مروری بر کولیت اولسراتیو خواهیم داشت.
خونریزی رکتوم خونریزی است که در آن بخش انتهایی روده بزرگ یا مقعد دچار خونریزی می شود. علل خونریزی رکتوم بسیار متعدد هستند که در این مقاله علل و تشخیص علت خونریزی رکتوم را بررسی می کنیم.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.