لیومیوم رحمی که با نام فیبروم خوانده می شود توده های ماهیچه ای در دیواره رحم هستند. در این مقاله مروری بر لیومیوم رحمی خواهیم داشت.
فیبروم رحمی توده های ماهیچه ای هستند که در دیواره رحم ایجاد می شوند. در این مقاله مروری بر فیبروم رحمی خواهیم داشت.
علایم لیومیوم مواردی مانند درد، احساس فشار در لگن و خونریزی را شامل می شود. در این مقاله علایم لیومیوم را مرور می کنیم.
نکاتی پیرامون فیبروم با هدف افزایش دانش بیماران در مورد علائم، گزینه های درمانی و تاثیر تغذیه بر بهبود فیبروم تدوین گردیده است.
عمل جراحی فیبروم رحم گزینه ای است که در صورت شدت علائم و ناکارآمد بودن دارو درمانی توصیه می شود. در این مقاله به انواع عمل جراحی فیبروم رحم می پردازیم.
درمان دارویی فیبروم رحم با هدف ارتقا دانش بیماران در مورد گزینه هایی که به منظور کنترل علائم فیبروم وجود دارد تدوین گردیده است.
لیومیوما چیست؟ ابتلا به لیومیوما چه مشکلاتی به دنبال دارد؟ چه عواملی سبب ایجاد لیومیوما می گردد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها مقاله پیش رو را دنبال کنید.
میومکتومی یا عمل جراحی فیبروم رحم چیست؟ میومکتومی روشی برای برداشت فیبروم رحم است. فیبروم رحم یا فیبروئیدهای رحمی توده های غیرسرطانی شایعی در رحم هستند که معمولا در سنین باروری ایجاد می شوند اما می توانند در هر سنی اتفاق بیفتند. هدف از جراحی میومکتومی برداشت فیبروم یا فیروئیدهایی است که منجر به بروز علائم بیماری شده و سپس بازسازی رحم است. بر خلاف هیسترکتومی که در آن کل رحم برداشته می شود در میومکتومی تنها فیبروم ها برداشته و باقی رحم به صورت دست نخورده باقی می ماند. در خانم هایی که میومکتومی انجام می دهند، علائمی مانند خونریزی های سنگین قاعدگی و فشار لگنی بهبود می یابد. میومکتومی چرا انجام می شود؟ پزشک ممکن است انجام میومکتومی را برای فیبروم های رحمی توصیه کند که منجر به بروز علائم آزاردهنده ای در شما شده اند به نحوی که در عملکرد روزمره شما تداخلی ایجاد کرده اند. اگر…
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.