دیورتیکولیت چیست؟ علایم دیورتیکولیت چیست؟ عوارض دیورتیکولیت کدام است؟ تشخیص دیورتیکولیت چگونه انجام می شود؟ چه گزینه هایی برای درمان دارویی دیورتیکولیت وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله پیش رو را دنبال کنید.
یبوست چیست؟ در مقاله پیش رو به علایم یبوست، علل یبوست، اثرات یبوست بر بدن، درمان یبوست و درمان خانگی یبوست خواهیم پرداخت.
در مقاله پیش رو به تعریف اسهال، انواع اسهال، علل اسهال، اسهال بزرگسالان، اسهال کودکان، علت اسهال طولانی مدت، اسهال ویروسی و غذای مناسب برای اسهال بزرگسالان خواهیم پرداخت.
آیا بیماری کرون خطرناک است؟ بیماری کرون همان بیماری التهابی روده است که عوارض شدیدی را برای بیمار به همراه دارد. راههای تشخیص بیماری کرون مختلف است. در پاسخ به این پرسش که آیا بیماری کرون درمان دارد باید عنوان کرد درمان قطعی بیماری کرون مشخص نیست.
سندرم روده تحریک پذیر علائمی مانند کرامپ، درد شکمی، نفخ، دفع گاز و اسهال یا یبوست را به همراه دارد. درمان قطعی سندرم روده تحریک پذیر مشخص نیست اما گزینه هایی برای درمان دارویی سندرم روده تحریک پذیر و درمان گیاهی سندرم روده تحریک پذیر وجود دارد. مواد غذایی مفید برای سندرم روده تحریک پذیر مبتنی بر ترکیبات حاوی فیبر می باشد.
هموروئید ها یا بواسیر ها سیاهرگ های متورم در مقعد و انتهای رکتوم هستند. در مورد علت هموروئید باید گفت هموروئید ممکن است در اثر زور زدن هنگام اجابت مزاج یا افزایش فشار بر روی ورید ها در دوران بارداری ایجاد شود. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری هموروئید، به کمک درمان های خانگی و تغییراتی در شیوه زندگی علائم هموروئید را در خود برطرف می کنند. در ادامه به بررسی علائم، علت، فاکتورهای خطر و عوارض هموروئید و روشهای تشخیص و درمان هموروئید می پردازیم.
اغلب سرطان کولون به صورت توده های سلولی غیر سرطانی (خوش خیم) و کوچک به نام پولیپ آدنوماتوس ظاهر می شود. در طول زمان برخی از پولیوپ های آدنوماتوس می توانند به سرطان کولون تبدیل شوند. علائم سرطان کولون ممکن است بسته به اندازه و موقعیت سرطان در روده بزرگ شما متفاوت ظاهر شوند. سرطان کولون زمانی اتفاق می افتد سلول های سالم در کولون دچار اختلالاتی را در ساختار ژنتیکی خود می شوند. پزشکان متخصص گوارش انجام تست های غربالگری را به افراد سالم بدون نشانه و علامت سرطان کولون به منظور تشخیص سرطان کولون در مراحل اولیه توصیه…

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه