دکتر روزبه میرشکاری متخصص پوست، مو و زیبایی به سوالاتی پیرامون تشخیص و درمان اگزمای پوستی پاسخ داده و توضیحاتی ارائه نموده اند.
دکتر خلیل الله حامد پور متخصص پوست، مو و زیبایی توصیه های پزشکی به بیماران اگزما می نمایند که در این مقاله به آنها می پردازیم.
دکتر خلیل الله حامد پور متخصص پوست، مو و زیبایی توصیه های پزشکی به بیماران پسوریازیس می نمایند که در این مقاله به آنها می پردازیم.
پمفیگوئید یک بیماری خودایمنی تاولی است. این بیماری انواع مختلفی دارد و نواحی چون بازوها، ساق پاها، شکم و غشاهای مخاطی را درگیر می کند. در مواردی ممکن است پمفیگوئید در دوران بارداری ظاهر شود. در ادامه نکاتی پیرامون علائم پمفیگوئید و راه هایی برای تشخیص و درمان را بررسی می کنیم.
داروهای ایمنوساپرسیو داروهایی هستند که با مهار پاسخ سیستم ایمنی از بروز علائم اگزما (خارش، قرمزی، التهاب) پیشگیری کرده و بدین ترتیب در درمان آن موثر هستند. در این مقاله می خواهیم اثر داروهای ایمنوساپرسیو برای درمان اگزما و عوارض جانبی آن ها را بررسی کنیم. همچنین به تعدادی از این داروها که در درمان اگزما نقش دارند اشاره می کنیم.
داروهای بیولوژیک اگزما، پروتئین های دستکاری شده ژنتیکی هستند که با مهار بخشی از سیستم ایمنی و کنترل التهاب، در درمان اگزما موثر خواهند بود.
درمان موضعی اگزما از جمله روش هایی است که برای درمان این بیماری التهابی پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. درمان موضعی اگزما شامل استروئیدهای موضعی، مهار کننده های کلسینورین و مهار کننده های فسفو دی استراز 4 هستند.
اگزما یک بیماری التهابی پوست است که با قرمزی، خارش و التهاب ظاهر می شود. در این مقاله می خواهیم انواع اگزما و علائم آن ها را بررسی کنیم.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.