در این مقاله راه های تشخیص و درمان رفلاکس معده در نوزادان را مطالعه می کنیم.
عوامل گوناگونی موجب اسهال مزمن در کودکان می شوند که برخی از آن ها را در ادامه مطالعه می کنیم.
رفلاکس معده در نوزاد بالا آوردن بخشی از چیزی است که نوزاد بلعیده است و با استفراغ متفاوت است. حال می خواهیم علائم، علت، تشخیص و درمان رفلاکس معده در اطفال را بررسی کنیم.
گاستروانتریت در کودکان یک بیماری عفونی در سیستم گوارشی است که تحت تاثیر باکتری، ویروس یا انگل ایجاد می شود.
سلیاک در کودکان بیماری التهابی در پوشش روده کوچک است که جذب مواد غذایی و در نتیجه رشد آن ها را با مشکل رو به رو می کند. در ادامه به بررسی بیماری سلیاک در کودکان می پردازیم.
زخم گوارشی در کودکان بسیار نادر است و اغلب در اثر عفونت هلیکوباکتر پیلوری یا مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ایجاد می شود. زخم گوارشی در کودکان ممکن است در معده یا ابتدای روده کوچک ایجاد شود.
آندوسکوپی در کودکان یک روش تشخیصی درمانی است که برای تشخیص برخی مشکلات گوارشی و نمونه برداری از بافت دستگاه گوارش فوقانی در کودکان انجام می گیرد.
کولیک در نوزادان وضعیتی است که موجب ناراحتی نوزاد و گریه بیش از حد نرمال او می شود. کولیک روده در نوزادان وضعیت موقتی است که در بیشتر موارد بعد از 3-4 ماهگی برطرف می شود. در ادامه به برخی سوالات رایج در مورد کولیک در نوزادان پاسخ می دهیم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه