تبخال تناسلی یک بیماری منتقله جنسی شایع است که اغلب در افراد فعال جنسی دیده می شود. بیشتر افراد مبتلا به ویروس تبخال تناسلی علائمی ندارند. حتی در صورت عدم وجود علامت، این ویروس می تواند به شریک جنسی فرد بیمار منتقل شود. تبخال تناسلی تویط دو ویروس هرپس سیمپلکس نوع یک و دو ایجاد می شود. دکتر فرشته معاون متخصص زنان زایمان و نازایی به سوالاتی در این باره پاسخ می دهند.
درمان افتادگی لگن در زنان شامل قرار دادن پساری، ورزش های کگل و انجام برخی جراحی ها می باشد. در این مقاله گزینه های جراحی به منظور درمان افتادگی لگن در زنان را مورد بحث قرار می دهیم.
افتادگی لگن در زنان یکی از مشکلات شایع می باشد. رویکردهای درمانی افتادگی لگن در زنان شامل گزینه های جراحی و غیر جراحی می باشد. در این مقاله بر روش Uterosacral Ligament Suspension به عنوان نوعی جراحی افتادگی لگن در زنان تمرکز خواهیم کرد.
ساختار واژن چگونه است؟ آیا استفاده از ژل شستشوی واژن در بهداشت واژن موثر است؟ آیا ترشحات واژن طبیعی می باشد؟ در این مقاله به نکاتی پیرامون سلامت واژن می پردازیم.
مشکلات پستانی در برخی موارد ممکن است نشان دهنده سرطان پستان باشد. در مقاله پیش رو خواهیم خواند که مشکلات پستانی چیست و چه تست هایی به هنگام مواجه با انواع مشکلات پستانی وجود دارد.
علل درد لگن در زنان شامل مشکلات زنان و گوارشی می باشد. در مقاله پیش رو به علل درد لگن در زنان و گزینه های مربوط به درمان درد لگن در زنان خواهیم پرداخت.
عفونت های بعد از زایمان شامل گزینه هایی مانند اندومتریت، ماستیت و عفونت ادراری بعد از زایمان می باشد. از نشانه های عفونت بعد از زایمان می توان به ترشحات بدبو بعد از زایمان اشاره کرد. برای درمان عفونت های بعد از زایمان عمدتا از آنتی بیوتیک های خوراکی استفاده می شود. در مقاله پیش رو به جزئیات بیشتری در مورد عفونت های بعد از زایمان می پردازیم.
درد سینه نشانه چیست؟ درد سینه یکی از مشکلات شایع در بین زنان می باشد. بر اساس علائم، درد سینه به دو دسته درد سینه دوره ایی و درد سینه غیر دوره ایی تقسیم بندی می شود. در مقاله پیش رو به درد سینه قبل پریود و درد سینه در دوران پریود، درد سینه قبل یائسگی و درد سینه بعد از یائسگی اشاره شده است. همچنین در این مقاله روش های تشخیص و درمان درد سینه ذکر شده است که با کمک متخصص زنان انجام می گیرد.
صفحه1 از6

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.