معمولا قرص بروموکریپتین برای جلوگیری از ترشح شیر تجویز می شود و باید در دوران قاعدگی نیز استفاده شود. قرص بروموکریپتین به طور مستقیم روی قاعدگی تاثیری ندارد ولی بطور غیر مستقیم باعث تنظیم قاعدگی نیز خواهد شد.
برای درمان سندرم پیش از قاعدگی روش های درمانی مختلفی وجود دارد، در صورتیکه علائم شدید بیماری وجود نداشته باشد ورزش های هوازی به بیمار توصیه می شود و در صورتیکه علائم در بیمار شدید باشد دارو هایی برای کنترل بیماری تجویز میگردد
پرسش و پاسخ اختصاصی سایت دروانا از دکتر مینا اکرمی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، در رابطه با افسردگی پیش از قاعدگی، خانم دکتر مینا اکرمی در این مطلب به این پرسش که آیا فلوکستین می تواند به افسردگی پیش از قاعدگی کمک کند پاسخ داده اند.
خیلی از خانم ها در روز های قبل از قاعدگی تغییرات فیزیکی و خلقی را تجربه می کنند. وقتی این علائم ماه به ماه تکرار می شود، روند نرمال زندگی خانم تحت تاثیر قرار می گیرد، این سندرم با عنوان PMS شناخته می شود.
اختلال پیش از قاعدگی ( "PreMenstrual Dysphoric Disorder "PMDD) شدید است و برخی اوقات میزان از کار افتادگی و ناتوانی در آن بیشتر از PMS است. هم PMS و هم PMDD علائم فیزیکی و روانی دارند، PMDD تغییرات خلقی شدید تری دارد که می تواند بر عملکرد روزمره و روابط فرد هم اثر بگذارد. در هر دو مورد، علائم بین 7 تا 10 روز قبل از پریود شدن آغاز می شود و تا چند روز نخست پریود ادامه دارد. هم PMDD و هم PMS می تواند منجر به تورم، تحریک پذیری پستان ها، ضعف و خستگی و تغییر در خواب و عادات خوردن شود. در PMDD،حداقل یکی از این علائم رفتاری وجود دارد: احساس ناراحتی و ناامیدی اضطراب و تنش بدخلقی شدید پرخاشگری و زودرنجی دلیل ایجاد PMDD مشخص نیست. اضطراب و افسردگی از علائم رایج PMS و PMDD است، بنابراین این احتمال وجود دارد که تغییرات هورمونی که منجر…
قاعدگی به خونریزی ماهانه یک خانم اشاره دارد. وقتی که دچار قاعدگی می شوید، پوشش داخلی رحم می ریزد. جریان خون از طریق سرویکس یا دهانه رحم عبور کرده و از طریق واژن از بدن خارج می شود. اغلب دوره قاعدگی یا چرخه قاعدگی بین 3 تا 5 روز طول می کشد.
انتخاب درمان های دارویی که سروتونین را هدف گیری می کنند و همچنین انواع مختلف درمان های هورمونی بیشتر زنان، هر ماه چند روز قبل از شروع قاعدگی علائم روانی و فیزیکی را تجربه می کنند. حدود 5% زنان در سنین باروری علائم پیش از قاعدگی را تجربه می کنند که آنقدر شدید است که می تواند منجر به افسردگی های قابل توجه شده و در عملکرد روزمره آن ها تداخل به وجود آورد. در کتاب Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (راهنما ی آماری و تشخیصی اختلالات روحیDSM-IV ) ویرایش چهارم، معیارهایی برای تشخیص اختلال پیش از قاعدگی یا PMDD معرفی شده است. 18 تا 35% زنان از علائمی رنج می برند که شدت آن کمتر است اما این علائم نیز دردسر ورنج های خاص خودش را دارد. اگر چه برخی اوقات این موضوع بی اهمیت شمرده می شود، اما PMDD می تواند بر زندگی و روابط یک…

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha