آلرژی لاتکس یک واکنش به پروتئین های موجود در لاتکس کائوچوی طبیعی است که از درخت کائوچو به دست می آید. اگر شما به لاتکس حساسیت دارید، بدن شما لاتکس را به عنوان یک ماده مضر شناسایی می کند. علائم حساسیت به لاتکس می تواند خفیف تا شدید باشد. تنها راه برای پیشگیری از بروز واکنش آلرژیک لاتکس، خودداری از قرار گرفتن در معرض محصولات دارای لاتکس است.
کهیر ها برجستگی های قرمز و خارش دار هستند که در اثر یک واکنش پوستی ایجاد می شوند. برجستگی های ناشی از کهیر های مزمن در اثر آزاد شدن هیستامین و ترکیبات شیمیایی دیگر توسط سلول هایی خاص به جریان خون ایجاد می شوند. برای بسیاری از افراد، استفاده از آنتی هیستامین ها و داروهای ضد خارش با تجویز پزشک متخصص پوست در درمان کهیر مزمن موثر است.
اگزما یا درماتیت آتوپیک شرایطی است که در آن پوست دچار قرمزی و خارش می شود. درمان های موجود و اقداماتی که خود برای مراقبت از خود انجام می دهد، کاهش خارش اگزما و پیشگیری از بروز ضایعات بیشتر را به دنبال دارند. مایع سفید کننده ای که به منظور درمان اگزما در حمام استفاده می شود باکتری ها موجود در سطح پوست از بین می برد، خارش، قرمزی و پوسته پوسته شدن را نیز برطرف می سازد.
در تست آلرژی یا آزمایش حساسیت، پوست را در معرض مواد آلرژی زا قرار می دهند تا واکنش حساسیتی را بررسی کنند و عامل ایجاد حساسیت یا آلرژن را مشخص نمایند. نتیجه تست آلرژی همان روز آزمایش مشخص می شود بجز تست آلرژی پچ که ممکن است مدتی طول بکشد. انواع تست آلرژی پوستی عبارتند از تست پریک، تست تزریقی، تست پچ. بعد از مشخص شدن نوع آلرژی، راه های درمان آلرژی و حساسیت عبارتند از: دارو درمانی، رژیم غذایی مناسب و تغییر محل سکونت.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha