تعریف آلوپسی آره‌آتا آلوپسی آره‌آتا یک اختلال پوستی شایع با منشأ خودایمنی است که سبب ریزش موی non-scarring به صورت منطقه‌ای می شود. این اختلال در اسکالپ و دیگر نواحی بدن که پوشیده از مو باشند اتفاق می افتد. نرخ ابتلا به آلوپسی آره‌آتا حدود 2 درصد جمعیت عمومی است و ریسک ابتلا به این بیماری در طول عمر، 7/1 درصد است. امکان ابتلا به این اختلال در هر دو جنس و در تمامی نژادها و رده های سنی وجود دارد. درمان آلوپسی آره‌آتا تاکنون روش درمانی پذیرفته ای شده ای برای درمان آلوپسی آره‌آتا ارائه نشده است. به علاوه، هیچ یک از روش های درمانی موجود، تضمینی برای عدم عود مجدد این اختلال ایجاد نمی کنند. به طور کلی، میزان موفقیت روش های موجود در درمان آلوپسی آره‌آتا از 23 تا 75 درصد ارزیابی شده است. پرکاربردترین این روش ها عبارتند از: ایمونوتراپی موضعی استفاده از کورتیکواستروئیدهای موضعی و…
ریزش مو اثرات نامطلوبی بر اعتماد به نفس افراد و کیفیت زندگی فردی و اجتماعی آنان دارد. این مسأله حتی در مواری منجر به اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی می شود. داروهای ریزش مو تنها داروهای تأیید شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای کاهش ریزش مو ماینوکسیدیل و فیناستراید هستند. با این وجود، تلاش برای یافتن درمان های جایگزین با اثربخشی بالاتر هم چنان ادامه دارد. تاثیر گیاه نخل اره ای در کاهش ریزش مو نخل اره ای یا Saw palmetto با نام علمی Serenoa repens یکی از انواع نخل های کوتاه است که در مناطق نیمه گرمسیری جنوب شرقی آمریکا می‌روید و به ویژه در فلوریدا به فراوانی یافت می شود. عصاره‌ای که از میوه این گیاه تهیه می شود، به دلیل اثرات آنتی آندروژنیک شناخته شده‌اش، در درمان هایپرپلازی خوش خیم پروستات مورد استفاده قرار می گیرد. در منابع طب کهن مصری، قدمت…
الگوی طاسی زنانه نوعی ریزش مو هورمونی در زنان است که در این مقاله با روش های درمان آن آشنا می شویم.
پوسته های شوره سر در واقع سلول های مرده پوستی هستند از پوست سر جدا می شوند. داشتن شوره سر بدین معنی نیست که شما موهای تمیزی ندارید. شوره سر ممکن است در اثر یک عامل قارچی ایجاد شود. تولید بیش از حد سبوم نیز ممکن است علت شوره سر باشد. اگر برای چندین هفته از شامپو ضد شوره استفاده می کنید اما همچنان به شوره سر دچار هستید، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.
دکتر اسدالله کیانی متخصص پوست، مو و زیبایی به سوالاتی پیرامون کاشت مو در مردان پاسخ داده و توضیحاتی عنوان داشته اند.
ریزش مو زنانه ممکن است تحت تاثیر عوامل متعدد ایجاد شود. در این مقاله راه هایی را برای درمان ریزش مو زنانه بررسی می کنیم.
مزوتراپی مو از جمله روش های زیبایی بدون نیاز به جراحی است که برای درمان ریزش مو و طاسی در مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله با روش انجام و محلول های مورد استفاده در مزوتراپی مو آشنا می شویم.
درمان آلوپسی آره تا بسته به شدت آن ممکن است به صورت موضعی، خوراکی یا تزریقی انجام گیرد. در این مقاله با روش های مختلف درمان آلوپسی آره تا آشنا می شویم.
صفحه1 از3

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه