عوارض سندرم تخمدان پلی کیستیک بسیار مختلف می باشد. در این مقاله به مرور برخی از مهم ترین عوارض سندرم تخمدان پلی کیستیک و مشکلات ناشی از آن می پردازیم.
درمان تخمدان پلی کیستیک برای بارداری شامل گزینه های مختلفی می باشد. از جمله گزینه ها به منظور درمان تخمدان پلی کیستیک برای بارداری می توان به کاهش وزن، استفاده از برخی داروها مانند کلومیفن و برخی مکمل ها مانند ویتامین D3 اشاره کرد.
بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک نوعی اختلال هورمونی است که طیفی از علائم را به همراه دارد. توجه داشته باشید که ورزش و تنظیم رژیم غذایی برای تخمدان پلی کیستیک می تواند برای بیماران موثر واقع شود.
کاربرد متفورمین برای تخمدان پلی کیستیک گسترده است. در مقاله پیش رو به ارتباط متفورمین و سندرم تخمدان پلی کیستیک می پردازیم.
سندرم تخمدان پلی کیستیک که اغلب آن را با نام تنبلی تخمدان می‌شناسند یکی از مشکلات رایج در بانوان است. سندرم تخمدان پلی کیستیک یک بیماری چند ژنی است که جنبه خانوادگی دارد و در اقوام قابل مشاهده است. تنبلی تخمدان مادام العمر باقی میماند ولی دارای دوره‌های خاموشی و بیداری است یعنی گاهی شعله ور شده و علائم بیماری خود را نشان می‌دهند و گاهی غیرفعال شده و بیمار هیچ علامتی ندارد. بیماری تخمدان پلی کیستیک در مرحله فعال نیازمند درمان است.
در خانم های مبتلا به تخمدان پلی کیستیک، تخمک گذاری اتفاق نمی افتد و چرخه قاعدگی بی نظم می شود و افزایش هورمون های مردانه باعث بیشتر شدن موهای زائد می گردد.تخمدان پلی کیستیک علت شایع ناباروری در خانم ها می باشد و درمان قطعی برای تخمدان پلی کیستیک وجود ندارد.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.