در طول آزمایش کولونوسکوپی انعطاف پذیر، یک لوله نازک و منعطف به نام سیگموئیدوسکوپ وارد رکتوم بیمار می شود. یک دوربین کوچک در نوک لوله یا همان سیگموئیدوسکوپ امکان مشاهده درون رکتوم و و بخشی از انتهای روده کوچک را برای پزشک فراهم می کند. در ادامه، با علل انجام کولونوسکوپی انعطاف پذیر، خطرات، آمادگی برای آن و نحوه انجام کولونوسکوپی انعطاف پذیر بیشتر آشنا می شویم.
نمونه برداری از معده یا بیوپسی یک روش تشخیصی است که با برداشت نمونه هایی از بافت معده امکان بررسی وجود عفونت یا سرطان در معده را فراهم می کند. در ادامه با جزئیاتی پیرامون آزمایش نمونه برداری از معده آشنا می شویم.
روش ercp روشی برای معاینه پانکراس و مجرای صفرا می باشد. در این مقاله مروری بر روش ercp خواهیم داشت.
سیگموئیدوسکوپی قابل انعطاف یک روش تشخیصی درمانی است که در آن امکان مشاهده رکتوم و بخشی از روده بزرگ به نام سیگموئید فراهم می شود.
آزمایش خون مخفی در مدفوع آزمایشی برای نمونه مدفوع است که وجود خون در آن را مشخص می کند. وجود خون در مدفوع نشانه خونریزی از بخش های مختلف دستگاه گوارش خواهد بود.
کاربردهای آندوسکوپی موارد متعددی را شامل می شود. در این مقاله کاربردهای آندوسکوپی را بر اساس اهداف تشخیصی، غربالگری و درمانی مطالعه می کنیم.
روش کولونوسکوپی یک تست تشخیصی درمانی برای مشاهده کامل پوشش روده بزرگ و برداشتن پولیپ های روده است. روش کولونوسکوپی از جمله روش های غربالگری سرطان کولون محسوب می شود.
معاینه مقعدی یک روش تشخیصی در پزشکی است که برای بررسی ناهنجاری ها در ناحیه مقعد و رکتوم انجام می شود. در این مقاله جزنیاتی را پیرامون آنوسکوپی بررسی می کنیم.
صفحه1 از4

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه