خانم هایی که مورد آزار قرار می گیرند مستعد برداشتن تخمدان ها می باشند این آزار ها شامل آزار جنسی، عاطفی ، کلامی و فیزیکی می باشد. برداشتن تخمدان با باروری ارتباط مستقیم دارد. برداشتن تخمدان ازجمله مشکلاتی را برای خانم ها بوجود می آورد مخصوصا خانم های که قبل از دوران یائسگی هستند شامل افزایش چربی ، اسم و بیماری قلبی

عوارض برداشتن تخمدان ها

خانم هایی که مورد آزار قرار گرفته اند مستعد انجام عمل غیر ضروری برداشت تخمدان ها هستند

بر اساس تحقیق جدیدی که انجام شده است، خانم هایی که مورد آزاد قرار می گیرند بیشتر در خطر برداشتن تخمدان قرار دارند.

دکتر Liliana Gazzuola-Rocca محقق علوم بهداشتی و روانپزشک مایوکلینیک، جایی که این بررسی در آن انجام گرفته است، عنوان کرد یافته های فعلی ما نشان می دهد که

 • آزارهای جنسی
 • عاطفی
 • فیزیکی

شرایطی هستند که خانم ها را مستعد آن می کند تا بیشتر به دنبال درمان علائم مختلف زنانه خود باشند (علائمی مانند درد شکمی یا خونریزی بیش از حد).

او در اخبار مایوکلینیک عنوان کرد این علائم جنیکولوژیک (زنانه) سبب می شود خانم ها و متخصصان زنان آن ها، گزینه برداشت ارگان های تناسلی (برداشتن تخمدان ها) را در سنین جوانی برگزینند، حتی زمانی که این ارگان ها کاملا نرمال می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برداشتن تخمدان به مطلب زیر مراجعه نمایید:

محققین 128 خانم زیر 46 سال را در مینه سوتا با خانم هایی مورد مقایسه قرار دادند که چنین جراحی هایی را انجام نداده بودند. تخمدان ها به دلایلی غیر از سرطان تخمدان و یا وجود ریسک ژنتیکی ایجاد سرطان برداشته شده بود.

این تحقیق نشان داد خانم هایی که

 • آزار جنسی
 • عاطفی
 • کلامی
 • فیزیکی

هر زمان از زندگی شان رنج برده اند 62 درصد بیشتر عمل برداشتن تخمدان ها را انجام داده بودند و این در مقایسه با آن هایی بود که آزاری را گزارش ندادند.

دکتر استفانی فابیون مسئول سلامت زنان مایو کلینیک عنوان کرد در واقع بین آزار خانم ها و مشکلات سیستم باروری ارتباطی وجود دارد. برخی تحقیقات نشان می دهد که ارتباطات روانی و فیزیولوژیک وجود دارد. چیزی که نگران کننده است این است که اگرچه این ارتباط وجود دارد، اما به نظر نمی رسد تجارب نامطلوب و آزار خانم ها بخشی از مکالمات بین پزشک-بیمار باشد که در تصمیم گیری های مربوط به برداشت تخمدان ها دخالت دارد.

محققان جراحان را به انجام جراحی پیشگیرانه برای خانم هایی که سرطان ندارند و یا تغییرات ژنی دخیل در سرطان را ندارند، تشویق نمی کنند.

عوارض برداشتن تخمدان

روکا متذکر شد برداشتن تخمدان ها در خانم هایی که در دوران قبل از یائسگی قرار دارند می تواند مشکلات زیادی را برای سلامت آن ها در پی داشته باشد. برخی از این مشکلات عبارت است از:

 • بیماری قلبی
 • افزایش چربی و لیپید در خون
 • آسم
 • بیماری انسداد ریوی و پوکی استخوان.

تاریخ انتشار: 1396/03/27
تهیه شده: دپارتمان تخصصی ترجمه دُروانا
برگرفته از: وبسایت http://www.Drugs.com
برچسب‌ها

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه