آپاندیسیت چیست؟ آپاندیسیت التهاب در آپاندیس می باشد. در توضیح علت آپاندیسیت می توان گفت انسداد در دیواره آپاندیس سبب بروز عفونت می شود و عفونت نیز احتمالا در ایجاد آپاندیسیت نقش دارد. درد ناگهانی، استفراغ و تهوع از علائم آپاندیسیت می باشد.
پریتونیت به التهاب در پرده صفاقی یا پریتونئوم اشاره دارد. انواع پریتونیت عبارت است از پریتونیت اولیه و پریتونیت ثانویه. مراحل درمان پریتونیت معمولا در بیمارستان طی می شود و عمدتا مبتنی بر استفاده از آنتی بیوتیک می باشد
هموکروماتوز ارثی بیماری است که در آن بدن شما به مقدار زیادی آهن را از غذا جذب می کند. آهن اضافی در اندام ها خصوصا کبد، قلب و پانکراس ذخیره می شود. نشانه ها و علائم هموکروماتوز ارثی معمولا در میانسالی بروز می کنند. بیماری هموکروماتوز ارثی در اثر یک جهش در ژنی که مقدار جذب آهن از غذا را در بدن کنترل می کند، ایجاد می شود. هموکروماتوز ممکن است در تست های خونی که برای سایر مشکلات انجام شده اند یا غربالگری اعضای خانواده فردی که بیماری در او تشخیص داده شده، شناسایی شود. درمان هموکروماتوز از طریق…
عوامل عفونی (باکتری، ویروس، قارچ و انگل) و سموم آن ها می توانند خوراکی ها در هر مرحله ای از فرآوری یا تولید آلوده کنند. علائم مسمومیت غذایی یا بیماری های غذایی که در چند ساعت اول بعد از خوردن غذای آلوده بروز می کنند، اغلب شامل تهوع، استفراغ یا اسهال است. افراد مسن، کودکان، خانم های باردار و افراد مبتلا به بیماری های مزمن و دارای سیستم ایمنی ضعیف بیشتر در معرض ابتلا به بیماری مسمومیت غذایی قرار دارند. در ادامه با علائم مسمومیت غذایی، علل، درمان و راهکارهایی برای تشخیص و پیشگیری از مسمومیت غذایی آشنا می شویم.

درباره دُروانا

دُروانا محلی برای تحقیق و پژوهش (فرهنگ دهخدا)
وبسایت دروانا در تلاش است با گردآوری ژورنال های تخصصی پزشکی، مجلات پزشکی، مقالات و مطالب علمی، از معتبرترین منابع جهانی، بستری را برای تحقیق و مطالعه فراهم نماید.
از تمامی پزشکانی که دُروانا را برای رسیدن به این هدف همراهی می نمایند، کمال تشکر را داریم.
با دروانا همراه شوید.

موضوعات ویژه