اخبار پزشکی زنان، زایمان و نازایی

یک مطالعه جدید گزارش می دهد که هرچه یک خانم فزرندان بیشتری داشته باشد، تعداد دندان های کمتری را در سال های بعدی زندگی خود خواهد داشت.
در یک مطالعه جدید که بر روی حدودا 1200 خانم انجام شد، دسترسی به خوراکی و آشامیدنی در طول زایمان ایمن به نظر آمد.
طبق تحقیقی جدید، خانم هایی که دوست و یا فامیلی داشته اند که در اثر سرطان سینه جان خود را از دست داده اند، می گویند احتمالا در صورت ابتلا به سرطان، اقدامات پیشگیرانه تهاجمی را انتخاب خواهند کرد.
یائسگی نارضایتی هایی را مانند اختلالات خواب در یائسگی به دنبال دارد. در حال حاضر، محققین معتقدند که گرگرفتگی و افسردگی یائسگی به شدت با مشکلات خواب مرتبط هستند.
طبق مطالعه ای جدید، در خانم هایی با سابقه خانوادگی سرطان سینه، خطر ابتلا به سرطان پستان حتی بعد از 65 سالگی بالا است. انجام آزمایش ماموگرافی را به تمام خانم های سالم بین سنین 65-74 سال توصیه می شود.
یک مطالعه جدید نشان می دهد که یک جهش ژنی که از پدر منتقل می شود با ابتلا زودرس به سرطان تخمدان در دختر و سرطان پروستات در پدر و پسر او در ارتباط است.
داشتن مراقبت های پیش از زایمان مناسب نه تنها به شما کمک می کند تا کودک سالم تری داشته داشته باشید بلکه شما می تواند خطر دیابت نوع دو، چاقی و بیماری قلبی را در سال های بعدی زندگی کودک…
طبق دستور العمل های منتشر شده از نیروی کار خدمات پیشگیرانه آمریکا، غربالگری سرطان تخمدان برای خانم هایی که نشانه ها و علائمی از بیماری ندارند توصیه نمی شود.
بر طبق گزارشی جدید از انجمن قلب آمریکا، درمان های خاص سرطان پستان ممکن است عوارض قلبی داشته باشد اما خانم ها می توانند با اقداماتی از خطرات آن بکاهند.
مطالعه ای در هلند نشان می دهد که خانم هایی که دچار پری اکلامپسی شدید در دوران بارداری شده اند، در سال های بعد از زایمان می توانند فشار خون بالا بعد از بارداری شناخته نشده داشته باشند.
یک مطالعه جدید نشان می دهد یائسگی ممکن است تحلیل فیزیکی را در خانم های مبتلا به بیماری آرتریت روماتوئید تسریع کند.
محققان از دانشگاه کارولینا شمالی می گویند کمبود کربوهیدرات در رژیم غذایی دوران بارداری، خطر داشتن کودکی با نقایص مادرزادی جدی را بالا می برد.
آیا رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند موفقیت در درمان ناباروری با لقاح مصنوعی را افزایش دهد؟ یک مطالعه جدید این احتمال را می دهد.
انجمن کودکان آمریکا بر انتخاب های سالم و مراقبت های بیشتر برای پیشگیری از ابتلا به عفونت در دوران بارداری تاکید می کند.
یک مطالعه جدید نشان می دهد ورزش منظم طول عمر را در نجات یافتگان از سرطان سینه افزایش می دهد.
صفحه1 از48

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha