واکسن اچ پی وی HPV به پیشگیری از سرطان رحم کمک می کند اما متخصصین سرطان می گویند این بدان معنی نیست که خانم ها می توانند انجام غربالگری پاپ اسمیر را فراموش کنند.  

بر اساس توصیه های دکتر جایانتی لی متخصص انکولوژیست زنان از مرکز پزشکی UT Southwestern در دالاس خانم ها در همه سنین به انجام مرتب تست پاپ اسمیر نیاز دارند تا پیش سازهای سرطانی یا سلول های سرطانی در سرویکس یا رحم تحت غربالگری قرار گیرد حتی اگر واکسن HPV دریافت شده باشد.  

او افزود واکسن HPV ریسک سرطان رحم را کاهش می دهد اما هنوز نشان داده نشده است که نیاز به غربالگری به این طریق کاهش می یابد.  

غربالگری روتین سرویکس یا رحم برای خانم های زیر 21 سال و بالای 65 سال دیگر توصیه نمی شود. تحقیقات نشان می دهد که انجام تست پاپ اسمیر هر سه سال کافی می باشد مگر آن که سابقه بیمار نشان دهد به غربالگری بیشتری نیاز دارد.

لی عنوان کرد ترکیب تست پاپ اسمیر و تست اچ پی وی HPV یک گزینه مناسب است که در این صورت می توان این تست ترکیبی را هر 5 سال یک بار انجام داد.

تاریخ انتشار: 1395/11/17
تهیه شده: دپارتمان تخصصی ترجمه دُروانا
برگرفته از: وبسایت http://www.Drugs.com
منبع: وبسایت http://www.Healthday.com

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه