عمل لابیاپلاستی، زیبایی واژن با هدف ارتقا دانش بیماران پیرامون عمل لابیاپلاستی تدوین شده است.

دروانا: 

عمل لابیاپلاستی، زیبایی واژن

داشتن چین خوردگی در پوست اطراف دهانه واژن طبیعی می باشد. در اغلب موارد این مسئله مشکلی را برای فرد به دنبال ندارد. عمل لابیاپلاستی عمل زیبایی واژن می باشد که طی آن اندازه لابیا کوچک می شود. لابیا بخش آویزانی است که در دو طرف دهانه واژن به چشم می خورد. عمل لابیاپلاستی جراحی پر هزینه ای می باشد که همانند هر جراحی دیگری احتمال بروز برخی خطرات را به دنبال دارد. اگر قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارید بهتر است پیش از آن با متخصص زنان خود مشورت کنید و دلایل خود را در ارتباط با انجام عمل لابیاپلاستی توضیح دهید. متخصص زنان با معاینه بیمار متوجه خواهد شد آیا انجام عمل لابیاپلاستی ضرورت دارد یا خیر. همچنین ممکن است برای ارزیابی های بیشتر به متخصص روانشناس و مشاور نیز ارجاع داده شوید. قبل از انجام عمل لابیاپلاستی باید از تبحر متخصص جراح خویش اطمینان حاصل کنید. بدین منظور می توانید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • متخصص جراح چندین جراحی لابیاپلاستی را تا به حال انجام داده و عمده ترین عوارض چه بوده است
  • اگر برخی موارد درست پیش نرود پس از لابیاپلاستی چه پیگیری هایی را باید انجام داد
  • میزان رضایت بیمارانی که لابیاپلاستی را توسط متخصص مورد نظر شما انجام داده اند چقدر بوده است

عمل لابیاپلاستی، زیبایی واژن: ریکاوری

مدتی پس از انجام عمل لابیاپلاستی باید از داشتن فعالیت های روزمره اجتناب کنید. ریکاوری پس از عمل لابیاپلاستی ممکن است یک ماه به طول انجامد تا پوست به طور کامل بهبود یابد. در زمان ریکاوری پس از عمل لابیاپلاستی می توانید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • نواحی اطراف واژن را تمیز نگاه دارید و از عفونت دور بمانید
  • از لباس زیر آزاد استفاده کنید، از پوشیدن شلوار تنگ اجتناب کنید
  • به مدت چند هفته از داشتن نزدیکی جنسی بپرهیزید
  • تا چند هفته از نوار بهداشتی داخلی استفاده نکنید
  • از دستورالعمل هایی که متخصص جراح در اختیار شما قرار می دهد پیروی کنید

عمل لابیاپلاستی، زیبایی واژن: عوارض جانبی

عوارض جانبی شایع عمل لابیاپلاستی عبارت است از زخم، کبودی و تورم که ممکن است یک تا دو هفته به طول بیانجامد. بعد از عمل لابیاپلاستی ادرار کردن و نشستن ممکن است تا مدتی دشوار گردد، اگر چه استفاده از ضد دردها شما را تا حدی یاری خواهد داد.

دکتر ماندانا کلالی متخصص زنان، زایمان و نازایی عنوان می نمایند عمل لابیا مینور پلاستی به برداشتن نسج اضافه ناحیه لابیا مینور گفته می شود که اخیرا با دستگاه لیزر بدون بخیه و خونریزی انجام می شود. نیازی به بیهوشی عمومی نیست و نیازی به بستری در بیمارستان ندارند و به طور سرپایی انجام می شود و بعد از یک ماه می توانند از نظر رابطه جنسی فعال شوند. ولی تا یک هفته پس از عمل بیمار باید بیشتر استراحت داشته باشد.

دکتر ماندانا کلالی

دکتر ماندانا کلالی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
دكتر ماندانا كلالي جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی دارای بیش از 20 سال تجارب ارزشمند در تخصص زنان و زایمان در مشهد می باشند.
 
تایید شده: توسط دکتر ماندانا کلالی
برگرفته از: وبسایت https://www.nhs.uk

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.