سلیاک در کودکان بیماری التهابی در پوشش روده کوچک است که جذب مواد غذایی و در نتیجه رشد آن ها را با مشکل رو به رو می کند. در ادامه به بررسی بیماری سلیاک در کودکان می پردازیم.
زخم گوارشی در کودکان بسیار نادر است و اغلب در اثر عفونت هلیکوباکتر پیلوری یا مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ایجاد می شود. زخم گوارشی در کودکان ممکن است در معده یا ابتدای روده کوچک ایجاد شود.
آندوسکوپی در کودکان یک روش تشخیصی درمانی است که برای تشخیص برخی مشکلات گوارشی و نمونه برداری از بافت دستگاه گوارش فوقانی در کودکان انجام می گیرد.
کولیک در نوزادان وضعیتی است که موجب ناراحتی نوزاد و گریه بیش از حد نرمال او می شود. کولیک روده در نوزادان وضعیت موقتی است که در بیشتر موارد بعد از 3-4 ماهگی برطرف می شود. در ادامه به برخی سوالات رایج در مورد کولیک در نوزادان پاسخ می دهیم.
سوء هاضمه در کودکان اغلب به دنبال مصرف مقدار زیادی غذا، خوردن غذا با سرعت زیاد یا مصرف مواد خوراکی که با شرایط آن ها سازگار نیستند، ایجاد می شود. علائم سوء هاضمه در کودکان شامل سوزش سردل، تهوع و نفخ می باشد. در این مقاله علائم سوء هاضمه در کودکان و راه های پیشگیری از آن بررسی می شود.
مسمومیت غذایی در کودکان از جمله بیماری های عفونی شایعی است که عموما از طریق آب و غذای آلوده به باکتری ها و برخی ویروس ها ایجاد می شود. در ادامه با برخی از انواع مسمومیت غذایی در کودکان بیشتر آشنا می شویم.
خوشبختانه درد شکم در کودکان معمولا مشکل جدی نیست. اما در برخی موارد درد شکم در کودکان ممکن است در اثر یک بیماری یا ناراحتی گوارشی ایجاد شود. در زیر به برخی از شایع ترین علل درد شکم در کودکان اشاره می کنیم.
استفراغ در کودکان به دلایل متعددی بروز می کند. در بیشتر مواقع استفراغ کودکان خطرناک نیست. در ادامه با علل استفراغ کودکان و راهکارهایی برای پیشگیری از آن آشنا می شویم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.