درمان دارویی اندومتریوز شامل داروهای ضد درد، هورمون های کنتراسپتیو، آگونیست و آنتاگونیست های هورمون آزاد کننده گنادوتروپین و دانازول می باشد. در مقاله پیش رو به تشریح گزینه های درمان دارویی اندومتریوز خواهیم پرداخت.
امکان بارداری با اندومتریوز وجود دارد. اندومتریوز اختلالی دردناک و مزمن است که احتمال ناباروری را به دنبال دارد اما باید توجه داشت امکان بارداری با اندومتریوز وجود دارد. در مقاله پیش رو به بررسی گزینه هایی برای تقویت امکان بارداری با اندومتریوز خواهیم پرداخت.
از جمله عوامل خطر اندومتریوز عبارت است از عدم انجام زایمان، قاعدگی های سنگین، شاخص توده اندک بدن، مصرف الکل، وقوع یائسگی در سنین بالا و چرخه های کوتاه قاعدگی.
تشخیص اندومتریوز به دنبال انجام تست های تشخیصی برای یافتن علت لگن درد آغاز می شود. سونوگرافی، ام آر آی و سی تی اسکن از جمله تست هایی هستند که بری تشخیص اندومتریوز استفاده می شوند. در این میان لاپاراسکوپی مهم ترین روش برای تشخیص اندومتریوز می باشد.
اندومتریوز و سرطان تخمدان: بیماری اندومتریوز تخمدان و به طور کلی اندومتریوز احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را به دنبال دارد اما این احتمال اندک است. در مقاله پیش رو به ارتباط اندومتریوز و سرطان تخمدان می پردازیم.
آزمایش ca125 چیست؟ رنج نرمال آزمایش ca125 چقدر است؟ بهترین زمان برای آزمایش ca125 چه موقع است؟ تفسیر آزمایش ca125 چگونه انجام می شود؟ بالا بودن ca125 نشانه چیست؟ ارتباط بین آزمایش ca125 و آندومتریوز چیست؟ برای یافتن پاسخ پرسش های مطرح شده، مقاله پیش رو را دنبال کنید.
علائم اندومتریوز را بشناسیم: اندومتریوز بیماری است که طی آن بافت اندومتر داخل رحم به خارج از رحم کشیده می شود. به همین دلیل بروز پریودهای دردناک از شایع ترین علائم اندومتریوز می باشد. نکته دیگر این که تشخیص اندومتریوز نیز دشوار می باشد. زیرا علائم اندومتریوز می تواند با علائم سایر بیماری ها از جمله سندرم روده تحریک پذیر اشتباه گرفته شود.
اندومتریوز چیست؟ اندومتریوز یکی از بیماری های شایع در زنان است که می تواند موجب ناباروری در زنان شود از جمله روش های درمانی اندومتریوز استفاده از داروهای ضد درد، هورمون درمانی و لاپاراسکوپی می باشد. همچنین IVF یکی از موثرترین تکنیک های کمک باروری برای زنان مبتلا به اندومتریوز می باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha