در مقاله پیش رو به شرح عمل هیسترکتومی واژینال، دلایل انجام هیسترکتومی واژینال و عوارض هیسترکتومی واژینال خواهیم پرداخت.
عمل زیبایی لابیاپلاستی نوعی روش برای زیبایی و جوانسازی واژن محسوب می شود و می تواند به تخفیف مشکلات ناشی از نواقص مادرزادی در این ناحیه نیز کمک کند. هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی کاهش اندازه لابیا مینورا می باشد علاوه بر این به کاهش عدم قرینگی نیز منجر می گردد. پس از انجام جراحی لابیاپلاستی باید حداقل به مدت یک هفته در منزل استراحت کنید. در طول این مدت ورم و درد کاهش خواهد یافت.
برداشتن تخمدان روشی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان تخمدان و سرطان سینه در افرادی می باشد که در خطر ابتلا به این بیماری ها قرار دارند. اصطلاح پزشکی برداشتن تخمدان اوفورکتومی می باشد. در مقاله پیش رو به عوارض اوفورکتومی در پیشگیری از سرطان تخمدان و سرطان سینه خواهیم پرداخت.
هیسترکتومی ابدومینال چیست؟ هیسترکتومی ابدومینال یکی از انواع هیسترکتومی می باشد. عمل جراحی هیسترکتومی ابدومینال شامل خارج سازی ارگان های داخل لگن از طریق برشی بر ناحیه زیر شکم می باشد. احتمال عفونت بعد از هیسترکتومی از عوارض هیسترکتومی ابدومینال محسوب می شود.
هیسترکتومی واژینال چیست؟ عمل هیسترکتومی واژینال به برداشتن ارگان های لگن از طریق واژن اشاره دارد. از عوارض هیسترکتومی واژینال می توان به عفونت و خونریزی واژینال اشاره کرد.
لیزر درمانی واژن یا اصطلاحا لیزر واژن روشی غیر دارویی است که در درمان آتروفی واژن مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر واژن برای درمان بی اختیاری ادراری خفیف، برای اطلاح PH طبیعی واژن و همچنین رفع علائمی مانند خارش و سوزش می باشد. معمولا برای لیزر واژن از دستگاه لیزر مونالیزا استفاده می شود.
واژینوپلاستی چیست؟ به جراحی که باعث محکم شدن ماهیچه های اطراف واژن می شود واژینوپلاستی می گویند، جراحی واژینوپلاستی به نوعی انجام می شود که در نهایت فرد احساس بهتری در روابط جنسی خواهد داشت. از جمله عوارض واژینوپلاستی احتمال بروز عفونت، خونریزی، اسکار و لخته های خونی می باشد.
معنی سیستوسل چیست؟ سیستوسل به پرولاپس دیواره قدامی واژن که متداول ترین فرم افتادگی ارگان لگن می باشد می گویند. چاقی، یبوست مزمن و سن از جمله فاکتور های خطر سیستوسل می باشد. عمل سیستوسل یکی از راههای درمانی این بیماری است و از جمله عوارض عمل سیستوسل عفونت و خونریزی می باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.