مبانی درمان دارویی آندومتریوز کنترل درد می باشد. در این مقاله به گزینه های درمان دارویی آندومتریوز می پردازیم.
مروری بر درمان آندومتریوز با هدف ارتقا دانش بیماران از گزینه هایی که برای کنترل و درمان آندومتریوز وجود دارد تنظیم گردیده است.
عوارض اندومتریوز عبارت است از ناباروری، احتمال ابتلا به سرطان تخمدان، وجود چسبندگی و مشکلات ادراری و گوارشی. در این مقاله بر عوارض اندومتریوز متمرکز خواهیم شد.
مروری بر آندومتریوز با هدف افزایش دانش بیماران پیرامون مواردی مانند علت آندومتریوز، علائم آندومتریوز و تشخیص آندومتریوز تدوین گردیده است.
درمان دارویی اندومتریوز شامل داروهای ضد درد، هورمون های کنتراسپتیو، آگونیست و آنتاگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین و دانازول می باشد. در مقاله پیش رو به تشریح گزینه های درمان دارویی اندومتریوز خواهیم پرداخت.
امکان بارداری با اندومتریوز وجود دارد. اندومتریوز اختلالی دردناک و مزمن است که احتمال ناباروری را به دنبال دارد اما باید توجه داشت امکان بارداری با اندومتریوز وجود دارد. در مقاله پیش رو به بررسی گزینه هایی برای تقویت امکان بارداری با اندومتریوز خواهیم پرداخت.
از جمله عوامل خطر اندومتریوز عبارت است از عدم انجام زایمان، قاعدگی های سنگین، شاخص توده اندک بدن، مصرف الکل، وقوع یائسگی در سنین بالا و چرخه های کوتاه قاعدگی.
تشخیص اندومتریوز به دنبال انجام تست های تشخیصی برای یافتن علت لگن درد آغاز می شود. سونوگرافی، ام آر آی و سی تی اسکن از جمله تست هایی هستند که بری تشخیص اندومتریوز استفاده می شوند. در این میان لاپاراسکوپی مهم ترین روش برای تشخیص اندومتریوز می باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.