در مقاله پیش رو به انواع اختلالات قاعدگی و درمان اختلالات قاعدگی می پردازیم. از شایع ترین انواع اختلالات قاعدگی می توان به آمنوره یا دیسمنوره اشاره کرد. درمان اختلالات قاعدگی به فاکتورهای متعددی وابسته است که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.
منوراژی و درمان آن از مواردی است که در حوزه متخصصین زنان قرار دارد. در مقاله پیش رو به مواردی مانند علایم منوراژی، عوارض منوراژی، درمان دارویی منوراژی و جراحی در درمان منوراژی می پردازیم.
نمودار سیکل قاعدگی چگونه محاسبه می شود؟ محاسبه نمودار سیکل قاعدگی چه مزیت هایی به دنبال دارد؟ تغییرات هورمونی در نمودار سیکل قاعدگی چگونه است؟ علت اختلال در نظم نمودار سیکل قاعدگی چیست؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله پیش رو را دنبال کنید.
علت درد پریود به تولید پروستاگلاندین در آندومتر رحم مربوط می باشد. استفاده از دارو های ضد بارداری ترکیبی و NSAID ها در کاهش درد پریود موثر است. اقداماتی مانند ورزش، ترک سیگار و استفاده از گرما نیز در کاهش درد پریود نقش دارد.
علت درد پریود انقباضات رحم و تولید پرستاگلاندین می باشد. در برخی موارد علت درد پریود وجود برخی مشکلات زمینه ای است که در این شرایط درمان درد پریود بستگی به مشکلات زمینه ای دارد. امکان کاهش درد پریود با ماساژ نیز وجود دارد.
پریود نامنظم چیست؟ آیا پریود نامنظم در دوران بلوغ طبیعی می باشد؟ آیا نامنظمی پریود مانع بارداری میشود؟ ایا پریود نامنظم خطرناک است؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله پیش رو را دنبال کنید.
رهایی از درد پریود دغدغه بسیاری از خانم ها می باشد. علت درد پریود مختلف است. آندومتریوز یکی از عواملی است که در علت درد پریود دخالت دارد. کاهش سریع درد پریود با مصرف دوزهای منظمی از مسکن ها روی می دهد. متخصص زنان می تواند شما را در یافتن بهترین قرص برای کاهش درد پریود یاری سازد.
علائم قبل از قاعدگی مانند افسردگی پیش از قاعدگی در بین افراد مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی و اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی وجود دارد. در مقاله پیش رو به بررسی و مرور گزینه های درمان سندرم پیش از قاعدگی و اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی می پردازیم.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.