دکتر لیلا شیخ الاسلامی متخصص زنان، مامائی و نازایی بیان می دارند مشکلات جنسی در زنان و مردان متداول است و ممکن است در هر سنی روی دهد. در این مقاله بر علل مشکلات جنسی زنان متمرکز می شویم.
واژینیت، مروری بر واژینیت با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون مواردی مانند انواع واژینیت و درمان واژینیت تنظیم گردیده است.
غربالگری زنان شامل مجموعی از تست ها می باشد که بر اساس نتایج آن احتمال برخی بیماری های زنان بررسی می شود. در این مقاله به لیست برخی تست های غربالگری زنان که در حوزه کاری متخصصین زنان می باشد خواهیم پرداخت.
انواع بیماریهای رحم زنان ممکن است باردار شدن را دشوار سازد و یا احتمال بروز سقط و زایمان زودرس را به دنبال داشته باشد. در این مقاله به مروری بر ارتباط بین انواع بیماریهای رحم زنان و بارداری می پردازیم.
بیماری التهابی لگن (pid) در اثر عوامل باکتریایی معمولا ایجاد می شود. در این مقاله مروری بر علائم بیماری التهابی لگن (pid)، عامل بیماری التهابی لگن (pid) و درمان بیماری التهابی لگن (pid) خواهیم داشت.
مروری بر خشکی واژن با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون مواردی مانند علل خشکی واژن، علائم خشکی واژن و عوارض خشکی واژن تنظیم شده است.
مشکلات مداوم و برگشت پذیر در پاسخ جنسی، میل، ارگاسم یا درد که شما را آشفته می سازند و یا کشش شما برای تماس جنسی با شریک جنسی تان را تحت تاثیر قرار میدهند مجموعه ای از مشکلات هستند که سرد مزاجی زنان نام می گیرند. بسیاری از خانم ها در دوره ای از زندگی و برخی دیگر در تمام طول عمر مشکلات ناشی از سرد مزاجی را تجربه میکنند. سرد مزاجی زنان در هر مرحله ای از زندگی رخ میدهد. این حالت ممکن است تنها در برخی از موقعیت های جنسی یا در تمام آن ها ایجاد گردد. پاسخ جنسی شامل یک برهم کنش پیچیده از فیزیولوژی، احساسات، تجربیات، اعتقادات، سبک زندگی و روابط است. اختلال در هر یک از این عوامل میل یا رضایت جنسی را تحت تاثیر قرار میدهد. در ادامه دکتر مهتاب مرجانی متخصص زنان و زایمان به سوالاتی پیرامون درمان سرد مزاجی زنان پاسخ میدهند.
تبخال تناسلی یک بیماری منتقله جنسی شایع است که اغلب در افراد فعال جنسی دیده می شود. بیشتر افراد مبتلا به ویروس تبخال تناسلی علائمی ندارند. حتی در صورت عدم وجود علامت، این ویروس می تواند به شریک جنسی فرد بیمار منتقل شود. تبخال تناسلی تویط دو ویروس هرپس سیمپلکس نوع یک و دو ایجاد می شود. دکتر فرشته معاون متخصص زنان زایمان و نازایی به سوالاتی در این باره پاسخ می دهند.
صفحه1 از7

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.