برونشیولیت التهاب راه های هوایی در ریه است. سرفه اصلی ترین نشانه برونشیولیت در کودکان محسوب می شود. در این مقاله علائم، علل و عواقب برونشیولیت در کودکان مورد بررسی قرار می گیرد.
سینوزیت در کودکان همان التهاب سینوس ها در اثر یک عامل عفونی (باکتری یا ویروس) است. در سینوزیت در کودکان راه های هوایی سینوس ها مسدود شده و مشکلاتی را برای کودک ایجاد می کنند. در این مقاله علائم سینوزیت در کودکان، پیشگیری و راه های درمان سینوزیت در کودکان را بررسی می کنیم.
اگزما یک بیماری آلرژیک پوستی است که کودکان و حتی نوزادان را تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه مطالبی را پیرامون علائم، محرک ها، تشخیص و درمان اگزما در کودکان مطالعه می کنیم.
رینیت آلرژیک در کودکان واکنش آلرژیک به آلرژنهای مختلف است که موجب تورم داخل بینی می شود.
این مقاله با هدف ارتقای دانش مطالعه کنندگان پیرامون علت و درمان برونشیت تهیه شده است.
آلرژی به شیر در نوزادان نوعی واکنش آلرژیک است که در اثر مصرف شیر (شیر مادر یا شیر خشک) ایجاد می شود و علائمی چون کهیر، راش پوستی، تورم و ... را ظاهر می سازد.
بیماری مننژیت یک التهاب خطرناک در پوشش مغز و نخاع است. بسیاری از افراد مبتلا به مننژیت به طور کامل درمان می شوند، اما مننژیت می تواند یک بیماری کشنده باشد. مننژیت باکتریایی همان نوع از بیماری است که واکسن مننژیت در برابر ابتلا به آن مصونیت ایجاد می کند.
روتاویروس اغلب موجب بیماری هایی همچون گاستروانتریت همراه با اسهال و استفراغ در نوزادان و کودکان می شود. این ویروس سالیانه موجب بشتری شدن و مرگ تعداد زیادی از کودکان می شود. واکسن روتاویروس از بروز 74 درصد از عفونت های روتاویروس پیشگیری می کند.
صفحه1 از2

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه