درد سینه نشانه چیست؟ درد سینه یکی از مشکلات شایع در بین زنان می باشد. بر اساس علائم، درد سینه به دو دسته درد سینه دوره ایی و درد سینه غیر دوره ایی تقسیم بندی می شود. در مقاله پیش رو به درد سینه قبل پریود و درد سینه در دوران پریود، درد سینه قبل یائسگی و درد سینه بعد از یائسگی اشاره شده است. همچنین در این مقاله روش های تشخیص و درمان درد سینه ذکر شده است که با کمک متخصص زنان انجام می گیرد.
مراقبت های بعد از زایمان از جمله مواردی است که خانم ها پس از دوران بارداری باید بدان توجه کنند. در این مراقبت ها بهبود زخم های ناشی از زایمان، روش مناسب پیشگیری از بارداری های آینده و احتمال بروز افسردگی پس از زایمان در فرد مورد توجه قرار خواهد گرفت.
فیبروکیستیک سینه بیماری نیست و به تغییراتی در پستان اشاره دارد که ممکن است به درد پستان ها مخصوصا در دوران قبل از خونریزی قاعدگی بیانجامد. از راه های درمان فیبروکیستیک سینه تخلیه کیست و انجام جراحی را می توان عنوان کرد.
تیروئیدیت بعد از زایمان از مشکلات تیروئید بعد از زایمان است که نوعی التهاب در غده تیروئید می باشد. در مقاله پیش رو به تعریف تیروئیدیت بعد از زایمان، علائم تیروئیدیت بعد از زایمان، عوارض تیروئیدیت بعد از زایمان و درمان تیروئیدیت بعد از زایمان خواهیم پرداخت.
افتادگی رحم در زنان زمانی اتفاق می افتد که ماهیچه ها و رباط های کف لگن کشیده و ضعیف شده اند و نما توانند حمایت کافی از رحم را انجام دهند. افتادگی رحم در زنان ممکن است در هر سنی اتفاق بیافتد اما عموما در خانم های بعد از سن یائسگی گه چند زایمان انجام داده اند، دیده می شود. دکتر مریم خاکپور متخصص زنان، زایمان و نازایی این گونه به سوالاتی در این باره پاسخ می دهند.
مصرف فولیک اسید قبل از بارداری و در طول آن ضروری است. علاوه بر بارداری مقدار مصرف فولیک اسید در زنان به طور روزانه 400 میکروگرم می باشد.
ماستیت عفونی نوعی عفونت است که در سینه ها روی می دهد و در بین زنان شیرده شایع می باشد. احتمال ایجاد ماستیت در زنان غیر شیرده نیز وجود دارد. عمدتا از آنتی بیوتیک برای درمان ماستیت استفاده می شود.
آیا وجود توده برست خطرناک است؟ وجود توده برست یا توده سفت در سینه زنان از مواردی است که باید مورد ارزیابی های بیشتر قرار گیرد. سفت شدن سینه در زنان علل متفاوتی دارد که اغلب خوش خیم می باشد اما باید معاینات بیشتر انجام شود.
صفحه1 از5

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.