درمان خانگی درد پریود و کم خونی ناشی از فیبروم رحم

درمان خانگی برای تخفیف درد دوران قاعدگی یا درد پریود و آنمی یا کم خونی می تواند با بهبود علائم فیبروم رحم همراه باشد.

برخی نکات جهت تخفیف علائم قاعدگی عبارت است از:

دردهای دوران قاعدگی (دیسمنوره) یکی از شایع ترین علائم فیبروم رحم است. این که چرا فیبروم سبب بروز درد می شود مشخص نیست. اما برخی نکات زیر می تواند به تخفیف درد ناشی از قاعدگی کمک کند:

  • استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی یا NSAIDs مانند ایبوپروفن، می تواند به کرامپ ها و درد ناشی از قاعدگی کمک کند. قبل از استفاده از این داروها لیبل روی آن را به دقت مطالعه بفرمایید.
  • استفاده از گرما در ناحیه پایینی شکم با استفاده از پد های مخصوص و یا بطری آب گرم و یا دوش گرفتن با آب گرم می تواند موثر باشد. گرما سبب بهبود جریان خون می شود و درد در ناحیه لگن را بهبود می بخشد.
  • دراز بکشید و پاهای خود را با استفاده از بالشی که زیر زانوی خود قرار می دهید بالا نگاه دارید. این به تخفیف درد کمک خواهد کرد.
  • به پهلو بخوابید و زانوی خود را به سمت قفسه سینه جمع کنید. این به کاهش فشار روی کمر کمک می کند.
  • به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنید.
  • مرتب ورزش کنید زیرا ورزش کردن به بهبود جریان خون کمک می کند در نتیجه می تواند به کاهش درد نیز منجر شود.

نکاتی برای پیشگیری از ابتلا به آنمی:

آنمی وقتی اتفاق می افتد که بدن نتواند به سرعتی که خون را از دست می دهد، سلول های خونی را جایگزین کند. در نتیجه تعداد سلول های خونی کمتر خواهد شد. آزمایشی به نام CBC به شما نشان می دهد که به آنمی دچارید یا خیر. افزودن غذاهایی که حاوی آهن می باشد در رژیم غذایی می تواند به پیشگیری از آنمی کمک کند.

برگرفته از: وبسایت http://www.webmd.com
برچسب‌ها

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه