مزیت غربالگری ماموگرافی با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون مقایسه غربالگری ماموگرافی با سایر روش های غربالگری سرطان سینه تهیه شده است.
سرطان سینه، غربالگری ماموگرافی با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون مواردی مانند تشخیص اولیه سرطان سینه بر اساس غربالگری ماموگرافی تنظیم شده است.
عوامل خطر سرطان سینه پیرامون مواردی مانند انواع این بیماری از جمله سرطان سینه بدخیم و فاکتورهایی مانند سن سرطان سینه تنظیم شده است تا دانش بیماران را در مورد این بیماری افزایش دهد.
علت ترشحات سینه در زنان اغلب خوش خیم است اما نیاز به پیگیری های درمانی و تشخیصی وجود دارد. ترشح شیر پس از قطع شیردهی، ترشح سینه در بارداری همچنین شیردهی طبیعی می باشد. اما علت ترشح شیر در زنان غیر باردار باید مورد ارزیابی های بیشتر قرار گیرد
هورمون درمانی در سرطان سینه نقش مهمی دارد. ارتباط بین استروژن و سرطان سینه سالهاست که شناخته شده است. لتروزول و تاموکسیفن از جمله معروف ترین داروهایی هستند که در هورمون درمانی سرطان سینه دخالت دارند. در مقاله پیش رو به نقش هورمون درمانی در سرطان سینه و عوارض هورمون درمانی در سرطان سینه خواهیم پرداخت.
دانسیته پستانی چیست؟ دنس برست چیست؟ آیا وجود پستانهای متراکم می تواند نشان دهنده سرطان سینه باشد؟ برای یافتن پاسخ پرسش های زیر و بررسی ارتباط بین پستانهای متراکم و احتمال بروز سرطان سینه مقاله زیر را دنبال کنید.
کیست های سینه کیسه هایی پر از مایع هستند که در داخل سینه قرار دارند و معمولا خوش خیم و غیر سرطانی می باشند. کیست پستانی می تواند در هر سنی در خانم ها ایجاد شود. توده های بیضی یا دایره ای شکلی نرم، ترشحات، حساسیت به درد، افزایش اندازه و تغییر در توده از علائم کیست پستانی هستند. ماموگرافی و سونوگرافی پستانها برای تشخیص به کار می روند. هورمون درمانی، جراحی و آسپیراسیون سوزنی از راه های درمان کیست پستانی هستند.
نتایج حاصل از ماموگرافی سینه بر اساس سیستم عددی بیان می شود که از 0 تا 6 می باشد. عدد شش به معنی وجود سرطان سینه می باشد . علاوه بر این میزان تراکم سینه نیز در ماموگرافی ارزیابی می گردد. تشخیص نواحی غیر نرمال در پستان هایی که بافت متراکم تری دارند دشوارتر می باشد.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.