سیستوسل، معنی سیستوسل و درمان سیستوسل از مواردی است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت. یکی از راههای درمان این بیماری انجام عمل ترمیم سیستوسل می باشد. احتمال عود مشکلات از عوارض عمل سیستوسل محسوب می شود.
دروانا: دکتر لیلا شکری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در جهت ارتقاء سطح دانش، سلامت و بهداشت جامعه در برنامه دکتر سلام در کانال آموزش مشارکت می نمایند و اطلاعات پزشکی مورد نیاز بانوان را در اختیارشان قرار داده و پاسخگوی سوالات و دغدغه های آنان می باشند. شما علاقمندان می توانید برنامه های ضبط شده دکتر لیلا شکری را در ادامه مشاهده نمایید. زمان پخش: 1396/12/07 زمان پخش: 1396/11/02 زمان پخش: 1396/09/20 زمان پخش: 1396/06/20 زمان پخش: 1396/05/23 دکتر لیلا شکری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی سرکار خانم دكتر ليلا شكري، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم، عضو جامعه جراحان ایران، عضو آکادمی جراحان زنان آمریکا و عضو انجمن زنان ایران می باشند. مشاهده پروفایل دکتر لیلا شکری
بوی بد واژن نشانه چیست؟ بوی واژن می تواند نشان دهنده عفونت باشد. اگر بوی واژن بد باشد و با علائمی مانند خارش و یا سوزش همراه باشد در آن صورت باید فورا به پزشک مراجعه کنید. استفاده از دئودرانت های واژینال و یا دوش واژینال می تواند بوی بد واژن را تشدید کند. در مقاله پیش رو به بررسی علل انواع بوی واژن خواهیم پرداخت.
آیا با آزمایش خون سرطان مشخص میشود؟ علائم سرطان در آزمایش خون چیست؟ در مقاله پیش رو به ذکر مقدمه ای در مورد تشخیص سرطان با آزمایش خون خواهیم پرداخت و پس از آن آزمایش خون برای تشخیص سرطان تخمدان و چشم اندازهای آینده در زمینه آزمایش خون برای تشخیص سرطان سینه را بررسی می کنیم.
از بین بردن سرد مزاجی زنان در مراحل مختلف زندگی آنها از جمله سردی در دوران بارداری از موارد حائز اهمیت می باشد. دلایل سرد شدن زنان و علائم سرد مزاجی در زنان متفاوت است، همچنین درمان سرد مزاجی زنان با انتخاب های دارویی چندان مطلوب نیست.
مراقبت های ژنیکولوژیک در خانم های مبتلا به HIV از اهمیت برخوردار می باشد. خانم های مبتلا به HIV که قصد بارداری دارند باید پیش از باردار شدن داروهای ضد ویروس دریافت کنند تا به این ترتیب آمادگی بارداری بیابند تا به این ترتیب ریسک انتقال ایدز به جنین کاهش یابد.
عوامل افسردگی در زنان متعدد است اما در این میان نوسانات هورمونی که در دوره های مختلف زندگی آنها روی می دهد ممکن است به عنوان عوامل ایجاد کننده افسردگی در نظر گرفته شود. شناخت به موقع علائم جسمی افسردگی در زنان می تواند در درمان افسردگی زنان نقش بسزایی داشته باشد.
در خصوص مصرف دارو در شیردهی باید بدانیم میزان ورود یک دارو به شیر مادر به ویژگی های آن دارو بستگی دارد. وزن مولکولی، میزان یونیزه شدن دارو، میزان اتصال دارو به پروتئین های پلاسما، حلالیت دارو در چربی،میزان جذب دارو توسط بافت پستان و میزان جذب دارو توسط بافت پستان تایین کننده میزان وجود دارو در شیر هستند. به طور کلی در تجویز دارو برای مادر شیرده، باید توجه داشت که اولویت با کودک شیرخوار است و مادر باید داروهای ضروری و غیر قابل اجتناب و از میان آنها کم ضرر ترین را مصرف کند.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha