نفریت لوپوسی نوعی بیماری کلیوی ناشی از اختلال خودایمنی لوپوس است که در این مقاله روش های تشخیص و درمان آن را مورد مطالعه قرار می دهیم.
در وضعیت تک کلیه ای، فرد تنها یک کلیه فعال دارد. این افراد باید به طور مرتب تست هایی را انجام دهند که در ادامه مهم ترین آن ها بررسی می شود.
تشخیص بیماری مزمن کلیوی تنها به کمک آزمایش های خون و ادرار انجام می گیرد و در بیشتر موارد علائم نقشی در تشخیص این بیماری ندارند.
بیماری مزمن کلیه به تدریج و در چند مرحله روی می دهد. در این مقاله مروری بر مراحل بیماری مزمن کلیه و علائم آن در هر مرحله خواهیم داشت.
آنالیز ادرار یک تست آزمایشگاهی است که برای بررسی ظاهر، رنگ و مواد موجود در ترکیب ادرار انجام می گیرد. در ادامه نکات بیشتری را پیرامون تست آنالیز ادرار بررسی می کنیم.
بیماری مزمن کلیوی است که در اثر آسیب وارده بر کلیه ها در طول زمان ایجاد می شود و خود می تواند فاکتور خطری برای بیماری های دیگر مانند سکته مغزی، فشار خون بالا و بیماری قلبی باشد.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه