علت کیست تخمدان موارد متعددی مانند آندومتریوز و سندرم تخمدان پلی کیستیک را شامل می شود. در ادامه علت کیست تخمدان را بررسی می کنیم.
تشخیص و درمان کیست تخمدان مبتنی بر انجام آزمایش خون و سونوگرافی می باشد. اندازه کیست تخمدان در تعیین درمان کیست تخمدان نقش دارد. در برخی موارد نیاز به جراحی کیست تخمدان وجود دارد. در این مقاله بر موضوع تشخیص و درمان کیست تخمدان تمرکز خواهیم کرد.
آیا می دانید در پیشگیری از سرطان تخمدان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ آیا می دانید مهمترین علامت سرطان تخمدان چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله پیش رو را دنبال کنید.
غربالگری سرطان تخمدان در افرادی ضروری است که سابقه خانوادگی در ابتلا به این بیماری دارند. غربالگری سرطان تخمدان شامل آزمایش سرطان تخمدان و سونوگرافی لگن می باشد که با جزئیات بیشتری در این مقاله آن را دنبال خواهیم کرد.
مروری برکیست تخمدان با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون مواردی مانند علت کیست تخمدان و اندازه کیست تخمدان تدوین گردیده است.
مروری بر سرطان تخمدان با هدف ارتقای دانش بیماران پیرامون مسائلی مانند عوامل خطر سرطان تخمدان تنظیم شده است.
کیست رحم در اثر علل گوناگون و اغلب در جدار داخلی رحم ایجاد می شود که در بیشتر موارد با سونوگرافی قابل تشخیص است. کیست تخمدان نیز در سونوگرافی ها به صورت کیسه پر از مایع در بافت تخمدان دیده می شود. در ادامه دکتر مریم شهبازی متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون کیست رحم و کیست تخمدان پاسخ داده اند.
کیست بارتولن چیست؟ علائم کیست بارتولن چیست؟ درمان دارویی کیست بارتولن چگونه است؟ آیا از آنتی بیوتیک برای کیست بارتولن استفاده می شود؟ درمان خانگی کیست بارتولن چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله زیر را دنبال کنید.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.