آیا می دانید در پیشگیری از سرطان تخمدان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ آیا می دانید مهمترین علامت سرطان تخمدان چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله پیش رو را دنبال کنید.
غربالگری سرطان تخمدان در افرادی ضروری است که سابقه خانوادگی در ابتلا به این بیماری دارند. غربالگری سرطان تخمدان شامل آزمایش سرطان تخمدان و سونوگرافی لگن می باشد که با جزئیات بیشتری در این مقاله آن را دنبال خواهیم کرد.
مروری برکیست تخمدان با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون مواردی مانند علت کیست تخمدان و اندازه کیست تخمدان تدوین گردیده است.
مروری بر سرطان تخمدان با هدف ارتقای دانش بیماران پیرامون مسائلی مانند عوامل خطر سرطان تخمدان تنظیم شده است.
کیست رحم در اثر علل گوناگون و اغلب در جدار داخلی رحم ایجاد می شود که در بیشتر موارد با سونوگرافی قابل تشخیص است. کیست تخمدان نیز در سونوگرافی ها به صورت کیسه پر از مایع در بافت تخمدان دیده می شود. در ادامه دکتر مریم شهبازی متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون کیست رحم و کیست تخمدان پاسخ داده اند.
کیست بارتولن چیست؟ علائم کیست بارتولن چیست؟ درمان دارویی کیست بارتولن چگونه است؟ آیا از آنتی بیوتیک برای کیست بارتولن استفاده می شود؟ درمان خانگی کیست بارتولن چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله زیر را دنبال کنید.
نارسایی زودرس تخمدان چیست؟ بیماری نارسایی زودرس تخمدان به عملکرد غیر نرمال تخمدان ها قبل از یائسگی اشاره دارد. گرگرفتگی و تعریق شبانه از علائم نارسایی زودرس تخمدان محسوب می شود. علل نارسایی زودرس تخمدان چندان شناخته شده نیست. تشخیص نارسایی زودرس تخمدان مبتنی بر معاینه فیزیکی و بررسی سوابق بیمار می باشد.
پاپ اسمیر سرطان تخمدان: به ندرت سلول های سرطان تخمدان در طول انجام آزمایش پاپ اسمیر مشخص می گردند. غربالگری مشخصی برای سرطان تخمدان و تشخیص به موقع آن در دست نیست. در مقاله پیش رو به ارتباط سرطان تخمدان و انجام پاپ اسمیر خواهیم پرداخت.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.