ماساژ کودک راهی برای کمک به رشد و پروش کودک و وقت گذراندن با او است. ماساژ کودک بلافاصله بعد از غذا خوردن ممکن است موجب استفراغ کودک شود بنابراین حداقل 45 دقیقه بعد از غذا خوردن برای ماساژ کودک اقدام کنید. همچنین برای ماساژ کودک توجه خاصی به حالت و وضعیت کودک داشته باشید. برای ماساژ کودک با روغن بهتر است ار روغن خوراکی و بدون بو استفاده کنید.
نقاط عطف در رشد نوزاد چهار ماهه تا شش ماهه شامل غلت خوردن، به هم زدن دست ها و ایجاد آواهایی شبیه به حرف زدن می باشد. در این مرحله از رشد نوزاد در ماه چهارم تا ششم با انجام برخی اقدامات ساده می توانید به رشد نوزاد تا شش ماهگی کمک کنید.
نقاط عطف در رشد کودکان 10 ماهه تا 12 ماهه شامل تقویت مهارت های حرکتی و هماهنگی چشم و دست در کودکان می باشد. در این دوران می توانید با اقداماتی مانند ایجاد محیطی امن به منظور تقویت احساس کنجکاوی کودک همچنین کتاب خواندن برای کودکان روند رشد را تقویت سازید.
آنالیز حرکتی کودک نوعی تست است که در آن به چگونگی حرکت کودک، فعالیت ماهیچه ها و نیروهایی که کودک از آن برای راه رفتن استفاده می کند توجه می گردد. هدف تست آنالیز حرکتی شناسایی ماهیچه ها و مفاصلی است که به درستی عمل نمی کند. نتایج به دست آمده از آنالیز حرکتی کودک به انتخاب رویکرد درمانی می انجامد.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.