دیابت بارداری بعد زایمان برطرف می شود. اما در مورد دیابت بارداری بعد زایمان باید به نکاتی توجه داشته باشیم. در این مقاله به دیابت بارداری بعد زایمان می پردازیم.
هایپرگلایسمی همان بالا رفتن سطح قند خون است که اغلب در بیماران مبتلا به دیابت نوع یک و دو رخ می دهد. هایپرگلایسمی با علائمی همراه است و عدم درمان آن عواقب جدی را به دنبال دارد.
درمان دیابت بارداری در برخی موارد مبتنی بر مصرف انسولین خواهد بود. در این مقاله به نکاتی پیرامون درمان دیابت بارداری با انسولین می پردازیم.
انسولین درمانی شدید یک روش برای درمان دیابت با کنترل قوی بر روی سطح قند خون است. در ادامه با نکاتی پیرامون این روش برای درمان دیابت آشنا می شویم.
علائم دیابت به صورت های مختلف ظاهر می شود و در مواردی ممکن است در مراحل اولیه بیماری ظاهر نشده با بروز عوارض دیابت فرد متوجه وجود دیابت گردد. در این مقاله لیستی از علائم دیابت ارائه می شود.
مروری بر کنترل دیابت در بارداری با هدف ارتقا دانش بیماران در زمینه کنترل دیابت در بارداری تنظیم گردیده است.
عواقب دیابت اندام ها و نواحی مختلفی از بدن را درگیر می کنند که تشخیص به موقع و پیشگیری از آن ها بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله برخی از عواقب دیابت و پیشگیری از آن ها بررسی می شود. سایر عواقب دیابت در مقالات بعدی مورد بررسی قرار می گیرند.
هیپوگلیسمی دیابتی عوارض خطرناکی را به دنبال خواهد داشت. عناوینی مانند علائم هیپوگلیسمی دیابتی، علت هیپوگلایسمی دیابتی و درمان هیپوگلیسمی دیابتی را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.