نوروپاتی دیابتی به آسیب عصبی ناشی از دیابت اشاره دارد. در این مقاله به بررسی انواع نوروپاتی دیابتی می پردازیم.
معیارهای تشخیص دیابت چیست؟ در این مقاله قصد داریم معیارهای تشخیص دیابت را با هم مرور کنیم.
دیابت نوع یک نوعی از بیماری مزمن دیابت است که در آن سیستم ایمنی با تخریب سلول های تولید کننده انسولین موجب عدم تولید یا تولید مقدار کم انسولین در بدن شده است.
غربالگری دیابت نوع دو شامل تست هایی است که به منظور تایید تشخیص دیابت نوع دو عموما در افرادی که بیماری در آن ها تشخیص داده نشده انجام می گیرند. در این مقاله می خواهیم برخی از تست های غربالگری دیابت نوع دو را بررسی کنیم.
دیابت بارداری بعد زایمان برطرف می شود. اما در مورد دیابت بارداری بعد زایمان باید به نکاتی توجه داشته باشیم. در این مقاله به دیابت بارداری بعد زایمان می پردازیم.
هایپرگلایسمی همان بالا رفتن سطح قند خون است که اغلب در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک و دو رخ می دهد. هایپرگلایسمی با علائمی همراه است و عدم درمان آن عواقب جدی را به دنبال دارد.
درمان دیابت بارداری در برخی موارد مبتنی بر مصرف انسولین خواهد بود. در این مقاله به نکاتی پیرامون درمان دیابت بارداری با انسولین می پردازیم.
انسولین درمانی شدید یک روش برای درمان دیابت با کنترل قوی بر روی سطح قند خون است. در ادامه با نکاتی پیرامون این روش برای درمان دیابت آشنا می شویم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.