نکاتی برای پیشگیری از سرطان سینه وجود دارد که شما با رعایت این نکات می توانید ابتلا به سرطان سینه را در خود کاهش دهید، از جمله این نکات کاهش مصرف الکل، عدم استعمال دخانیات، کنترل وزن و انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی می باشد همچنین یکی از مهمترین نکات برای پیشگیری از سرطان سینه داشتن وزن نرمال می باشد.
برای بهبود کیفیت زتدگی در دروان یائسگی، تغذیه سالم در دوران یائسگی بسیار مهم می باشد، برای داشتن تغذیه سالم در دوران یائسگی از مواد غذایی دارای کلسیم، ویتامین دی، فیبر، پتاسیم استفاده نمایید و از مصرف نمک، الکل و چربی های اشباع شده بپرهیزید
برای تشخیص و پیشگیری از بیماری های پستان، معاینات پستان باید بطور روتین و به فاصله کوتاهی بعد از تمام شدن پریود انجام پذیرد. درد پستان حدودا در دو سوم زنان در سنین باروری اتفاق می افتد و درمان های مختلفی برای درد سینه وجود دارد. در این مطلب شما می توانید انواع بیماری های پستان و توصیه های دکتر ژیلا غفوریان در این رابطه را مطالعه نمایید.
داده های اولیه نشان می دهد غربالگری سونوگرافی برای کل پستان زمانی که همزمان با ماموگرافی استفاده شود، می تواند برخی سرطان های پستان را در مراحل اولیه مشخص کند که در ماموگرام دیده نمی شود. افزودن سونوگرافی به ماموگرافی ریسک نتیجه مثبت کاذب را افزایش می دهد
دکتر ماندانا منظوری لشگری توضیح می دهند،کلسیفیکاسیون در بافت پستان شایع است: حدود 50 درصد خانم های بالای 50 سال ممکن است کلسیفیکاسیون داشته باشند. کلسیفیکاسیون می تواند بزرگ و در حد ماکرو باشد که معمولا خوش خیم هستند و در اثر آسیب به پستان ایجاد می شوند
معاینه بالینی پستان نوعی معاینه فیزیکی پستانها است که معاینه پستانها توسط پزشک انجام می شود. داشتن توده و یا بروز تغییری در پستان ها، نوک پستانهای فرورفته و داشتن درد در یکی از آن ها به پزشک خود اطلاع دهید. بهترین زمان معاینه سینه یک یا دو هفته بعد از پایان دوران قاعدگی می باشد. روش معاینه دکتر زنان بدین ترتیب است که معاینه زیر بغل، هر دو سینه، و ناحیه ترقوه به منظور ارزیابی تغییراتی در سایز سینه، تغییرات پوستی یا علائم آسیب یا عفونت مانند کبودی یا قرمزی صورت می گیرد. معاینه بالینی پستان خطری برای شما نخواهد داشت.
ماموگرافی اساس غربالگری سرطان پستان را تشکیل می دهد اما تغییراتی در ماموگرافی می تواند به بهبود تشخیص در برخی خانم ها کمک کند. ماموگرافی کامل ترین تست نیست اما در حال حاضر برای تشخیص زود هنگام سرطان پستان یکی از بهترین روش ها می باشد، به همین دلیل است که به عنوان سنگ بنای تشخیص سرطان پستان باقی مانده است.
ماموگرافی نوعی تست مبتنی بر دوز پایین اشعه ایکس می باشد. آیا ماموگرافی درد دارد؟ بدلیل اینکه نحوه انجام ماموگرافی به اینصورت است که پستان ها بین پلیت اشعه ایکس قرار می گیرد شما کمی احساس درد خواهید کرد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha