مسمومیت غذایی در کودکان از جمله بیماری های عفونی شایعی است که عموما از طریق آب و غذای آلوده به باکتری ها و برخی ویروس ها ایجاد می شود. در ادامه با برخی از انواع مسمومیت غذایی در کودکان بیشتر آشنا می شویم.
خوشبختانه درد شکم در کودکان معمولا مشکل جدی نیست. اما در برخی موارد درد شکم در کودکان ممکن است در اثر یک بیماری یا ناراحتی گوارشی ایجاد شود. در زیر به برخی از شایع ترین علل درد شکم در کودکان اشاره می کنیم.
استفراغ در کودکان به دلایل متعددی بروز می کند. در بیشتر مواقع استفراغ کودکان خطرناک نیست. در ادامه با علل استفراغ کودکان و راهکارهایی برای پیشگیری از آن آشنا می شویم.
گاز روده در کودکان امری طبیعی است که در واقع بخشی از یک روند طبیعی در مسیر سیستم گوارشی محسوب می شود. در ادامه با علت گاز روده در کودکان و راهکارهایی برای درمان آن آشنا می شویم.
اگر کودک شما بیشتر اوقات از مشکلات معده خود شکایت داشته باشد، او ممکن است به یک اختلال گوارشی مبتلا باشد. تشخیص علت علائم گوارشی، راهکارهایی را برای راحتی بیشتر کودک ارائه می دهد. در مقاله زیر به بررسی برخی اختلالات گوارشی در کودکان که شایع و شدید هستند، می پردازیم.
برای تشخیص یبوست در نوزاد، شما باید عادات روده نوزاد خود را بشناسید. بعد از مدتی شما با عادت روده منحصر به نوزاد خود آشنا می شوید. خوردن غذای جامد، شیر خشک، وجود بیماری زمینه ای و دهیدراتاسیون از جمله علل یبوست در نوزادان هستند. در ادامه با این علل و راه های درمان یبوست در نوزادان بیشتر آشنا می شویم.
اسهال راهی است که بدن برای دفع میکروب ها انتخاب می کند و در بیشتر موارد این حالت چند روز تا چند هفته به طول می انجامد. عفونت، برخی داروها، مسمومیت غذایی و سایر بیماری های گوارشی از جمله علل اسهال در کودکان هستند. در زیر به بررسی علت و درمان اسهال در کودکان می پردازیم.
یبوست در نوزادان یا کار نکردن شکم نوزادان چندان شایع نمی باشد. درمان یبوست نوزادان یا کودکان با ایجاد برخی تغییرات در رژیم غذایی او برطرف می شود. بنابراین درمان خانگی یبوست در نوزادان با مصرف برخی آبمیوه ها مانند آب سیب یا استفاده از پوره آلو میسر می گردد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.