جراحی کم تهاجمی مانند لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی از جمله روش هایی هستند که دوره ریکاوری کوتاهی دارند. در این مقاله مروری بر تعریف جراحی کم تهاجمی خواهیم داشت.
لاپاراسکوپی، جراحی لاپاراسکوپی با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون جراحی لاپاراسکوپی تشخیصی و جراحی لاپاراسکوپی درمانی تدوین شده است.
کورتاژ چیست؟ کورتاژ روشی برای برداشتن بافت از داخل رحم می باشد. در این مقاله مروری بر این روش خواهیم داشت.
هیسترکتومی، انواع هیسترکتومی با هدف افزایش آگاهی بیماران از انواع هیسترکتومی و تعریف برخی عوارض آن تنظیم شده است.
تزریق ژل به واژن یکی از روش های زیبایی بخش خارجی واژن می باشد. در این مقاله مروری بر تزریق ژل به واژن خواهیم داشت.
لاپاراسکوپی لگن روشی برای بررسی ارگان های لگنی می باشد. لاپاراسکوپی لگن همچنین برای درمان برخی بیماری ها نیز استفاده می شود. در این مقاله به لاپاراسکوپی لگن می پردازیم.
دستگاه جوانسازی واژن به فرم لیزر یا دستگاه CO2 فراکشنال آنجلا (Angela) و با هدف اصلاح واژن به جوانسازی واژن کمک می کند. در این مقاله مروری بر نحوه عملکرد دستگاه جوانسازی واژن خواهیم داشت.
بستن لوله های رحم و عوارض آن از مواردی است که در این مقاله بدان خواهیم پرداخت. بستن لوله های رحم در زنان روشی دائمی برای پیشگیری از بارداری می باشد. عمل بستن لوله های رحم در حین سزارین نیز انجام می شود.
صفحه1 از5

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.