در این مقاله دکتر قدرت اله سلطانی فوق تخصص گوارش و کبد به سوالاتی پیرامون هپاتیت آ پاسخ می گویند.
درمان کبد چرب غیر الکلی شامل چندین راه می باشد. مهم ترین آن ها داشتن شیوه زندگی سالم است.
کبد چرب وضعیتی است که در آن چربی اضافی و زیاد در کبد تجمع می یابد و عملکرد کبدی را با مشکل روبه رو می کند. کبد چرب به صورت الکلی و غیر الکلی ظاهر می شود که علل بروز آن ها با یکدیگر متفاوت است.
دکتر میترا یزدانی فوق تخصص گوارش و کبد به سوالاتی پیرامون بالا بودن آنزیم های کبدی پاسخ داده و توضیحاتی ارائه نموده اند.
بیماری کبد الکلی شامل تعدادی از بیماری های کبدی است که در اغلب موارد در اثر مصرف زیاد و طولانی مدت الکل ایجاد می شوند و بهترین راه درمان آن ها قطع مصرف الکل است.
دکتر سید علاء کاظمینی فوق تخصص گوارش و کبد توضیحاتی در مورد نحوه انتقال هپاتیت سی، علایم هپاتیت سی، تشخیص هپاتیت سی، درمان هپاتیت سی، روش های درمانی و عوارض بیماری هپاتیت سی مزمن ارائه می نمایند.
سیروز کبدی یک بیماری کبدی است که در اثر ایجاد اسکار در بافت کبد ایجاد می شود. علل گوناگونی موجب بروز سیروز کبدی می شوند؛ این بیماری با عواقب جدی همراه است که در این مقاله به ذکر آن ها می پردازیم.
آنزیم های کبدی پروتئین های تولید شده در کبد هستند که برخی واکنش ها را سرعت بخشیده و در انجام وظایف کبد نقش مهمی دارند. تست های عملکرد کبدی نشان دهنده افزایش آنزیم های کبدی خواهند بود که علل گوناگونی موجب این افزایش می گردند. در ادامه با علل افزایش آنزیم های کبدی آشنا می شویم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.