اگر شما به بیماری پسوریازیس مبتلا هستید و متوجه تغییراتی در ناخن ها خود شده اید، راه های زیادی برای درمان آن وجود دارد. پسوریازیس ناخن ظاهر ناخن های انگشتان دست و پای شما را تغییر می دهد. در پسوریازیس ناخن، ناخن ها ضخیم تر دیده می شوند، دچار فرورفتگی هایی شده و رنگ و شکل آن ها تغییر می کند. همچنین لکه ای سفید رنگی در زیر ناخن دیده می شوند که می توانند دردناک باشند. راه هایی برای درمان پسوریازیس ناخن وجود دارد که اغلب درمان هایی که برای بیماری پسوریازیس انجام می گیرند در درمان پسوریازیس ناخن نیز کاربرد دارند. در ادامه دکتر محمد رضا شهسواری متخصص پوست و مو و زیبایی به سوالاتی پیرامون سپوریازیس ناخن پاسخ می دهند.
اگزما یک عارضه پوستی مزمن است که اغلب در اثر واکنش سیستم ایمنی به سلول های خود بدن ایجاد می شود. درمان قطعی برای اگزمای پوستی وجود ندارد اما برخی روش های موضعی و سیستمیک می توانند در درمان اگزما و پیشگیری از عود آن تاثیر گذار باشند. قرار میگیرد.
پسوریازیس یک بیماری خودایمنی پوستی است که موجب رشد بیش از حد سلول های لایه بالایی پوست می شود. عوامل ژنتیکی و محیطی نیز در بروز و تشدید بیماری پسوریازیس نقش دارند. دراین مقاله می خواهیم علل پسوریازیس و انواع پسوریازیس را مورد بررسی قرار دهیم.
درمان های بیماری پسوریازیس پوست شما را صاف نگاه می دارند اما آیا این درمان ها زمانی که شما باردار یا شیرده هستید امن هستند؟ در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد پسوریازیس در بارداری و شیردهی آورده شده است.
اگزما یک بیماری پوستی شایع است که با خارش و قرمزی پوست همراه است. هنوز درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده است اما نوردرمانی اگزما از جمله روش هایی است که برای رفع علائم اگزما به کار می رود. در این مقاله به بررسی روش انجام فتوتراپی اگزما و عوارض آن می پردازیم.
بیماری اگزما وضعیت پوستی است که در آن پوست خشک، خارش دار، قرمز و ترک ترک می شود. این عارضه پوستی یک کودک از هر پنج کودک را درگیر می کند. اگزما در نوزادان برای اولین بار اغلب در سنین زیر دو سال بروز می کند. بیشترین نواحی که در اگزما نوزادان درگیر می شوند دست ها، صورت، گردن، آرنج ها و پشت زانوها هستند. اگزما در نوزادان قابل درمان نیست اما با در نظر داشتن برخی راهکارها می توان آن را کنترل کرد. در ادامه دکتر علیرضا محبوبیان فر متخصص پوست مو و زیبایی نکاتی را پیرامون اگزما در کودکان ارائه می دهند.
پسوریازیس پوست سر به صورت نواحی قرمز و خارش دار به همراه پوسته های براق ظاهر می شود. پزشکان معتقدند که وجود اختلال در سیستم ایمنی موجب تولید بیش از حد سلول های پوستی و تشکیل پچ های های فلس مانند در پسوریازیس پوست سر می شود. درمان پسوریازیس پوست سر مشکل است چرا که خاراندن پوست شرایط را تشدید می کند و وجود مو از رسیدن داروی کافی به پوست سر جلوگیری می کند. در این مقاله به بررسی برخی نکات برای بهترین درمان پسوریازیس پوست سر می پردازیم.
عوامل تشدید کننده اگزما مانند برخی از مواد، خوراکی ها، آب و هوا و شرایطی که ما به طور روزمره با آن ها در ارتباط هستیم ممکن است این وضعیت پوستی را تشدید کنند و توجه به نکاتی در مورد آن ها می تواند در پیشگیری از تشدید اگزمای پوستی موثر باشد. در ادامه به بررسی برخی از این نکات می پردازیم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.