کیست بارتولن چیست؟ علائم کیست بارتولن چیست؟ درمان دارویی کیست بارتولن چگونه است؟ آیا از آنتی بیوتیک برای کیست بارتولن استفاده می شود؟ درمان خانگی کیست بارتولن چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله زیر را دنبال کنید.
نارسایی زودرس تخمدان چیست؟ بیماری نارسایی زودرس تخمدان به عملکرد غیر نرمال تخمدان ها قبل از یائسگی اشاره دارد. گرگرفتگی و تعریق شبانه از علائم نارسایی زودرس تخمدان محسوب می شود. علل نارسایی زودرس تخمدان چندان شناخته شده نیست. تشخیص نارسایی زودرس تخمدان مبتنی بر معاینه فیزیکی و بررسی سوابق بیمار می باشد.
پاپ اسمیر سرطان تخمدان: به ندرت سلول های سرطان تخمدان در طول انجام آزمایش پاپ اسمیر مشخص می گردند. غربالگری مشخصی برای سرطان تخمدان و تشخیص به موقع آن در دست نیست. در مقاله پیش رو به ارتباط سرطان تخمدان و انجام پاپ اسمیر خواهیم پرداخت.
کیست تخمدان چیست؟ کیست تخمدان به کیست های پر از مایع یا پر از ترکیبات شبه مایع در تخمدان می گویند، از جمله نشانه های کیست تخمدان درد، ناراحتی در زمان رابطه جنسی، بی نظمی در قاعدگی می باشد برای درمان کیست تخمدان روش های مختلفی وجود دارد که پزشک روش درمانی مناسب را انتخاب خواهد کرد.
فاکتورهایی وجود دارد که بر سرعت بهبودی افراد بعد از جراحی تاثیر منفی می گذارد. دکتر پور رستمی این فاکتورها را اینگونه نام می برند که سه فاکتور اصلی اعم از سن بالا، دیابت و بیماری انسداد ریه می تواند دوره بهبودی بعد از عمل جراحی را طولانی تر کند. به همین ترتیب سلامت و تناسب افراد می تواند دوره بهبودی بعد از عمل جراحی را سرعت بخشد.
کیست های تخمدان فضاهای کوچک پر از مایع هستند که در تخمدان خانم ها ایجاد می شوند. بیشتر این کیست ها بی ضرر هستند، اما برخی از آن ها منجر به پارگی، خونریزی کیست تخمدان و یا درد می شود. در بعضی شرایط برای از بین بردن کیست تخمدان لازم است جراحی انجام شود (جراحی کیست تخمدان). درک عملکرد تخمدان ها و چگونگی تشکیل این کیست ها بسیار حائز اهمیت است. خانم ها به طور طبیعی دارای دو تخمدان هستند که تخمک ها در آن ذخیره شده و آزاد می شوند. هر تخمدان به اندازه یک گردو است و در طرفین رحم قرار گرفته است. هر تخمدان ماهانه یک تخمک ایجاد می کند و با این فرایند چرخه قاعدگی خانم آغاز می گردد. تخمک در فضایی بسته به نام فولیکول قرار دارد. تخمک درون تخمدان رشد می کند تا هورمونی به نام استروژن، رحم را برای دریافت تخمک آماده می…
کیست تخمدان، ساک یا کیسه ای حاوی مایعات یا بافت تخمدان می باشد. کیست تخمدان در بین خانم های جوان شایع است زیرا در سن باروری قرار دارند. اندازه کیست تخمدان متفاوت است و انواع مختلفی از کیست تخمدان وجود دارد اما در بیشتر موارد، کیست تخمدان بی ضرر بوده و به خودی خود از بین می رود. بیشتر کیست های تخمدان خوش خیم هستند و به ندرت ممکن است این کیست ها سرطانی شوند.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.