مزوتراپی مو از جمله روش های زیبایی بدون نیاز به جراحی است که برای درمان ریزش مو و طاسی در مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله با روش انجام و محلول های مورد استفاده در مزوتراپی مو آشنا می شویم.
درمان آلوپسی آره تا بسته به شدت آن ممکن است به صورت موضعی، خوراکی یا تزریقی انجام گیرد. در این مقاله با روش های مختلف درمان آلوپسی آره تا آشنا می شویم.
آلوپسی آرتا نوعی از ریزش مو است که افراد در سنین مختلف را درگیر می کند. این مقاله به علت و راه های درمان آلوپسی آرتا می پردازد.
در یک زمان مشخص، در حدود 90 درصد از موهای روی سر یک فرد در حال رشد هستند و تنها 10 درصد آن ها در فاز استراحت قرار دارند. با اینکه ریزش مو مشکل شایعی در میان آقایان است، خانم ها نیز دچار ریزش مو و یا نازک شدن تار موها می گردند. ریزش مو در زنان ممکن است تحت تاثیر شرایط و عوامل مختلف ایجاد شود.
ریزش مو از جمله مشکلات شایع در زنان و مردان است. در ریزش مو، تعداد موهایی که در فاز ریزش قرار دارند بیش از تعداد موهایی است که در فاز رشد قرار گرفته اند. ریزش مو یا آلوپسی آندروژنیک از جمله رایج ترین انواع ریزش مو است که تحت تاثیر آندروژن ها (هورمون های مرتبط با تستوسترون) ایجاد می شود. در این مقاله علت و درمان ریزش مو آندروژنیک در زنان و مردان را مورد بررسی قرار می دهیم.
لبنیات، سبزیجات، میوه ها، غذاهای دریایی، انواع گوشت ها، تخم مرغ و برخی از ادویه ها از جمله خوراکی های مهم و موثر در داشتن موهای سالم هستند. در این مقاله به توضیح بیشتر نقش آن ها در رشد، ریزش، شکنندگی و درخشندگی مو می پردازیم.
یکی از مهم ترین چیزهایی که می تواند به شما در حفظ وضعیت مناسب موهایتان کمک کند تغذیه مو به طور مناسب است. اگر نگران وضعیت موهای خود هستند و می خواهید تغییر چشمگیری در آن ایجاد کنید، در مورد علل احتمالی آن مانند استرس، کمبود تغذیه ای، کم کاری تیروئید و یا عدم تعادل هورمونی با پزشک مشورت کنید.
خانم ها و آقایان ریزش مو را به عنوان عارضه جانبی که بعد از تشخیص سرطان در آن ها بیش از همه برایشان نگران کننده است، معرفی می کنند. ریزش مو در شیمی درمانی معمولا دو تا چهار هفته بعد از آغاز شیمی درمانی، اتفاق می افتد. هیچ درمانی که عدم ریزش موهای شما در طول درمان سرطان با شیمی درمانی و بعد از آن را تضمین کند، وجود ندارد. صحبت با تیم مراقبتی سرطان خود در مورد نگرانی ها و آمادگی برای ریزش مو احتمالی، ممکن است به شما در مقابله با این عارضه جانبی طاقت فرسا کمک کند.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.