کار نکردن شکم کودک یا یبوست چندان شایع نمی باشد. درمان یبوست نوزاد یا کودک با ایجاد برخی تغییرات در رژیم غذایی او برطرف می شود. بنابراین درمان خانگی یبوست نوزادان با مصرف برخی آبمیوه ها مانند آب سیب یا اسفاده از پوره آلو میسر می گردد.
بروز اسهال در نوزادان شایع است. چگونگی تشخیص اسهال در نوزادان برای والدین می تواند بر اساس تعداد پوشک های خیس شده در بازه های زمانی کوتاه تعریف شود. اسهال در کودکان می تواند دلایل متعددی اعم از عفونت تا وجود برخی بیماری های مزمن داشته باشد.
ریفلاکس نوزادی یا پنیرک نوزاد بعد از تغذیه با شیر با استفراغ کردن متفاوت است و تا قبل از دوازده ماهگی از بین می رود. وجود اضافه وزن مناسب در نوزاد نشان می دهد جای نگرانی برای اینگونه ریفلاکس ها وجود نخواهد داشت. صاف نگه داشتن نوزاد در هنگام خوردن، آروغ زدن نوزاد، جلوگیری از خوردن بیش از حد، به پست خاوباندان او و تغییراتی در رژیم غذایی مادر به کاهش پنیرک نوزادان کمک می کنند.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha