آندوسکوپی در کودکان یک روش تشخیصی درمانی است که برای تشخیص برخی مشکلات گوارشی و نمونه برداری از بافت دستگاه گوارش فوقانی در کودکان انجام می گیرد.
کولیک در نوزادان وضعیتی است که موجب ناراحتی نوزاد و گریه بیش از حد نرمال او می شود. کولیک روده در نوزادان وضعیت موقتی است که در بیشتر موارد بعد از 3-4 ماهگی برطرف می شود. در ادامه به برخی سوالات رایج در مورد کولیک در نوزادان پاسخ می دهیم.
سوء هاضمه در کودکان اغلب به دنبال مصرف مقدار زیادی غذا، خوردن غذا با سرعت زیاد یا مصرف مواد خوراکی که با شرایط آن ها سازگار نیستند، ایجاد می شود. علائم سوء هاضمه در کودکان شامل سوزش سردل، تهوع و نفخ می باشد. در این مقاله علائم سوء هاضمه در کودکان و راه های پیشگیری از آن بررسی می شود.
مسمومیت غذایی در کودکان از جمله بیماری های عفونی شایعی است که عموما از طریق آب و غذای آلوده به باکتری ها و برخی ویروس ها ایجاد می شود. در ادامه با برخی از انواع مسمومیت غذایی در کودکان بیشتر آشنا می شویم.
خوشبختانه درد شکم در کودکان معمولا مشکل جدی نیست. اما در برخی موارد درد شکم در کودکان ممکن است در اثر یک بیماری یا ناراحتی گوارشی ایجاد شود. در زیر به برخی از شایع ترین علل درد شکم در کودکان اشاره می کنیم.
استفراغ در کودکان به دلایل متعددی بروز می کند. در بیشتر مواقع استفراغ کودکان خطرناک نیست. در ادامه با علل استفراغ کودکان و راهکارهایی برای پیشگیری از آن آشنا می شویم.
گاز روده در کودکان امری طبیعی است که در واقع بخشی از یک روند طبیعی در مسیر سیستم گوارشی محسوب می شود. در ادامه با علت گاز روده در کودکان و راهکارهایی برای درمان آن آشنا می شویم.
اگر کودک شما بیشتر اوقات از مشکلات معده خود شکایت داشته باشد، او ممکن است به یک اختلال گوارشی مبتلا باشد. تشخیص علت علائم گوارشی، راهکارهایی را برای راحتی بیشتر کودک ارائه می دهد. در مقاله زیر به بررسی برخی اختلالات گوارشی در کودکان که شایع و شدید هستند، می پردازیم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.