سازمان غذا و داروی آمریکا داروی جدیدی را برای درمان ضایعات پسوریازیس در بیماران نوجوان تایید کرده است. عوارض جانبی این دارو در تحقیقات بالینی مشابه با تاثیرات جانبی به دست آمده در افراد بزرگسال مبتلا به این ضایعات بوده است. بر اساس یافته های بالینی این دارو تا حد زیادی به رفع ضایعات پسوریازیس در این گروه سنی کمک کرده است.

دروانا:

سازمان غذا و داروی آمریکا داروی ustekinumab را برای درمان بیماران 12 سال و بالای 12 سال مبتلا به پلاک های پسوریازیس متوسط تا شدید که گزینه مناسبی برای فوتوتراپی و یا درمان سیستمیک می باشند تایید کرد.

مهار کننده اینترلوکین 23/12 در سال 2009 برای درمان افراد بالغ تایید شد که به پلاک پسوریازیس متوسط تا شدید دچار بودند.

تاییدیه داروی ustekinumab در نوجوانان بر اساس تحقیقات فاز سه انجام گرفت. نتایج نشان داد در حداقل دو سوم بیماران 12 تا 17 سال که با ustekinumab تحت درمان بودند، در هفته دوزادهم ضایعات پسوریازیس برطرف شده یا بقایای اندکی از آن به جای مانده است. پروفایل بی خطر بودن این دارو شبیه یافته های به دست آمده از افراد بالغ مبتلا به پلاک پسوریازیس بوده است. این دارو در هفته صفر تا چهارم درمان به صورت زیر جلدی و پس از آن هر دوازده هفته یک بار به همان صورت استفاده می شد.

بنا بر گفته های کمپانی تولید کننده تقریبا یک سوم افرادی که به پلاک پسوریازیس مبتلا می شوند زیر 20 سال هستند.

علائم ظاهری پسوریازیس شدید است بنابراین ضروری است که بیماران جوان انتخاب های درمانی داشته باشند تا بتوان پلاک های پسوریازیس کاهش داد. یافته های این تحقیق آن هم زمانی که انتخاب های درمانی کمی برای نوجوانانی که به ضایعات پسوریازیس مبتلا هستند وجود دارد، بسیار دلگرم کننده می باشد.

Ustekinumab در آمریکا هم چنین برای درمان افراد بالغ که به پسوریازیس آرتریت فعال مبتلا بوده هم جنین مبتلایان به بیماری کرون به شدت فعال که به سایر گزینه های درمانی پاسخ نمی دهد و هم چنین بیمارانی که به سایر درمان ها مقاوم شده اند مناسب می باشد.

برگرفته از: وبسایت https://www.medscape.com
برچسب‌ها

مطالب زیر را بخوانید

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه