آکادمی درماتولوژی آمریکا توصیه می کند پوست قسمت هایی از بدن که تاتو شده را همیشه با کرم و لوسیون مرطوب نگاه دارید و در صورت بروز هر گونه تحریک پوستی یا تغییر در پوست بعد از تتو کردن و یا سال های بعد از آن به متخصص پوست مراجعه کنید.

دروانا:

مراقبت بعد از تاتو می تواند از محو شدن تتو جلوگیری کند. باید توجه داشت که بعد از انجام تاتو باید مرتبا پوست خود را بررسی و معاینه کنید و به واکنش های پوستی حساسیتی و بیماری های پوستی دقت داشته باشد. آکادمی درماتولوژی آمریکا توصیه می کند:

  • پوست تاتو شده را با کرم و لوسیون هایی با پایه آب همیشه مرطوب نگاه دارید. از مصرف محصولات حاوی ژل پترولیوم جلوگیری کنید زیرا سبب محو شدن تاتو می شود.
  • هنگامی که در فضای باز قرار دارید از ضد آفتاب های ضد آب و وسیع الیف با اس پی اف حداقل 30 استفاده کنید و مادامی که بیرون از منزل هستید ضد آفتاب را هر دو ساعت یک بار تمدید کنید.
  • از روش های برنزه کردن پوست خودداری کنید زیرا سبب تحریک پوست شده و باعث محو شدن تاتو نیز می شود.
  • در صورت وجود هر گونه تحریک پوستی، واکنش حساسیتی یا تغییر در پوست بعد از تاتو کردن و حتی سال های بعد از آن به متخصص پوست یا درماتولوژیست مراجعه کنید.
برگرفته از: وبسایت http://www.Drugs.com
برچسب‌ها

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

اشتراک در ماهنامه

لطفا برای اشتراک در ماهنامه دُروانا آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید
captcha