تب ویروسی نوعی تب عفونی است که در اثر آلودگی به ویروس ها عارض می شود. در این مقاله می خواهیم به مطالعه علائم، علل، تشخیص و درمان تب ویروسی بپردازیم.
درمان آنفلوآنزا در مواردی با استفاده از داروهای ضدویروس انجام می شود. در این مقاله مروری بر درمان آنفلوآنزا خواهیم داشت.
تشخیص هپاتیت ب و مانتیور روند درمان با استفاده از آزمایشات مختلفی انجام می شود. در این مقاله مروری بر تشخیص هپاتیت ب خواهیم داشت.
درمان هپاتیت ب مبتنی بر دریافت داروی های ضد ویروس می باشد. در این مقاله روند درمان هپاتیت ب را مرور می کنیم.
پیشگیری از هپاتیت آ با استفاده از واکسن و دریافت ایمونوگلوبولین تزریقی انجام می شود. در این مقاله مروری بر پیشگیری از هپاتیت آ خواهیم داشت.
واکسن هپایتیت آ و بی، اهمیت دریافت آن ها و موارد مصرف واکسن هپاتیت آ و بی را در این مقاله مرور می کنیم.
مننژیت ویروسی نوعی از بیماری مننژیت است که ویروس ها عامل بروز آن هستند. این بیماری عفونی موجب التهاب بافت اطراف مغز و نخاع می شود. در ادامه به بررسی علت، علائم و درمان مننژیت ویروسی می پردازیم.
بیماری آنفلوانزای مرغی یک بیماری ویروسی است که اغلب پرندگان را درگیر می کند. در صورت تماس انسان با پرنده بیمار امکان انتقال بیماری وجود دارد. این بیماری در میان کودکان و نوجوانان شیوع بیشتری دارد. آنفلوانزا پرندگان ممکن است با علائمی شبیه به سرماخوردگی ظاهر شود. در ادامه با علائم آنفلوانزای پرندگان، درمان آن و آنفلوانزا در بارداری آشنا می شویم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.