اختلال بیش فعالی در کودکان اختلالی است که اغلب در کودکان بین 2-4 سال بروز می کند اما امکان ادامه آن تا سنین نواجوانی و حتی بزرگسالی وجود دارد. در ادامه با علائم اختلال بیش فعالی در کودکان آشنا می شویم.
این مقاله ابتدا به بررسی شایع ترین مشکلات رفتاری کودکان، مانند خجالت زدگی و رعایت آداب اجتماعی در خردسالی، می پردازد. همچنین در قدم های دیگر، نحوه برخورد با بدخلقی کودکان و روش مطلوب حل مسائل مربوط به آنان به صورت خلاصه بازگو می شود.
نمودار رشد کودکان نموداری است که براساس آن سرعت و روند رشد کودک براساس سن و جنسیت او مورد ارزیابی و مقایسه قرار می گیرد. نمودار رشد کودکان معیار استانداردی است که برای سنجش رشد و تکامل طبیعی کودک به کار گرفته می شود.
علائم اوتیسم در کودکان چیست؟ در این مقاله قصد داریم علائم اوتیسم در کودکان را مطالعه کنیم.
اختلالات یادگیری در کودکان مجموعه ای از ناتوانی ها هستند که مهارت خواندن، نوشتن، تکلم و ... را در کودکان تحت تاثیر قرار می دهند. تشخیص اختلالات یادگیری در کودکان دشوار است و به بررسی برخی علائم در او و انجام تست هایی توسط متخصص اطفال نیاز دارد. در این مقاله علت اختلالات یادگیری در کودکان، علائم و انواع اختلالات یادگیری در کودکان بررسی می شوند.
رشد فیزیکی نوزاد از جمله انواع رشد نوزاد در جنبه های گوناگون است. رشد فیزیکی نوزاد در هر یک از ماه های قبل از یک سالگی مشخصات خاص خود را دارد که در این مقاله با رشد فیزیکی نوزاد در 12 ماه اول زندگی او آشنا می شویم.
رشد نوزاد تا سه ماهگی مرحله ای از رشد نوزاد است که در آن تغییرات زیادی رخ می دهد. رشد نوزاد از بدو تولد آغاز می شود. در ادامه با برخی از نقاط عطف رشد نوزاد از تولد تا سه ماهگی و مطالبی در مورد مواقعی که رشد نوزاد غیر طبیعی است آشنا می شوید.
ماساژ کودک راهی برای کمک به رشد و پروش کودک و وقت گذراندن با او است. ماساژ کودک بلافاصله بعد از غذا خوردن ممکن است موجب استفراغ کودک شود بنابراین حداقل 45 دقیقه بعد از غذا خوردن برای ماساژ کودک اقدام کنید. همچنین برای ماساژ کودک توجه خاصی به حالت و وضعیت کودک داشته باشید. برای ماساژ کودک با روغن بهتر است ار روغن خوراکی و بدون بو استفاده کنید.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.