بستن لوله های رحم و عوارض آن از مواردی است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت. بستن لوله های رحم در زنان روشی دائمی برای پیشگیری از بارداری می باشد. عمل بستن لوله های رحم در حین سزارین نیز انجام می شود.
جوانسازی واژن بدون جراحی مجموعه ای از روش های ترمیم واژن هستند که به کمک انرژی حرارتی انجام می گیرند و با رفع مشکلات ناشی از افزایش سن به بهبود ظاهر واژن کمک می کنند. در این مقاله با انواع آن ها و نحوه کارکرد شان آشنا می شویم.
جوانسازی واژن بدون جراحی انواع مختلفی داشته و مشکلات ناشی از جراحی همانند درد، زخم و عفونت را ندارد. این روش علاوه بر رفع خشکی و سستی واژن، برای درمان بی اختیاری استرسی ادرار نیز کاربرد دارد.
در این مقاله دکتر پیرایه فرزانه کاری جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون لیزر در جوانسازی واژن پاسخ می دهند.
در فایل صوتی زیر دکتر منصوره امیدی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به سوالاتی پیرامون جراحی لاپاراسکوپی پاسخ می دهند.
دکتر محمدرضا چادرباف جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در این مقاله به توضیحاتی پیرامون عمل جراحی در بیماری های زنان می پردازند.
دکتر ساره پوررستمی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در این مقاله به سوالاتی پیرامون جراحی لاپاراسکوپی پاسخ می گویند.
هیسترکتومی رباتیک نوعی روش کم تهاجمی برای برداشتن رحم، لوله های فالوپ و تخمدان ها می باشد که توسط متخصص جراح زنان انجام می گردد. فیبروم رحمی و آندومتریوز دو مورد از اندیکاسیون های هیسترکتومی رباتیک می باشد. احتمال عفونت بعد از هیسترکتومی رباتیک از عوارض هیسترکتومی رباتیک محسوب می شود.
صفحه1 از6

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.