اخبار پزشکی پوست، مو و زیبایی

یک مطالعه جدید نشان می دهد در سراسر جهان بیش از یک بیمار از 10 بیمار بعد از انجام عمل جراحی دستگاه گوارش دچار عفونت محل جراحی می شوند.
انجمن اپتومتری آمریکا راهکار های ایمنی را برای افرادی که از لنز های تماسی استفاده می کنند، ارائه می کند.
یک مطالعه جدیدی بیان می دارد که مردان چاق مبتلاه به سرطان پوستی ملانوما پیشرفته مزیت زنده ماندن بیشتری در مقایسه با افراد لاغر با شرایط مشابه دارند.
یک تحقیق جدید نشان می دهد که آکنه صورت در هر سنی می تواند از لحاظ عاطفی مخرب باشد و شما در یک افسردگی عمیق قرار دهد.
تب اسکارلت یا مخملک یک عفونت باکتریایی است که از استرپتوکوکوس نوع ای ناشی می شود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری راهکارهایی را برای جلوگیری از تب اسکارلت یا بیماری مخملک ارائه می دهد.
پزشکان به درمان ترکیبی دست یافتند که رنگ پوست را در نواحی که در اثر بیماری پوستی ویتیلیگو روشن شده اند، به حال طبیعی بازمی گرداند.
یک گزارش جدید از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان می دهد که میزان سرطان پوستی ملانوما در آمریکایی های بین 15-44 سال کاهش یافته است.
ضایعات تناسلی مرتبط با کارسینوم سلول سنگفرشی و سایر تومورهای تناسلی بدخیم پوستی میان دریافت کنندگان پیوند عضو شایع است اما محققان می گویند آگاهی مردم از آن ها به طور جدی کم است.
واکسیناسیون پنوموکوک پاسخ آنتی بادی رضایت بخشی را در بیماران مبتلا به اسکلروز سیستمیک ایجاد می کند. اما بر طبق گزارشی جدید از سوئد، داروهای ضد روماتیسم اصلاح کننده بیماری مصنوعی ممکن است پاسخ واکسن پنوموکوک را در این افراد…
بر طبق یک بررسی بین المللی، بیشتر متخصصین عفونی که حداقل یکبار در هفته در مورد تجویز آنتی بیوتیک به همکاران خود مشاوره می دهند، در تعیین کوتاه ترین دوره درمان آنتی بیوتیک ممکن ناموفق هستند.
محققان می گویند به نظر می رسد استفاده از دوز کم داروی آنتی سایکوتیک تری فلوئوپرازین موضعی به طور موثری موجب درمان بیماری مورژلونز می شود.
شیوع ملانوما بدخیم در شش دهه اخیر افزایش یافته است. بیش از نیمی از سرطان های ملانوما توسط بیمار و یا خانواده آن ها شناسایی شده اند که با تشخیص بیماری در مراحل اولیه و بهبود 10 ساله چشمگیر در…
یک بررسی سیستماتیک نشان می دهد که بیماران و پزشکان اغلب در مورد نتایج نهایی زخم جراحی اختلاف نظر دارند.
بخش ایمن سازی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری و انجمن کودکان آمریکا برنامه زمانی ایمن سازی کودکان و نوجوانان در برابر بیماری هپاتیت بی، پاپیلوما ویروس انسانی، بیماری اوریون و آنفولانزا در سال 2018 را منتشر ساخت.
آب و هوای زمستان ممکن است پوست شما را به خصوص دست ها و صورت را خشک و خشن کند. چند مرحله سریع آسان و ارزان را دنبال کنید تا از ترک خوردن پوست جلوگیری کنید و درمان پوسته پوسته…
صفحه1 از8

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha