سونوهیستروگرافی نوعی سونوگرافی تشخیصی می باشد. نحوه انجام سونوهیستروگرافی مبتنی بر تزریق سرم استریل داخل رحم می باشد. از مضرات سونوهیستروگرافی می توان به درد یا تغییر در ترشحات واژن اشاره کرد.
لیزر واژن، دستگاه فوتونا با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون لیزر واژن و مزایای استفاده از دستگاه فوتونا در لیزر واژن تدوین گردیده است.
لاپاراسکوپی نوعی روش جراحی کم تهاجمی می باشد که در حوزه زنان در مواردی مانند برداشتن رحم و بستن لوله های فالوپ و غیره استفاده می شود. انجام لاپاراسکوپی می تواند به منظور تشخیص برخی بیماری ها مخصوصا علل نازایی نیز به کار رود.
انواع هیسترکتومی. روش هیسترکتومی یک جراحی برای برداشت رحم در خانم ها است. یک خانم ممکن است به دلایل مختلفی کاندید انجام جراحی هیسترکتومی شود که شامل این موارد هستند: فیبروم های رحمی که موجب درد، خونریزی یا سایر مشکلات شده اند، پرولاپس رحم که به معنی جابه جا شده رحم از موصعیت نرمال خود در کانال واژن است، سرطان رحم، دهانه رحم یا تخمدان ها، اندومتریوز، خونریزی غیر طبیعی رحم، درد مزمن لگن و آدنومیوز. هیسترکتومی برای مشکلات غیر سرطانی معمولا تنها بعد از این که روش های درمانی دیگر موثر نبودند انجام می شود. در ادامه دکتر شهناز شایان فر متخصص زنان و زایمان به سوالاتی پیرامون انواع هیسترکتومی پاسخ می دهند.
لاپاراسکوپی رویکردی کم تهاجمی می باشد که جایگزین مناسبی برای روش های جراحی قدیمی است. در این مقاله به کاربرد لاپاراسکوپی در حوزه متخصصین زنان می پردازیم.
عمل لابیاپلاستی، زیبایی واژن با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون عمل لابیاپلاستی تدوین شده است.
مروری بر هیسترکتومی ابدومینال با هدف ارتقا دانش بیماران در مورد انجام هیسترکتومی ابدومینال، شرح انجام آن و عوارض بعد از هیسترکتومی ابدومینال تدوین گردیده است.
در مقاله پیش رو به شرح عمل هیسترکتومی واژینال، دلایل انجام هیسترکتومی واژینال و عوارض هیسترکتومی واژینال خواهیم پرداخت.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.