رهایی از درد پریود دغدغه بسیاری از خانم ها می باشد. علت درد پریود مختلف است. آندومتریوز یکی از عواملی است که در علت درد پریود دخالت دارد. کاهش سریع درد پریود با مصرف دوزهای منظمی از مسکن ها روی می دهد. متخصص زنان می تواند شما را در یافتن بهترین قرص برای کاهش درد پریود یاری سازد.
علائم قبل از قاعدگی مانند افسردگی پیش از قاعدگی در بین افراد مبتلا به سندرم پیش از قاعدگی و اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی وجود دارد. در مقاله پیش رو به بررسی و مرور گزینه های درمان سندرم پیش از قاعدگی و اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی می پردازیم.
محاسبه سیکل قاعدگی می تواند به شما نشان دهد چه چیزی در مورد قاعدگی شما نرمال و چه چیز غیر نرمال است. در مقاله پیش رو به پاسخ پرسش هایی مانند سیکل قاعدگی چیست، طول دوره قاعدگی چگونه محاسبه میشود و دوران قاعدگی چند روز است؟ خواهیم پرداخت.
میتل اشمرز یا تخمک گذاری دردناک به درد هنگام تخمک گذاری اشاره دارد. دلیل تخمک گذاری دردناک به روشنی مشخص نیست. اما برخی احتمالات در تعریف دلیل تخمک گذاری دردناک ارائه شده است. رفع علائم تخمک گذاری دردناک مبتنی بر استفاده از مسکن ها و یا کنتراسپتیوهای خوراکی به منظور توقف تخمک گذاری می باشد.
درک زمان و علائم تخمک گذاری می تواند شانس بارداری در افراد را افزایش دهد. از علائم تخمک گذاری می توان به تغییر دمای پایه بدن اشاره کرد. همچنین شکل ترشح در زمان تخمک گذاری تغییراتی خواهد کرد.
آیا از تاثیر ورزش بر هورمون استروژن آگاه هستید؟ آیا ارتباط تاثیر ورزش بر تاخیر پریود را می دانید؟ آیا حرکات ورزشی برای پریود شدن ضرر دارد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها و درک تاثیر ورزش بر هورمون های زنانه این مقاله را دنبال کنید.
تاخیر در پریود با قرص ضد بارداری یا ال دی و سایر قرص های ضد بارداری می تواند سوالات بسیاری را در ذهن شما ایجاد کند. برای مثال استفاده از قرص های ضد بارداری برای تاخیر در پریود آیا خطری را در پی دارد؟ آیا این کار برای همه خانم ها مناسب می باشد؟ برای یافتن پاسخ دغدغه های خود در مورد استفاده از قرص های ضد بارداری و تاخیر در پریودها مقاله زیر را دنبال کنید.
ورم قبل از قاعدگی به دلیل تغییر در میزان هورمون های بدن اتفاق می افتد. نفخ و ورم قبل از قاعدگی نیز می تواند به عنوان بخشی از سندرم پیش از قاعدگی در نظر گرفته شود. محدود کردن مصرف نمک، استفاده از منیزیم و ترکیبات دیورتیک می تواند در رفع ورم قبل از قاعدگی موثر باشد.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha