آزمایش ca125 چیست؟ رنج نرمال آزمایش ca125 چقدر است؟ بهترین زمان برای آزمایش ca125 چه موقع است؟ تفسیر آزمایش ca125 چگونه انجام می شود؟ بالا بودن ca125 نشانه چیست؟ ارتباط بین آزمایش ca125 و آندومتریوز چیست؟ برای یافتن پاسخ پرسش های مطرح شده، مقاله پیش رو را دنبال کنید.
علائم اندومتریوز را بشناسیم: اندومتریوز بیماری است که طی آن بافت اندومتر داخل رحم به خارج از رحم کشیده می شود. به همین دلیل بروز پریودهای دردناک از شایع ترین علائم اندومتریوز می باشد. نکته دیگر این که تشخیص اندومتریوز نیز دشوار می باشد. زیرا علائم اندومتریوز می تواند با علائم سایر بیماری ها از جمله سندرم روده تحریک پذیر اشتباه گرفته شود.
اندومتریوز چیست؟ اندومتریوز یکی از بیماری های شایع در زنان است که می تواند موجب ناباروری در زنان شود از جمله روش های درمانی اندومتریوز استفاده از داروهای ضد درد، هورمون درمانی و لاپاراسکوپی می باشد. همچنین IVF یکی از موثرترین تکنیک های کمک باروری برای زنان مبتلا به اندومتریوز می باشد.
آندومتریوز به شرایطی گفته می شود که بافت پوششی دیواره رحم (به نام اندومتریوم) در خارج از رحم نیز وجود داشته باشد و از جمله علائم شایع آندومتریوز درد در ناحیه لگن قبل و در طول دوران قاعدگی می باشد. اندومتریوز می تواند در روده و مثانه نیز رخ دهد نکته مهم در مورد آندومتریوز اینست که در 40 درصد موارد ناباروری، آندومتریوز دخیل است.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha