پرسش و پاسخ اختصاصی سایت دروانا از دکتر زهرا سبک رو جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در رابطه با موضوع ارتباط گرگرفتگی با بیماری های قلبی

دکتر زهرا سبک رو

دکتر زهرا سبک رو

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
سرکار خانم دکتر زهرا سبک رو جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح لاپاراسکوپی هستند که دارای 2 مقاله علمی تخصصی در زمینه درمان بیماری ویتیلیگو می باشند. همچنین خانم دکتر سبک رو تحقیقاتی نیز در زمینه زایمان زودرس داشته اند.
 

پرسش سایت دُروانا:

خانمی 76 ساله که هنوز دچار گرگرفتگی می باشد.

  • آیا ارتباطی بین مدت زمان گرگرفتگی بعد از دوران یائسگی و بیماری های قلبی وجود دارد؟

پاسخ دکتر زهرا سبک رو:

گرگرفتگی در زنان در نتیجه اتساع ناگهانی عروق خونی زیر پوست است که سبب می شود خانم احساس گرما کند و ظاهر برافروخته ای پیدا می کند. در برخی خانم ها گرگرفتگی تا سال های بعد از یائسگی ادامه می یابد.

دکتر زهرا سبک رو معتقد است که اگر ارتباطی بین گرگرفتکی یائسگی و ریسک بیماری های قلبی وجود داشته باشد، چندان ارتباط قوی نیست و شما نباید نگران این موضوع باشید.

دکتر سبک رو عنوان کردند که برخی مطالعات نشان می دهد نرخ بروز بیماری های قلبی در خانم های مبتلا به گرگرفتگی کمی بالاست، مخصوصا زمانی که گرگرفتگی ها در زنان تا سال ها بعد از یائسگی ادامه پیدا می کند. گفته می شود برخی مطالعات نشان داده ریسک کم ابتلا به بیماری های قلبی در خانم های مبتلا به گرگرفتگی وجود دارد. این بررسی ها نشان داده تاثیر گرگرفتگی در زنان بر ابتلا به بیماری های قلبی چندان زیاد نیست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارتباط گرگرفتگی با بیماری های قلبی به مطلب زیر مراجعه نمایید:

راه های بهتری برای ارزیابی ریسک بیماری های قلبی وجود دارد. مهم ترین آنها این است که شواهد مبنی بر انسداد عروقی را در عروق خونی بررسی کنید، به این منظور علائمی مانند درد قفسه سینه، جریان خون ضعیف در ریه ها مورد توجه است. هم چنین فاکتورهای قلبی مانند وجود دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا و مصرف سیگار نیز اهمیت دارد. همه این ها می تواند برای ارزیابی ریسک بیماری های قلبی بررسی شود.

توصیه دکتر زهرا سبک رو: اگر شما دچار گرگرفتگی هستید با پزشک متخصص زنان خود درباره درمان آن صحبت کنید. اما گرگرفتکی یائسگی نباید شما را در مورد ریسک بروز بیماری های قلبی نگران کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با گرگرفتگی به مطلب زیر مراجعه نمایید:

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره پزشکی و درمان بیماری خود به متخصصین مربوطه مراجعه نموده و از خود درمانی و یا مصرف دارو ها بدون تایید پزشک معالج خودداری نمایید
برچسب‌ها

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه